Tek Tıkla Büyük Boyutlu Dosyalar Gönderebileceğiniz 15 Web Sitesi 0

Çoğu E-posta hizmeti veren firma dosya gönderme de belirli sınırlamalar getiriyor. Ortalama 25 mb dosya gönderme sınırı koyan bu firmalar ile video göndermek imkansızdır. Ancak internet üzerinden büyük dosyalar paylaşabileceğiniz araçlarda bulunmaktadır.

İnternet üzerinden arkadaşınıza, müşterilerinize veya herhangi birine Gigabyte‘lık dosyalar göndermek çok kolay hale geldi. Büyük boyutlu dosyaları mail olarak yollayabilirsiniz. 3 – 5 – 10 ve 20 GB’ta kadar ücretsiz dosya gönderebilirsiniz. Ayrıca gönderdiğiniz dosyalar şifreleme teknolojisi ile gönderiliyor. Dosyalarınızın kaç gün sonra silineceğini de ayarlayabilir ve şifre koyabilirsiniz. Yüksek boyutlu dosyaları hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde göndermek için paylaştığımız siteleri gezinerek size en uygununu seçin ve kullanmaya başlayın.

Şimdi gelelim sizler için Tek tıkla büyük boyutlu dosyalar gönderebileceğiniz 15 Web sitesi nelermiş? yakından bakalım. Bu web site araçlarını kullanmak ücretsizdir ancak belli sınırlamaları vardır. Yinede ücretsiz hali işinizi görecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Windows 10’u Hızlandırmak İçin 25 İpucu

1- We Transfer

We transfer dosya paylaşımı en kolay olan sitelerden biridir. Ücretsiz olarak kullandığınız takdirde 2 GB‘ta kadar istediğiniz dosyaları gönderebilirsiniz. Siteye girdikten sonra ilk önce kendi e-posta adresinizi daha sonra göndereceğiniz kişinin e-posta adresini yazarak gönderebilirsiniz. Dosya göndermek ve paylaşmak için herhangi bir üye olma kayıt yaptırmanıza gerek yok. Ancak ücretsiz sürümde gönderdiğiniz dosyalarınız belli bir süre sonra siliniyor.Yükleyin ve gönderin.

Ücretli sürümünde ise her bir seferde 20 GB dosya gönderebilirsiniz. 100 GB‘ta kadar da dosyalarınızı saklayabilirsiniz. Birde gönderdiğiniz dosyalara şifre koyabiliyorsunuz.

grey

2- Filemail

Filemail ücretsiz olmasına rağmen tek seferde 30 GB dosya paylaşmamızı sağlıyor. Herhangi bir hesap oluşturmadan kullanabileceğiniz filemail ile dosyalarınız kaç kez indirilmiş görebilirsiniz. Ancak ücretsiz sürümde dosyalarınız 7 gün sonra siliniyor. FTP ve Torrent üzerinden de paylaşılan dosyaları indirebilirsiniz. Ücretsiz sürümde dosya şifrelemesi bulunmuyor.

Normal kullanıcılar için ücretli paketi ve iş amaçlı kullanılmak üzere business paketi bulunmaktadır. Normal kullanıcılar dosya şifreleme ile dosyalarını 30 gün tutabilirken business paketi alanlar dosya şifreleme, çevrim içi destek, https güvenli bağlantı ile dosyalarını 90 gün boyunca tutabiliyor.

grey

3- MailBigFile

En büyük dosya paylaşımı yapabileceğiniz diğer bir web aracı Mailbigfile bu site sizlere tek seferde 2 GB dosya göndermenizi sağlıyor. Aynı anda yalnızca 5 dosya paylaşabilirsiniz. Paylaştığınız dosyalar 10 gün boyunca gönderdiğiniz kişi tarafından indirilebilecek. Ücretli sürümünü ise 1 ay boyunca ücret ödemeden kullanabileceksiniz. Herhangi bir kayıt yaptırmanız gerekmiyor yükle ve gönder.

grey

4- Sendthisfile

Sendthisfile paylaşacağınız herhangi bir dosya için sınırlama getirmek istediğini büyüklükte dosyalarınızı kullanabilirsiniz. Dosyaları 128 bit AES uctan uca şifreleme ile güvenli olarak gönderebilirsiniz. Sendthisfile ile dosya göndermek istiyorsanız üye olmanız gerekmektedir.

