Clash Of Clans Genel Bilgiler 2

Arkadaşlar sizler için faydalı olacağını düşündüğümüz bilgileri hazırladık, derledik ve topladık.

Savaşta Askerlerimi Nasıl Kontrol Ederim?

Savaş sırasında yerlestirilen ordular, kendi kendilerini yönetirler. Sizin hiçbir şekilde müdahaleniz olamaz. Ancak her ordu birimin farklı öncelikleri vardır. Barbar, okçu, Sihirbaz,Ejderha ve P.E.K.K.A karşılarına çıkan ilk hedefe saldırırlar, Goblinler ilk önce kaynaklara hücüm ederler, Devler öncelikle savunmaya saldırırlar, Duvar Yıkıcılar adında olduğu gibi duvarlara saldırıda bulunurlar, Balonlar öncelikle savunmayı çökertirler ve Şifacılar iyilestirmede kullanılır.

Savaştan Sonra Hayatta Kalan Askerlere Ne Oluyor?

Savaş sonrası ordularımız yok olmaktadır. Bunun nedeni Clash Of Clans oyunun stratejik önemidir. Yeterli seviyede orduyla savaş kazanmak sizlere iksir bakımından katkıda bulunacaktır. Bu yüzden askerlerimizi dikkatli koşullandırmamız gerekiyor. Doğru sayıda askerle mücadele etmek sizlere hem savaşı kazandırır hemde gereksiz iksir harcamasından kurtarır.

Kalkan Nedir? Nasıl Çalışır?

Kalkan başlangıçta 3 gün hediye olarak verilir. Bu süre zarfı içerinde gelişim gösterilir. Eğer isterseniz kalkanı kaldırabilirsiniz. Aktif bir kalkanınız yoksa ve oyundan çıktıysanız köyünüz, diğer oyuncuların saldırıları karşısında savunmasız olacaktır. Her saldırı aldığınızda %40 hasar gördüğünüzde 12 saat kalkan, Ana bina yıkıldığında 16 saatlik kalkan otomatik olarak aktif olur.

Köyüme Yapılan Saldırıların Tekrarı Nasıl İzlenir?

Artık yeni gelen güncellemeyle, aldığınız saldırılarıda izleyebilirsiniz. Bunun için Savaş Günlüğünden; saldıran kişinin karşısında TEKRAR diye bir buton var. Buna bastığımız anda aldığımız saldırıları tekrar izleyebiliriz. Yalnız şöyle bir durum var. Sistem otomatik yenilendiğinden, sadece son iki ya da üç saldırıyı izleyebilirsiniz. Eskilere dönük saldırılara bakılamaz.

Bina Yükseltmeleri Nasıl Yapılır?

Üzerlerine dokunarak, Yükselt seçeneğine basıp yükseltme işlemi yapabilirsiniz. Köy binanızı yükseltmek sizlere yeni binaların, kulelerin,topların ve savunmaların kilidini açacaktır. Yükseltme gerçekleşen birin saldırıda, üretimde bulunmaz. Sadece kamplarda yer rezervi tutulmaktadır.

Klan Nasıl Kurukur? veya Bir Klana Nasıl Üye Olunur?

Bir klana katılmak için, klan kalesini yeniden inşaat etmemiz gerekmektedir. İnşaat bitince dokunup katılmaya ya da bir klan oluşturmayı seçebilirsiniz. Klan kalesi savunmada, savaşta sizin işinize çok fazla yarayacaktır. Hayat kurtarma niteliğindedir.

Ödül Sistemi Nasıl Çalışır?

Diğer oyunculara karşı savaşırken, savaşın sonucuna bağlı olarak ödül kazanır ve ya kaybedersiniz. Ayrıca saldırıya uğradığında da savunma birliklerinin savaşı kazanıp kazanmadığına bağlı olarak puan kazanır veya kaybedersiniz.

Eşleme Düğmesi Nasıl Çalışır?

Oyuncular arasındaki eşleştirme tamamen sahip olduğunuz kupa sayısına bağlıdır. Bu yüzden sahip olduğunuz kupa sayısına yakın bir düşmanla eşleşmektesinizdir. Levelin pek fazla etkisi olmamaktadır.

Klan Puanım Tüm Üyelerin Puanından Neden Daha Düşüktür?

Klan puanı, tüm klan üyelerinin ağırlıklı puanlarını kullanan bir formülün kullanımıyla hesaplanır. Bu puan tüm üyelerin puanlarının toplamı değildir. Klan puanı daha rekabetçi ve adil bir klan sıralaması oluşturmaya izin verecek şekilde tasarlanmıştır.

Bağlantım Kesildiğinde Ödüllerimi Nasıl Alırım?

Hangimizde olamıştır ki bu? Savaşı kazanmışızdır veya yarıdayken bağlantı kesildi butonuyla karşılaşmışızdır. Köyümüze döndüğümüzde puanımızın gittiğini fark ederiz. Ne yazık ki bunları geri alma şansımız yok. Unutmayalım ki saldırı yaptığımız düşman da sizin saldırılarınızdan kupa almak ya da kaybetmek zorundadır . Sinirlerimizi bozmadan sakin olmaya çalışmamız en iyisidir.

