Avast AntiVirüs Free Lisansı yenilemek ve serial almak 0

Avast kullanıcıları ücretsiz sürümü ile bilgisayarlarını oldukça iyi koruyabiliyorlar. Bende çoğu kişi gibi ücretsiz sürümü kullanıyorum ve lisans tarihi bittiği zaman arada bir uğraştırıyor bu şifreyi nerden alıyordum diye hep unutuyorum. Burada hem kendim hemde sizler için linkini vericem ücretsiz bir şekilde mail adresinize şifreyi alabiliceksiniz.

https://2.bp.blogspot.com/-3DA28CmO8so/T03tWb4vKlI/AAAAAAAAFTQ/vsxryK5Q3TE/s1600/free-avast-serial-code.png

Avast Free Serial Kodu Almak

Halada avast kullanmıyorsanız Avast Home Edition kesinlikle tavsiye ederim.

Avast Kullanıcıları için yukarıda dediğim gibi serial tarihi bittikten sonra alttaki bağlantıya tıklayarak lisans şifresi alabilirsiniz.

Tamamiyle ücretsizdir lisans kodunu almak için e-mail adresinizi girip mail adresinize gelen kodu avast lisans kodu girme kımsından girdiğinizde 1 yıl daha uzatıcaktır. Yani serial sitelerine girip yasal olmayan kodlarla uğraşmanın bir anlamı yok bu yöntemle herşey yasal…

Eğer avast serial tarihiniz bitmediyse siteye girdiğinizde size yeni lisans aldırmayacak lisansınız var diyecektir. Bittiğinde almanız daha mantıklı.

Windows 10’daki Dosya Gezgini One Drive İconu Nasıl Kaldırılır? 0

Windows 10 dosya gezgini ile birlikte gelen One Drive icon’u nasıl kaldırılır?

Microsoft‘un Dosya gezgini ile birlikte gömülü olarak gelen One drive iconu nasıl kaldırılacağını bilmiyorsanız hemen öğrenebilirsiniz. Eğer dosya gezginindeki sol tarafta bulunan One drive iconu sizi rahatsız ediyorsa ve kaldıramıyorsanız merak etmeyin.Windows 8‘den sonra Windows 10’a geçişte kayıt defterindeki değişiklikler nedeni ile kaldıramıyorda olabilirsiniz. Ama Windows 10 ile kayıt defterindeki ufak bir değişiklik ile hemen kullanmadığınız One Drive iconu nasıl kaldırılır sırasıyla yapalım.

Windows 10 One Drive İconu Nasıl Kaldırılır?

  • İlk önce klavyeden Windows+R tuşuna basalım arama yerine Regedit yazalım ve Kayıt defteri düzenleyicisini açalım.
  • Daha sonra kayıt defterinde HKEY_CLASSES_ROOTCLSID{{018D5C66-4533-4307-9B53-224DE2ED1FE6} yolunu takip edin.
  • Karşınıza çıkan pencerede System.IsPinnedToNameSpaceTree öğesine çift tıklayın ve Değer verisini 0 yazın ve tamam diyip çıkın.
  • Son olarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  • Not: Eğer One Drive öğesini geri getirmek istiyorsanız aynı yolu izleyerek değer verisini 1 yaparak geri getirebilirsiniz.

Google Maps Harita Kodu Alma 0

Google Maps’in tasarımını geçtiğimiz günlerde değiştirdi. Müşterilere site yaparken Google Harita kodu aldığımız “ayar ikonu” da yeni tasarımla birlikte kaldırılmış. Yeni bir yere taşınmış size bunu fotoğraflarla tarif edicem.

Google Maps‘e giriyoruz.

Haritalarda bir arama yapın. (örnek arama)

Arama yaptığınız alanda sol en üstte “Hamburger Menü” alanı var. Alttaki fotoğrafta kırmızı olarak işaretledim. O menüye tıklayın.

https://2.bp.blogspot.com/-XmCPXGBcidM/Vb81YiNXBMI/AAAAAAAAcHs/msihnX_5sjg/s1600/maps-harita-kodu-menu.jpg

Haritalar da sol menü de “Paylaşın veya harita yerleştirin” alanını göreceksiniz. Alttaki resimde kırmızı olarak işaretlediğim alan.

https://2.bp.blogspot.com/-OD4TQ7miXOc/Vb81YA_rQuI/AAAAAAAAcHc/9mTUvQE7TZk/s1600/harita-paylas.jpg

Karşımıza bir pencere geliyor. Üst kısımda 2 sekme bulunuyor. “Haritayı Yerleştir” diyoruz ve kodumuz çıkıyor. Seçenekleri belirleyip Google harita kodumuzu alıyoruz ve sitemize yerleştiriyoruz. Aynı şekilde alttaki resimde işaretledim.

https://1.bp.blogspot.com/-XLljj_2yPgM/Vb81Xwm_EoI/AAAAAAAAcHY/Vy852ts-DYw/s1600/harita-yerlestir.jpg

Google harita kodumuzu başarılı bir şekilde almış olduk. 🙂

Most Popular Topics

Editor Picks