ComboFix Gelişmiş Virüs Temizleme Programı 0

Combofix virüs temizleyici programların en iyilerinden birisidir. Özellikle bilgisayara bulaşan ve bazı antivirüs yazılımlarının dahi tespit edemeyeceği tespit etsede sileyeceği virüsleri silen en iyi malware virüs temizleme programıdır.

Combofix özellikle sisteme bulaşan ve kaldırılamayan dosyaları tespit ederek kaldırmaya yardımcı olur. Combofix windows 8.1 ve windows 10‘da çalışmıyor. Daha eski olan XP, windows 7, windows vista ve windows 8 gibi işletim sitemlerinde çalışıyor. Windows 8.1 işletim sistemimiz desteklemediği için hemen bir windows 7 kurarak combofix yazılımını denedik. Combofix bilgisayarımızı hızlı bir şekilde tarayarak işlemini gerçekleştiriyor. Combofix’i kurmaktan kesinlikle çekinmeyin Güvenli ve basit bir yazılımdır. Combofix yazılımını nasıl kurduk ve kurulum sırasında neler yapmanız gerekiyor bir bakalım.

ComboFix Kurulumu

Kuruluma başlarken en alttaki indirme linkine tıklayarak Combofix yazılımını indiriyoruz. İndirdiğimiz setup dosyasına çift tıklayarak (Vista’da yönetici olarak çalıştırılıyor) karşımıza gelen pencerede I Agree seçeneğine tıklıyoruz. Bundan sonraki işlem sırasında bir şey yapmıyorsunuz Combofix zaten tarayıp işini kendisi hallediyor.

Kurulum sırasında geri yükleme noktası oluşturuyor. Herhangi bir sorunda tekrar bilgisayarınızı başlatabilirsiniz. Bu yedekleme işlemi sırasında herhangi birşey yapmanıza gerek yoktur.

Combofix tüm işlemlerden sonra Bilgisayarnızı 50 aşama’dan geçirerek tarama yapacaktır. Tarama bilgisayarınızın hızına dosya sayısına göre 10 dakika içinde taramayı bitirecektir. Fazla uzun sürmeyen bir işlem gerçekleştiriyor .

Tarama başladıktan sonra 50 aşama’yı bitirerek taramayı sonlandırmış olacaktır. Bundan sonraki işlemler bigilendirme mahiyetinde olacaktır. Bilgisayarımda herhangi kötücül yazılım olmadığı için tarama çok hızlı bitmiştir.

En son kurulum işlemi bittikten sonra size bilgisayarnızı taraması hakkında bir bilgi verecektir. Hangi işlemlerin yapıldığı hakkında bilgiler verecektir.

Combofix en son kurulum bittikten sonra txt bilgilendime dosyasına göz atabilirsiniz.

ComboFix Desteklediği işletim Sistemleri

Windows XP, Windows Vista,Windows 7  ve Windows 8‘de çalışan combofix Windows 8.1 ve windows 10‘da çalışmayacaktır. Eğer deneseniz dahi alttaki hata ile karşılaşacaksınız.

ComboFix Bilgisayardan Kaldırma İşlemi

Combofix malware yazılımını bilgisayarınızdan kaldırma için Başlat‘a tıkıyoruz ve Çalıştır diyoruz. Burada ComboFix’i kaldırmak için combofix /uninstall yazarak tamam butonuna basıyoruz.

Combofix bilgisayarınızdan tamamen kaldırılmıştır.

ComboFix İndir

Combofix yazılımı herhangi bir antivirüs yazılımı gibi çalışmaz sadece olay olduğunda devreye giren bir güvenlik yazılımıdır. Daha kapsamlı ve lisanslı bir Antivirüs yazılımı almaızda fayda vardır. ComboFix’i alttaki linke tıklayarak indirebilirsiniz.

Android Telefonlar için USB Windows Sürücüleri İndir 0

Merhaba arkadaşlar sizlere bugün tüm akıllı telefonlar için USB windows sürücülerini paylaşacağız. Android telefonunuzla usb hata ayıklama ve modifikasyon yapmak istiyorsanız windows sürücülerinizi yüklemeniz gerekmektedir.

Telefonunuzu windows bilgisayarınıza bağladığnızda windows update otomatik olarak indirip kuruyor ancak indirme ve kurulum bitene kadar biraz zaman geçiyor. USB sürücüleri kendiniz indirip, yüklemek ve sürücüleri internette aramak istemeyip tek tıkla indirmek isteyenler için indirme bağlantılarını altta paylaşıyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: iPhone ve iPad’e Android Cihazlardan Dosya Aktarma Uygulaması

Resmi USB Driver İndirme Bağlantıları

Resmi bağlantılarda belli aşamaları geçtikten sonra indirme yapabiliyorsunuz. Bazılarını direkt olarakta indirebilirsiniz.

Direkt İndirme Bağlantıları

Direkt indirme bağlantıları ise bağlantı linkine tıkladığınızda USB sürücüyü indirebilirsiniz.

Pocket Nedir? Nasıl Kullanılır? 0

Bu yazımızda sizlere Pocket nedir?, Nasıl kullanılır? ve kimlerin işine daha çok yarayacağını yazacağım. Poket’in ingilizce kelime olarak Cep anlamına gelmektedir.

Pocket Nedir?

Pocket’in kısaca tanımını yapmak gerekirse internette beğendiğimiz makaleleri kaydetmemize ve daha sonra çevrim dışı bile okumamıza yardımcı oluyor. Pocket sistemi Android, İOS uygulamaları ve web tarayıcılarında eklentiler ile birlikte çalışıyor. İnternette gezinirken bir yazı beğendiniz ve kaydetmek istiyorsunuz. Beğendiğiniz yazıları Pocket hesabınıza göndererek daha sonra okumanıza yardımcı oluyor. Kaydettiğiniz makaleleri internetiniz olmasa bile çevrim dışı olarak okumanıza olanak sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: iPhone ve iPad’e Android Cihazlardan Dosya Aktarma Uygulaması

Pocket Nasıl Kullanılır?

Pocket uygulamasını kullanmak için ilk önce altta verdiği bağlantılardan akıllı telefonunuza uygulamayı ve web tarayıcınıza Pocket eklentisini kurmanıza gerekmektedir. Bu işlemleri yaptıktan sonra isterseniz üye olup devam edebilir isterseniz de Google hesabınızla giriş yaparak devam edebilirsiniz. Web tarayıcınıza yükleyip giriş yaptıktan sonra tarayıcınızın sağ üst tarafına Pocket iconu gelecektir. Bundan sonraki işle daha kolay artık İnternette beğendiğiniz bir sayfaya girin ve sağ üstteki pocket ikonuna tıklayın. Artık o makale veya sayfayı istediğiniz yerde telefonunuzda dahi olmak üzere çevrim dışı olarak görüntüleyebilirsiniz. Android ve İOS telefonunuzla da beğendiğiniz makaleleri kaydederek Pocket hesabınızla istediğiniz yerde okuyabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Yeşil Dedektör Uygulaması ile “Dumansız Hava Sahası”nı İhlal Edenleri Şikayet Edin

Pocket İndir

Android

İOS-iPhone

Chrome

Opera

Most Popular Topics

Editor Picks