Windows 10 Otomatik Güncellemeler Nasıl Kapatılır?

0

Microsoft Windows 10 ile birlikte güncellemeleri artık otomatik hale getirdi. İnterneti tamamen kullanan Windows 10 otomatik güncelleme özelliği nasıl kapatılır? ve açılır yakıdan bakalım.

İnterneti kullanırken güncelleme yapan windows 10 interneti resmen sömürüyor. Adeta internete girilmez hale getiren bu özelliği kapatma oldukça kolaydır. Bazı sitelerde tarifeli bağlantıyı aktif ederek windows 10 güncellemesinden kurtulmayı yazmışlar ancak bu yöntem Wi-Fi bağlantılı PC’ler için geçerlidir. Kablolu bağlantı yapan PC’lerde bu geçerli olmuyor. Bizde sizler için İnterneti sömüren Windows 10 otomatik olarak nasıl durdulur bunu göstereceğim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Windows 10 Arkaplanda Çalışan Uygulamalar Nasıl Kapatılır?

Windows 10 Update Nasıl Kapatılır?

1- İlk önce görev çubuğumuzdaki başlat menüsüne tıklayarak hemen Hizmetler yazarak Bilgisayar hizmetlerine girelim. Görselde olduğu gibi.

2- Hizmetlere girdikten sonra Windows update hizmetini bulalım. W tuluna basarak daha kolay bulabilirsiniz. Windows update hizmetine sağ tıklayarak Durdur diyoruz. Hizmet durduruldu.

3- Daha sonra Windows update hizmetine sağ tıklayarak Başlangıç türünü Devre dışı olarak ayarlıyoruz ve Tamam diyerek çıkıyoruz. Artık bilgisayarımız otomatik olarak güncelleme yapmayacak.

Not: Güncellemeleri kapattığımızda tekrar açmak için Hizmeti başlat diyoruz. Özelliklere girerek diğer ayar olan başlangıç türünüde Elle seçeneğine ayarlayarak tamam diyoruz ve güncellemeleri açıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Windows 10 Varsayılan Edge Tarayıcısı Nasıl Değiştirilir?