Emeğimize saygı duyup, zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederiz. İyi savaşlar. Kaynak: Clash Of Clans Türkiye

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Hazırda Beklet Modu Nedir? Nasıl Çalışır? 0

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizlere Hazırda Beklet modunun ne işe yaradığını ve nasıl çalıştığını açıklayacağım. Hazırda beklet modu nedir? Nasıl çalışır?.

Bilgisayarımızı sıklıkla kullanıyorsanız ve arada bir dinlenirken veya başka bir işiniz çıktığında bilgisayarınızı muhtemelen kapatmıyorsunuz. Aslında bir çok insan PC başından kalkarken bilgisayarını kapatmıyor. Elektrik faturanızın daha az gelmesini istiyorsanız hemen Hazırda beklet modunu kullanın.

Uyku Modu Nedir?

Uyku modu PC’nizin güç tuşuna bastığında ve laptop’unuzun kapağını kapattığınızda devreye giriyor. PC’nizi uyku moduna aldığınızda RAM haricinde herşeyin elektriği kesilecektir. Açık pencereleriniz, programlar, ayarlar Ram üzerine kaydedilir. Ram’in elektriği kesilmediği için veriler ram üzerinde duracaktır. Tekrar uyku modundan çıktığınızda tüm ayarlar ve pencereler geri gelir ve bilgisayarınız kaldığınız yerden kullanabilirsiniz. Ancak bu durumda da PC’niz elektrik harcayacaktır.

Bilgisayarınızı bir adım ileri taşıyarak elektrik tüketmeden kaldığınız yerden devam etmek istiyorsanız Hazırda beklet modu işinizi görecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Tek Tıkla Büyük Boyutlu Dosyalar Gönderebileceğiniz 15 Web Sitesi

Hazırda Beklet Modu Nedir?

Hazırda beklet modu ise yine tüm ayarlarınızı, pencerelerinizi ve açık programlarınızı Ram yerini Hard Diske yazmaktadır. Ram’in elektriği gittiğinde verilerde silinecektir Ancak Hard diskin elektriği gitse dahi veriler silinmez. Böylelikle bilgisayarınızı hazırda beklet modu ile kapattığınızda ve tekrar açtığınızda kaldığınız yerden devam edeceksiniz.

Hazırda Beklet Modu Nasıl Etkinleştirilir?

Bilgisayarınızı kapatırken bu seçenek etkin olmadığı için görünmez. Hazırda beklet modunu etkinleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin.

  • Denetim Masasına girin.
  • Güç seçeneklerine girin.
  • Sol tarafta “Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin” sekmesine tıklayın.
  • Karşınıza çıkan pencerenin üst tarafında mavi yazı ile yazılmış “Şu anda kullanılmayan ayarları değiştir”e tıklayın.
  • Altta açılan seçeneklerden “Hazırda Beklet” modunun karşısındaki kutucuğu işaretleyin.
  • Son olarak En alttan Değişiklikleri kaydet‘e basarak ayarlarımızı kaydediyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Windows 10 Otomatik Güncellemeler Nasıl Kapatılır?

Hazırda beklet modunu test etmek için Windows 10 veya 8 işletim sistemindeki başlat menüsüne sağ tıklayalım. Karşımıza çıkan pencerede Bilgisayarımı veya oturumu kapat seçeneğine gelin ve sağda Hazırda beklet modunu göreceksiniz. Hemen test etmek için tıklayın PC’niz kapandıktan sonr açın ve tüm ayarlarınız gelecektir.

NOT: Bu ayarda iken bilgisayarınız 3-4 saniye daha geç açılabilir o da diskin üzerine yazılan ayarların açılması sırasında oluyor. Eğer SSD‘niz var ise bu yavaşlığı hissetmezsiniz.

2016’nın En İyi Android Oyunları Listesi 0

Android işletim sistemine 2016 yılında gelen en iyi oyunları paylaşıyoruz. Her yıl seçilen en’ler arasında bir çok popüler oyunda bulunmaktadır.

En iyi oyunlar arasına baktığımızda yılın oyunu, en rekabetçi, en yenilikçi, en iyi bağımsız, en popüler, en neşe katan, en dayanılmaz, en güzel, en iyi aile oyunları bulunmaktadır. En’ler listesinde 5’er tane oyun bulunmaktadır. Çocuklar içinde en iyi aile oyunlarının bulunduğu listemize bakalım. Bir kaç oyun dışında oyunların çoğu ücretsizdir. Sözü fazla uzatmadan 2016’nın en iyi android oyunları listesine bakalım.

Strateji oyunları ustası SuperCell’in yaptığı Clash Royale oyunu ise yılın oyunu olarak seçildi. Supercell aynı zamanda Clash of Clans, Boom Beach ve Hay Day oyunlarının yapımcısıdır. Ayrıca Dream League soccer oyunu hem en popüler hemde en rekabetçi oyunlar listesinde ve slither.io oyunu en popüler ve en dayanılmaz listelerinde yer almaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: iPhone ve iPad’e Android Cihazlardan Dosya Aktarma Uygulamasını Ücretsiz İndir

En Popüler

En Güzel

En Rekabetçi

En Yenilikçi

En Dayanılmaz

En İyi Aile

En Neşe Katan

En İyi Bağımsız Oyunlar

Most Popular Topics

Editor Picks