Ashampoo HDD Control ile Bilgisayarınızdaki Hard Diskleri Kontrol Edin

0

Bilgisayarınızdaki hardisklerinizin bozulup verilerinizin kaybolacağından mı endişe ediyorsunuz. Bu sıkıntıdan kurtulmak için size bir program önereceğim. Bu programla diskinizin tüm detaylarına erişebileceksiniz.

Sabit ve Harici harddisklerinizin sağlığını, performansını ve sıcaklık değerlerini görebilirsiniz. SSD ve Taşınabilir disk’leride destekleyen programda veri kaybı yaşamadan harddiskinizin sağlık durumuna bakarak yedek alabilirsiniz. Aynı zamanda disk birleştirme, veri kurtarma ve diski analiz etme gibi özellikleride bulunan Ashampoo HDD control 2 programına bir göz atalım.

Ashampoo HDD Control 2 Özellikleri

Ashampoo HDD Control yazılımında 3 tane analiz bulunuyor. Sağlık, Performans ve Sıcaklık analizleri bulunuyor. Burada zaten disklerinizi tarayarak size anında bilgi verir. Program arayüzünde disklerinize tıklayarak ne kadar sağlam öğrenebilirsiniz.

Sağlık : bölümünde harici diskimizin çok hasarlı olduğu görülüyor. Harici diskimdeki bu hasardan sonra diskimi artık kullanmıyorum. Hatta bilgisayarıma bile takmıyorum. Bu harici diske yapabilecek pek bir şey yok çünkü darbeler aldığı için diskimin içindeki plaka çizilmiş olmalıki böyle bir hata vermiş. Bu sorun genelde sabit disklerde elektrik kesintisinde olduğu gibi harici disklerde darbe alarak oluşur.

Performans : analizinde ise diskte ağır hasarlar oluştuğu yazar read error rate hatası olduğu içindir. Bu disk artık kutarılamaz. Diskinizin üzerine çift tıklayarak da hatayı görebilirsiniz.

Sıcaklık : Burada disklerinizin sıcaklık değerini verir. diskinizin ısınması yani iyi soğutulmaması demek çabuk bozulması anlamına gelir. Hard diskinizin kaç saat çalıştığınıda görebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Dizüstü ve Masaüstü Bilgisayarlarda Driver İndirme

Burada üstteki görselde olduğu gibi birleştirme, kıyaslama, sürücü temizleme, internet temizleyicisi, veri kurtarma, analiz ve veri kurtarma gibi özelliklerinide görüyoruz peki bunlar ne işe yarıyor.

İzleme : Ana arayüzdeki diskleri yenileme, veri bilgisi, diski yeniden tarama ve diski sınama özelliği ve gelişmiş güç yönetimi bulunuyor. Rapor yaz bölümünde ise diskiniz hakkındaki bilgileri metin defterine kaydediyor. Yüzeyi sınamada diskinizdeki kümeleri tarayarak hasarlı bölümleri görebilirsiniz.

Birleştirme : Ayrılmış tek diskinizi format atmadan güvenli bir şekilde çevirme işlemi yapar. Yada diskinizi ikiye bölebilirsiniz.

Kıyaslama : Burada bilgisayarınızdaki diskleri tarayarak diskinizin okuma ve yazma hızlarını görebilirsiniz.

Sürücü Temizleyici : Harddiskinizdeki gereksiz dosyaları ve ön bellekte tutulan dosyaları temizler.

İnternet Temizleyicisi : Bilgisayarınızdaki web tarayıcılarda kalan ön bellek verilerini, çerezleri, oturumları, şifreleri ve geresiz dosyaları silebilirsiniz.

Veri kurtarma : Sildiğiniz  dosyaları geri getirmek için diskinizi tarayarak silinen dosyaları geri getirebilirsiniz.

Analiz : Bilgisayarınızdaki diskleri tarayarak geniş bir analiz sunar.

Veri imha : Silemediğiniz dosyaları silmek için bu aracı kullanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Hard Diskten Silinen Dosyaları Geri Getirme Yöntemi

Ashampoo HDD Control Tema ve Ayarlar

Ashampoo HDD Control 2 programını ayarlarında temasını değiştirebilirsiniz. En önemliside programa şifre koyarak başkasının kuırcalamasını engelleyebilirsiniz. Ayarlarda üstte verdiğimiz özelliklerin genel ayarlarını değiştirebilirsiniz. Genel olarak size uygun ayarları seçerek ayarlayabilirsiniz.

Ashampoo HDD Control 2 Destek

Destek bölümünde görüldüğü gibi Program hakkındaki güncellemeleri ve online işlemleri görebilirsiniz. Programın ücretsiz sürümünü 40 gün kullanabilirsiniz. Ful yapmak için aşağıdaki linkten tam sürümünü edinebilirsiniz.

Ashampoo HDD Control 2 İndir

Ashapoo HDD programını satın al

Ashapoo HDD programını direk indir