Windows 10’daki Dosya Gezgini One Drive İconu Nasıl Kaldırılır? 0

Windows 10 dosya gezgini ile birlikte gelen One Drive icon’u nasıl kaldırılır?

Microsoft‘un Dosya gezgini ile birlikte gömülü olarak gelen One drive iconu nasıl kaldırılacağını bilmiyorsanız hemen öğrenebilirsiniz. Eğer dosya gezginindeki sol tarafta bulunan One drive iconu sizi rahatsız ediyorsa ve kaldıramıyorsanız merak etmeyin.Windows 8‘den sonra Windows 10’a geçişte kayıt defterindeki değişiklikler nedeni ile kaldıramıyorda olabilirsiniz. Ama Windows 10 ile kayıt defterindeki ufak bir değişiklik ile hemen kullanmadığınız One Drive iconu nasıl kaldırılır sırasıyla yapalım.

Windows 10 One Drive İconu Nasıl Kaldırılır?

  • İlk önce klavyeden Windows+R tuşuna basalım arama yerine Regedit yazalım ve Kayıt defteri düzenleyicisini açalım.
  • Daha sonra kayıt defterinde HKEY_CLASSES_ROOTCLSID{{018D5C66-4533-4307-9B53-224DE2ED1FE6} yolunu takip edin.
  • Karşınıza çıkan pencerede System.IsPinnedToNameSpaceTree öğesine çift tıklayın ve Değer verisini 0 yazın ve tamam diyip çıkın.
  • Son olarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  • Not: Eğer One Drive öğesini geri getirmek istiyorsanız aynı yolu izleyerek değer verisini 1 yaparak geri getirebilirsiniz.

Instagram Windows 10 PC Ücretsiz İndir 0

Facebook Windows 10 kullanıcıları için bilgisayardan Instagram’a girmek için instagram uygulamasını indirmeye sundu.

Android ve İOS platformunda bulunan nisan ayında windows 10 mobile kullanıcıları için indirmeye sunulan Instagram uygulaması şimdi de bilgisayar kullanıcıları için windows 10 mağazasında indirmeye sunuldu. Taamamen mobil bir görünüme sahip olan uygulamayı indirmek tamamen ücretsizdir.

Instagram uygulaması ile fotoğraf yükleme, video paylaşma gibi işlemleri yapabilirsiniz. Yani Instagram’ın tüm özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Instagramda takılmayı ve devamlı PC kullananlar için vazgeçilmez bir windows 10 uygulamasıdır. Hemen indirmek için alttaki bağlantıya tıklayınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Google Duo: Ücretsiz Görüntülü Konuşma Uygulaması İndir

Instagram Windows 10 PC İndir

Windows 10 Otomatik Güncellemeler Nasıl Kapatılır? 0

Microsoft Windows 10 ile birlikte güncellemeleri artık otomatik hale getirdi. İnterneti tamamen kullanan Windows 10 otomatik güncelleme özelliği nasıl kapatılır? ve açılır yakıdan bakalım.

İnterneti kullanırken güncelleme yapan windows 10 interneti resmen sömürüyor. Adeta internete girilmez hale getiren bu özelliği kapatma oldukça kolaydır. Bazı sitelerde tarifeli bağlantıyı aktif ederek windows 10 güncellemesinden kurtulmayı yazmışlar ancak bu yöntem Wi-Fi bağlantılı PC’ler için geçerlidir. Kablolu bağlantı yapan PC’lerde bu geçerli olmuyor. Bizde sizler için İnterneti sömüren Windows 10 otomatik olarak nasıl durdulur bunu göstereceğim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Windows 10 Arkaplanda Çalışan Uygulamalar Nasıl Kapatılır?

Windows 10 Update Nasıl Kapatılır?

1- İlk önce görev çubuğumuzdaki başlat menüsüne tıklayarak hemen Hizmetler yazarak Bilgisayar hizmetlerine girelim. Görselde olduğu gibi.

2- Hizmetlere girdikten sonra Windows update hizmetini bulalım. W tuluna basarak daha kolay bulabilirsiniz. Windows update hizmetine sağ tıklayarak Durdur diyoruz. Hizmet durduruldu.

3- Daha sonra Windows update hizmetine sağ tıklayarak Başlangıç türünü Devre dışı olarak ayarlıyoruz ve Tamam diyerek çıkıyoruz. Artık bilgisayarımız otomatik olarak güncelleme yapmayacak.

Not: Güncellemeleri kapattığımızda tekrar açmak için Hizmeti başlat diyoruz. Özelliklere girerek diğer ayar olan başlangıç türünüde Elle seçeneğine ayarlayarak tamam diyoruz ve güncellemeleri açıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Windows 10 Varsayılan Edge Tarayıcısı Nasıl Değiştirilir?

Most Popular Topics

Editor Picks