MENU

SQLyog MySQL Veritabanı Yönetim Programı

EaseUS Todo Backup

Free data recovery software

Anasayfa » Programlar » SQLyog MySQL Veritabanı Yönetim Programı
SQLyog MySQL Veritabanı Yönetim Programı

SQLyog programı, MySQL Administrator, MySQL GUI, phpMyadmin ve diğer MySQL elemanlarını bir araya getiren güçlü bir MySQL veritabanı yönetim programıdır açıklamasından sonra kendi tabirimi eklemek istiyorum. :)

Ben MySQL’i SQLyog ile daha çok sevdim diyebilirim phpMyadmin hiç çekici gelmiyordu ancak SQLyog daha çekici ve beni daha çok öğrenmeye teşvik etti diyebilirim. En önemliside daha hızlı işlem yapabiliyo olmamda.

Veritabanı tablolarınıza göre bir şema hazırlayabiliyorsunuz buda sisteminizi daha iyi yapmanız için mimari alt yapı diyebilirim. phpMyadmin’dede olmasına rağmen SQLyog’da daha sık kullandığım olayda şu; Bir kaç işlem yapıyorum masaüstü programı olduğu için bilmediğim kısımları kodsuz yapıyorum ama öğrenmek için History yani geçmiş bölümünden hangi kodlarla yaptığımı öğrenip bir dahaki sefere kolay yoldan değilde kod yazarak işimi halletmeye çalışıyorum.

https://2.bp.blogspot.com/-eKxSQ6IVbQk/UxEQ5Z8sOyI/AAAAAAAAYc4/wWZ4h3KkXrA/s1600/history.jpg

Örnek olarak localhost’ta çalışırken büyük boyutlu veritabanını bigdump ile yüklemek zorunda kalıyorum ancak SQLyog programı kurduğum günden beri bigdump’a ihtiyaç duymuyorum çünkü büyük veritabanlarını sorunsuz yükleyebiliyor. Demem o ki kullanın bu programı :)

SQLyog MySQL GUI Downloads

Rooteto Teknoloji Blogu

Rooteto WordPress, Sosyal Medya, Teknoloji, HD Resimler ve Video paylaşımında bulunan bağımsız olarak çalışan online haber teknoloji sitesidir.

Yaklaşık 1 Milyondan fazla tekil aylık ziyaretci ile Rooteto'yu büyük yapan teknoloji topluluklarıdır. 2009 yılında kurulan Rooteto'nun genel merkez ofisi İzmir / Bornova'dadır.