Bilgisayar Oynucuları Konsollara Yöneliyor 0

Günümüzde bilgisayar donanımları konsollara göre daha gelişmiş olsa da driver sorunları ve uyumsuz donanımlar nedeni ile bilgisayar oyuncuları konsolları tercih ediyor. Bilgisayarlarda bu durum çok farklı aldığınız oyunu bilgisayarınız çalıştıracakmı veya driver sorunu olurmu diye oyuncular endişeleniyor. Ancak yüksek mevlalar isteyen donanımlara sahip kullanıcılar oyunları rahat oynayabiliyor. Günümüzde bazı oyunları oynayabilmek için grafik kartını, ram’i ve hatta bilgisayarı değiştirme olasılığı yüksektir. Konsollarda ise oyunlar daha rahat kurulum gerçekleştirilebiliyor. Driver kurulumu, uyumsuz donanım gibi sorunlar olmadığı gibi daha üstün oyun deneyimi sunabiliyor.

Far Cry 4

Ubisoft’un sevilen oyunlarından olan far cry 4 artık gelişen grafikler ile birlikte konsollarda kalitesini oyun severler’in beğenisine sunuyor. Bilgisayarda ise işin rengi değişiyor oyun severler artık PC’lerde gücü arttırmak ve oyunu kaliteli oynayabilmek için çok zahmet çekecek gibi görünüyor. Forumlarda konuşulanlara göre far cry 4 çift çekirdek PC’lerde çalışmayı reddettiğini söyleniyor. Çalışan oyun hatalı bir şekilde başladığı için sorunlar oyun severler’i bıktırmış durumda. Parça değiştirme ve oyun kalitesini arttırma maliyet açısından oyun severler’i konsollara yönlendirmiş gibi görünüyor. Oyunda sorun ile karşılaşan bazı oyuncular, oyunun mimumum Core i5-750 istemesine rağmen, Far Cry 4’ü hyperthreading etkin olan Core i3 işlemcilerde çalıştırmayı başarmış durumdalar.

Assassin’s Creed Unity

Assassin’s Creed Unity ‘de kalabalıklar oluşumu oyunun hatalı bir şekilde ilerlemesini sağlıyor. Ubisoft‘un yaptığı açıklama ile birlikte bu sorunun insanlar topluluğundan kaynaklanmadığı söylendi.Çıkış öncesi versiyonuyla çıkış versiyonu arasında bariz bir performans farkı var. Testlerde verilerin işlemciye aşırı yüklendiği ve düşüşlere sebep olduğu görülüyor. Kare saniye sorununu çözmek için uğraştıklarını ve yakın zamanda çözüm bulacaklarını söyleyen yapımcı performansı arttırmak ve oyun severler’in Assassin’s Creed Unity’ın sorunsuz bir şekilde oynamalarını sağlayacaklarını söylüyorlar.

Watch Dogs

Watch Dogs hem optimizasyonu başarıyla yapılmamış, hem de özellikle hızlı araç sahnelerinde ciddi FPS düşüşü yaşanıyor ve oynanmaz hale geliyor. Watch Dogs için yeni bir güncelleme geliyor yüksek ve ultra doku ayarlandığında oldukça sorun çıkaran Watch Dogs’un bu güncellemesiyle sorunlar aşılacak gibi görünüyor. Oyunu daha optimize hale getiren bu güncelleme, doğal olarak çeşitli hataları gidermeyi de hedefliyor. Oyun severler’in yeni güncelleştirme ile kaçmış olan keyifleri yerine gelebilir.

Oyun sektörüne baktıkça yeni nesil konsollar hatalı oyunlar ve oyun severler’in cebinden çıkan paralar. Bilgisayar‘da oynanmak istenen oyunlar ama gereksinim fazlalığı değiştirilen parçalar. Yapımcı, dağıtıcı, oyunları önümüze hızlı bir şekilde sunup sonrada hatalar ve performans sorunları ile karşımıza çıkıyorlar. Bilgisayar geleceği sıkıntılı bir durumda büyük bir pazar beklentileri olan oyuncular sorunlar aşıldıkça kalitede artacaktır.

Red Dead Redemption 2 Çıkış Tarihi 0

Aksiyon ve fantastik bir oyun olan Red Dead Redemption 2 Playstation 4 için çıkacak oyunun çıkış tarihi ile ilgili haberler gelmeye başladı.

Rockstar games’e göre yıl sonunda çıkacak olan oyunla ilgili dağıtıcılardan çeşitli söylentiler gelmeye başladı. Red Dead Redemption 2 2017 yıl sonu ekim ayı başlarında çıkması bekleniyor. Red Dead Redemption 2 4K destekli bir oyun ile karşımıza çıkabilir. Henüz sistem gereksinimleri ve fiyatı hakkında bilgi veremediğimiz oyunun çıkış tarihi ile yetiniyoruz. Ayrıca üstte Red Dead Redemption 2 videosunu izleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Playstation Pro 4K Oyunları Listesi Yayınlandı

Disable HTML5 Autoplay Eklentisi ile Web Sitelerinin Sesini Kesin 0

Chrome, oprea ve firefox web tarayıcınızda birden fazla sekme açtığınızda arka planda sesler gelebilir. Bunlar yeni açılan sekmede bir videonun sesi olabilir yada facebook’ta dolaştığınızda videolarınız otomatik çalışyor ve ses çıkıyorsa bu sesleri Disable HTML5 Autoplay chrome ve opera eklentisi ile durdurabilirsiniz.

Bazı siteleri yeni sekmede açtığınızda sesler ve videolar otomatik olarak açılabilir. Bu durum sizi rahatsız ediyorsa altta verdiğimiz Disable HTML5 Autoplay chrome ve opera eklentilerini indirerek bu sorunu giderebilirsiniz. Yakında firefox içinde eklenti yayınlanacak.

Disable HTML5 Autoplay Eklenti İndir

Chrome

Opera

Most Popular Topics

Editor Picks