Bir sayfada kaç Google AdSense reklamı görüntülenir? 0

Web site sahiplerinin çoğu bunu biliyordur ancak halada bilmeyen arkadaşlar olabilir. Konunun devamına Google’nin yaptığı açıklamayı ekleyip devam edeceğim.

http://www.webstuffguy.com/images/adsense.gif

Her bir sayfada kaç tane Google reklamı görüntüleyebilirim?

Şu anda AdSense yayıncıları bir web sayfasına en fazla üç İçerik için AdSense birimi yerleştirebilmektedir. Sistemimiz birden fazla reklam birimini tespit eder ve her reklam birimi için farklı reklamlar görüntüler. Bu sistem her bir sayfada otomatik olarak en uygun sayıda, en çok hedeflenen Google reklamlarını gösterir. Bu nedenle, maksimum reklam sayısı her zaman görünmeyebilir. Bu durumda, reklam birimi şeffaf bir kutu gösterir veya alternatif bir reklam veya reklam kodunda belirtilen rengi içerir.

Üç standart reklam birimine ek olarak, her bir web sayfasına maksimum üç bağlantı birimi ve iki arama kutusu da yerleştirebilirsiniz. Dilinizde mevcutsa, her bir web sayfasına bir Video için AdSense birimi de yerleştirebilirsiniz. Ancak, bir sayfaya izin verilen maksimum sayıda reklam birimi yerleştirmenin, sayfanın dağınık görünmesine yol açabileceğini unutmayın. Reklamlarınızı yerleştirileceğiniz yerle ilgili ipuçları için optimizasyon yönergelerimizi okuyun.

Googlenin bir diğer açıklamasıyla devam edelim.

Kaynak

Siteme birden fazla reklam birimini nasıl eklerim?

Sitenize birden fazla reklam birimini eklemek için, reklam kodunu sayfanıza tek bir reklam biriminde olduğu gibi kopyalayıp yapıştırmanız yeterlidir. Her bir reklam biriminin ayarlarını aşağıda açıklandığı gibi özelleştirebilirsiniz:

 1. Hesabınızda oturum açın.
 2. AdSense Kurulumu sekmesini tıklayın ve ürün olarak İçerik için AdSense’i seçin.
 3. Reklam türünü, reklam biçimini ve reklamlarınız için istediğiniz diğer seçenekleri belirleyin.
 4. Görüntülenen reklam kodunu kopyalayıp, diğer bir grup reklamın yararlı olacağını düşündüğünüz sayfanızın HTML kaynağına yapıştırın.
 5. Bu adımları tekrarlayarak en fazla üç reklam birimi ekleyin.

Üç standart İçerik için AdSense reklam birimine ek olarak, sayfalarınıza daha fazla reklam birimi ekleyebileceğinizi de unutmayın. Herhangi bir sayfaya şunları yerleştirebilirsiniz:

 • üç standart reklam birimi
 • üç bağlantı birimi
 • iki arama kutusu

Kaynak

Google Reklam biçimleri

http://img714.imageshack.us/img714/1404/reklambicimleri1.jpg

Asus Apple ile Fena Dalga Geçti 0

Asus öyle bir reklam yaptıki Apple fanları fena kızacak gibi duruyor. Apple’ın satış politikası ile dalga geçen reklam filmi yazımızda.

Apple‘ın yeni ürünlerini hem tanıtırken hemde nasıl satış pazarlaması yaptığıyla dalga geçen Asus fena bir gol attı diyebiliriz. Elbetteki Apple’ın ürettiği teknolojiler şık ve stabil çalışmasına diyecek bir şey yok ancak çıkarttığı bir modelin önceki modelleden hiçbir farkı olmadığını anlayabiliriz. Sadece bir kaç özelliğini değiştirip sanki bütün dünyayı değiştirmiş gibi davranması ve bunu yüksek fiyatlara satması Asus’u harekete geçirdi. Batesmotelpro‘nun reklam filmi harika olmuş ve fena göndermelerde bulunmuş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Apple İphone 6S Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Özellikle yeni MacBook‘lara fena göndermede bulunmuş. Starbucks’ta MacBook kullananlara özellikle gönderme yapmış. Starbucks’ta MacBook’un yanına kahve çok iyi gittiğini söyleyen, Asus iPhone kılıflarına ve Apple Pencil’a fena bir göndermede bulunuyor. Sözü fazla uzatmadan reklamı izleyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Snapdragon 820 Mobildeki En Güçlü İşlemci

Outlook (.pst) Dosyası Varsayılan Kayıt Yerini Değiştirme 0

Outlook programına mail adresi kayıt ederken POP3 kurulumu yapıyoruz. Pop3 kurulumunda outlook programı sistemin kurulu olduğu dizine .pst dosyasını oluşturuyor. Buda ilerleyen dönemlerde şöyle bir problem oluşturuyor, Bilgisayarınız çöktüğünde verileri kurtarmak için uğraşıyorsunuz. “En önemlisi outlook yedeği” demeye başlıyorsunuz.

Bende sistemin çökme ve diğer problemlerinde Outlook yedeğini almak için uğraşmamak istiyorum. Birde şöyle bir durum var POP3 kurulumunda .pst oluşturduğunu yukarı da söylemiştim. IMAP kurulumu yaptığınızda ise .ost dosyası oluşturuyor. “.pst” dosyasına kurulumdan sonra dizin değişimi yapabiliyorsunuz ancak “.ost” dosyasına kurulumdan önce veya sonra dosya kayıt yeri belirleyemiyorsunuz. Bu yüzden alttaki değişikliği yaparsanız 2 durumdan kurtulmuş olursunuz.

 1. Artık dosyalarınız diğer hard diskinizde kayıt edilecek ve sistem çökmesi durumunda verileriniz kaybolmayacak.
 2. IMAP kullanıyorsanız sıfır kurulum yapıp .ost dosyasını diğer hard diskinizde kayıt edebileceksiniz.

Varolan Kayıt Yeri Nasıl Değiştirilir?

 1. Outlook programından çıkın ve kapattığınızdan emin olun.
 2. Başlat ve ardından çalıştır a basın. Kısayol – windows + r tuşu
 3. regedit yazıp enter tuşuna basın.
 4. Bilgisayarınızdaki kurulu olan outlook sürümüne göre alttaki yolu izleyin.
  1. Outlook 2003: HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftOffice11.0Outlook
  2. Outlook 2002: HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftOffice10.0Outlook
  3. Outlook 2013: HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftOffice15.0Outlook
 5. Yukarıdaki yola geldikten sonra, Sağ tarafta bazı veriler göreceksiniz. Sağ alanda boş bir yerde sağ tıklayıpYeni -> Dize Değeri” seçeneğine tıklıyoruz.
 6. Dize Değeri adını “ForcePSTPath” yapıyoruz (tırnaksız).
 7. Daha sonra “ForcePSTPath” adlı oluşturduğumuz dosyaya tıklayıp dizin yolumuzu belirliyoruz.
  1. Örnek: D:Outlook-dosya

Sizin için birde video hazırladım. Videoya bakarak ta yapabilirsiniz. Takıldığınız yerler de sorunuzu sorun çok hızlı cevap vermeye çalışacağım 🙂

Kaynaklar;

Most Popular Topics

Editor Picks