ComboFix Gelişmiş Virüs Temizleme Programı

0

Combofix virüs temizleyici programların en iyilerinden birisidir. Özellikle bilgisayara bulaşan ve bazı antivirüs yazılımlarının dahi tespit edemeyeceği tespit etsede sileyeceği virüsleri silen en iyi malware virüs temizleme programıdır.

Combofix özellikle sisteme bulaşan ve kaldırılamayan dosyaları tespit ederek kaldırmaya yardımcı olur. Combofix windows 8.1 ve windows 10‘da çalışmıyor. Daha eski olan XP, windows 7, windows vista ve windows 8 gibi işletim sitemlerinde çalışıyor. Windows 8.1 işletim sistemimiz desteklemediği için hemen bir windows 7 kurarak combofix yazılımını denedik. Combofix bilgisayarımızı hızlı bir şekilde tarayarak işlemini gerçekleştiriyor. Combofix’i kurmaktan kesinlikle çekinmeyin Güvenli ve basit bir yazılımdır. Combofix yazılımını nasıl kurduk ve kurulum sırasında neler yapmanız gerekiyor bir bakalım.

ComboFix Kurulumu

Kuruluma başlarken en alttaki indirme linkine tıklayarak Combofix yazılımını indiriyoruz. İndirdiğimiz setup dosyasına çift tıklayarak (Vista’da yönetici olarak çalıştırılıyor) karşımıza gelen pencerede I Agree seçeneğine tıklıyoruz. Bundan sonraki işlem sırasında bir şey yapmıyorsunuz Combofix zaten tarayıp işini kendisi hallediyor.

Kurulum sırasında geri yükleme noktası oluşturuyor. Herhangi bir sorunda tekrar bilgisayarınızı başlatabilirsiniz. Bu yedekleme işlemi sırasında herhangi birşey yapmanıza gerek yoktur.

Combofix tüm işlemlerden sonra Bilgisayarnızı 50 aşama’dan geçirerek tarama yapacaktır. Tarama bilgisayarınızın hızına dosya sayısına göre 10 dakika içinde taramayı bitirecektir. Fazla uzun sürmeyen bir işlem gerçekleştiriyor .

Tarama başladıktan sonra 50 aşama’yı bitirerek taramayı sonlandırmış olacaktır. Bundan sonraki işlemler bigilendirme mahiyetinde olacaktır. Bilgisayarımda herhangi kötücül yazılım olmadığı için tarama çok hızlı bitmiştir.

En son kurulum işlemi bittikten sonra size bilgisayarnızı taraması hakkında bir bilgi verecektir. Hangi işlemlerin yapıldığı hakkında bilgiler verecektir.

Combofix en son kurulum bittikten sonra txt bilgilendime dosyasına göz atabilirsiniz.

ComboFix Desteklediği işletim Sistemleri

Windows XP, Windows Vista,Windows 7  ve Windows 8‘de çalışan combofix Windows 8.1 ve windows 10‘da çalışmayacaktır. Eğer deneseniz dahi alttaki hata ile karşılaşacaksınız.

ComboFix Bilgisayardan Kaldırma İşlemi

Combofix malware yazılımını bilgisayarınızdan kaldırma için Başlat‘a tıkıyoruz ve Çalıştır diyoruz. Burada ComboFix’i kaldırmak için combofix /uninstall yazarak tamam butonuna basıyoruz.

Combofix bilgisayarınızdan tamamen kaldırılmıştır.

ComboFix İndir

Combofix yazılımı herhangi bir antivirüs yazılımı gibi çalışmaz sadece olay olduğunda devreye giren bir güvenlik yazılımıdır. Daha kapsamlı ve lisanslı bir Antivirüs yazılımı almaızda fayda vardır. ComboFix’i alttaki linke tıklayarak indirebilirsiniz.