WordPress Duyuru eklentisi

0

Ben daha önce aramıştım ama böylesini görmemiştim. Eklenti size bir kod veriyor kodu koyduğunuz yere duyurularınız görünüyor. Yani nerede isterseniz orada görünür wordpress kullanıcıları tahminim ve kanımca sidebar yani yan menüyü seçiceklerdir. Eklentiye birden fazla duyuru ekleyebiliyorsunuz. 3 Duyuru eklediğinizde 1.duyurudan başlayıp 3ünüde sırayla gösteriyor. Belirlediğiniz saniyeye göre sırayla gösterim yapıyor. Çok şık bir eklenti!

Eklentiyi indir: Announcement ticker highlighter scroller

Eklenti kurulum

Eklentiyi kurduktan sonra iş bitmiyor kod eklenicek yazının tamamını inceleyiniz.

Announcement ticker highlighter scroller

announcement-ticker-highlighter-scroller screenshot 1

Yönetim panelindeki görüntüleri

announcement-ticker-highlighter-scroller screenshot 2

announcement-ticker-highlighter-scroller screenshot 3

Eklentiyi kurup aktifleştirdikten sonra duyurunun nerede görünüceğine karar vermeniz gerekicek. Karar verdikten sonra alttaki kodu karar verdiğiniz yere ekleyin. Eğer kafanızdaki karar sidebar yani yan menüyse Bileşenler kısmından kodu eklemeden direkt ekleyebilirsiniz.

<?php if (function_exists (g_aths_announcement)) g_aths_announcement(); ?>

Kodu eklediğiniz yerde duyurular sırayla çıkar. Duyuruda yazdığınız yazıların rengini, arka fonunu, tablo boyutunu, saniyesini, başlığını, saniyesini ve stilini hepsini değiştirebiliyorsunuz. Eklentinin güzel yanı her duyuru için farklı ayar yapabiliyorsunuz. Örneğin 1.duyuru 3 saniye 2.duyuru 20 saniye yapabiliyorsunuz.
İstediğiniz kadar duyuru yazıp istediğinizi yayınlayabiliyor istediğinizi yazdığınız halde yayınlattırmıyorsunuz. Baya elverişli bir eklenti aslında benimde bi denemem lazım 🙂

Anlamadığınız bir yer olursa söyleyin açıklayabildiğim kadar açıkliyim.

Eklenti sahibi: Announcement ticker highlighter scroller