MENU

WhatsApp Web Uygulaması Kullanıma Açıldı

Anasayfa » Android » WhatsApp Web Uygulaması Kullanıma Açıldı
WhatsApp Web Uygulaması Kullanıma Açıldı

Dünyada ve Türkiyede en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp getirdiği yeni özellik ile artık bilgisayarda kullanma imkanı sunuyor. Akıllı telefonunuz veya tabletinizle yazmakta sorun yaşıyorsanız bilgisayarınıza entegre ederek klavyenizle daha hızlı yazbilir ve cevap verebilirsiniz.

WhatsApp henüz tüm platformları desteklemesede Android, Blackberry ve Windows phone akıllı telefon ve tabletlerde kullanılabiliyor. WhatsApp ayrıca şimdilik bu özelliği Chrome web tarayıcısına destek veriyor. WhatsApp Firefox ve Opera gibi diğer web tarayıcılarına destek verecektir. WhatsApp’ı bilgiayarda kullanmak için ilk önce web.whatsapp.com adresine giriyoruz. WhatsApp uygulamasını akıllı telefonumuzdan açıp ayarlardan WhatsApp Web butonuna tıklayalım ve QR kodunu tanıtalım. Anıdan açılan WhatsApp web uygulamasını hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

WhatsApp Bilgisayarda Kullanma

Alttaki resimlerden kullanımı daha detaylı görebilirsiniz.

WhatsApp’ bilgisayarda kullanmak için akıllı telefonumuzdaki WhatsApp ayarlarından WhatsApp Web‘e tıklayalım alttaki resimdeki gibi QR kodunu telefonumuza taratalım. Anında tarama yapan WhatsApp Web uygulamasını hemen kullanmaya başlayalım.

İlk kurulumdan sonra Chrome web tarayıcımız WhatsApp masaüstü bildirimlerini açsınmı diye soracaktır. İsterseniz açın isterseniz engelleyin. Bu özelliği WhatsApp Web ayarlarından açabilirsiniz.

WhatsApp Web uygulamasının ayarlarından masaüsatü bildirimleri kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Artık WhatsApp’ı bilgisayarımızda kullanabiliriz.

 

 

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.