Clash of Clans Kalkan Nedir? Nasıl Çalışır?

1

Popüler strateji oyunu Clash of Clans‘ta kalkan nedir? ve nasıl çalıtığına yakından bakacağız.

Dünyanın en çok oynanan mobil strateji oyunu Android ve İOS işletim sistemlerinde çalışmaktadır. En iyi strateji oyunu olarak söyleyebileceğimiz Clash of Clans Google Play ve App Store’da en çok indirilen, en çok oynanan ve en çok hasılat yapan oyunlardan biridir. Tamamen ücretsiz olmasına rağmen oyun için satın almalar bulunuyor. Clash of Clans oyununda yeni başlayanlar için Kalkan’nın ne olduğunu ve nasıl çalıştığını anlatacağım.

Clash of Clans Kalkan Nedir?

Clash of Clans kalkanı köyünüzü belirli süre aralığında diğer oyunculara karşı koruma sağlar. Böylelikle köyünüzden herhangi bir ganimet alamazlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: BlueStacks Android Programları ve Oyunları Bilgisayarda Çalıştırma

Clash of Clans Nasıl Çalışır?

Clash of Clans strateji oyununa ilk başlayanlar için oyun yapımcısı Supercell oyun için başlangıç olarak 3 günlük kalkan verir. Kalkanınız bittikten sonra tekrar kalkan satın alabilirsiniz. Ancak bu maliyetli olabilir. Kalkan alabilmek için evinizin yüzde 40’ı yok edildiğinde yüzde yüz yok edildiğinde otomatik olarak 16 saatlik kalkan alırsınız. Ancak biriktirdiğiniz ganimetten de bir miktar gidecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Android En İyi Strateji Oyunu Clash of Clans İndir

Peki Clash of Clans’ta kalkan kolayca nasıl alınır?: Kalkan almanın en kolay yolu Evinizi dışarı koymaktır. Böylelik sadece evinizi yıkan düşman otomatik olarak size kalkan sağlayacaktır. Not: Ancak evinizi dışarı koymak köyünüzün yok edilmeyeceği anlamına gelmez. Düşman evinizi yok edip köyünüzdeki ganimetleri alabilir. Bu durum arada bir olur. Evinizi dışarı koyduğunuzda sadece köyünüzü yıkan biri sizden kupa puanıda alacaktır. Bunuda unutmayın.