grey

5- MediaFire

Kayıt gerektiren Mediafire hizmeti bir bulut depolama hizmeti gibi çalışıyor. Dosyalarınızı açık hale getirip herkese paylaşabileceğiniz bir servistir. 50 GB‘ta kadar depolama yapabileceğiniz bu servisi ile özel bağlantılar oluşturabilirsiniz. Paylaşılan dosyaları indirmek ve paylaşmak istiyorsanız üye olmanız gerekir.

grey

6- FileDropper

Ücretsiz olarak 5 GB dosya paylaşabileceğiniz File dropper web aracı ile dosyalarınız 1 Ay boyunca indirilebilir kalıyor. Paylaştığınız dosyaları açık link olarak istediğiniz yerde arkadaşlarınızla, müşterilerinizle paylaşabilirsiniz.

grey

7- JumboMail

Jumbomail herhangi bir kayıt olmadan 2 GB’ta kadar dosya paylaşabilir. Siteye üye olduktan sonra arkadaşlarınızı davet edip üye yaptırırsanız 5 GB‘ta kadar dosya gönderebilirsiniz. Ancak dosyalarınız 7 içerisinde silinecektir. Ücretli sürümünde 20 GB dosya gönderme 250 GB dosya barındırabilir ve dosyalarınızı şifreli olarak gönderebilirsiniz.

grey

8- TeraShare

Terashare P2P dosya paylaşım ağı diyebiliriz. Burada hemen hemen her şey sınırsızdır. İstenilen büyüklükte dosya paylaşımı yapabilirsiniz. Dosya yüklemek için Terashare programını da indirebilirsiniz. Ayrıca 10 GB boyutunda ücretsiz kullanabileceğiniz depolama alanı sunuyor. İsteyen herkes dosyanızı indirebilir.

grey

9- Transfernow

2 GB’ta kadar hesap açmadan dosya paylaşımı yapabilirsiniz. Dosya paylaşımını 20 kişiye kadar kısıtlanmış. Dosyalarınızda şifreli koruma ile paylaşılıyor. Birde 15 gün süre ile dosyalarınız saklanıyor. Premium bir hesap açarsanız 3 GB dosya yükleyebilir ve dosyalarınızı 21 güne kadar saklayabilirsiniz. Premiumda aktarım yönetici programına da sahip oluyorsunuz.

grey

10- Email Large Files

Bu araç ile günde 5 dosya ve her dosyanın boyutu en fazla 200 MB olmalıdır. Burada paylaştığınız dosyaları 2, 7 ve 15 gün tutma seçeneği de sunuyor. Herhangi bir kayıt gerektirmeden dosyalarınızı şifreli olarak paylaşabilir ve 3 kişiye kadar dosyalarınızı gönderebilirsiniz.

Email large files’da 4 farklı premium hesabı bulunmkatadır. İsterseniz buraya tıklayarak istediğiniz hesabın özelliklerine bakıp size uygununu seçip satın alabilirsiniz.

grey

11- Sendspace

Send space ile üye olmadan en fazla 300 MB dosya gönderebilir ve gönderdiğiniz dosyalar 30 gün boyunca durabilir. Dosyalarınız şifreli olarak korunacaktır. Birde android uygulaması bulunuyor. Senspace android indir.

grey

12- StreamFile

Streamfile ile 300 MB’ta kadar dosya paylaşabilirsiniz. Dosyalarınız 128 bit şifreleme ile korunur. Paylaştığınız dosyalar 1 gün boyunca indirilmeye sunulacaktır. Steamfile’ın ücretli sürümleride bulunmaktadır. 5 TB‘kadar gönderme seçeneği bulunan premium özelliğinide satın alabilirsiniz.

grey

13- pCloud Transfer

Tek sefer de 5 GB büyüklüğünde dosya gönderebilirsiniz. 10 dosya gönderme özelliği sayesinde çoklu dosyalar paylaşabilirsiniz. Dosyalarınızı herhangi bir kayıt olmadan şifreli olarak gönderebilirsiniz.

grey

14- Sendgb

Bu site 4 GB’ta kadar büyük dosya göndermenizi sağlıyor. Kolay, hızlı ve güvenli olan sendgb ile dosyalarınızı sürükle bırak yaparak gönderebilirsiniz. Herhangi bir üyelik gerektirmeden dosyalarınızı şifreli olarak gönderebilirsiniz.

grey

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Windows 10 Otomatik Güncellemeler Nasıl Kapatılır?

15- Zeta Uploader

Zeta uploader arayüzü türkçe bir arayüz ile geliyor. Gönderdiğiniz dosyalar 1,3,4,7 gün kalma seçeneği ile durabilirken dosya barınma süresini de seçebilirsiniz. Dosyalarınızın isterseniz şifre koyabilir yada şifresiz de gönderebilirsiniz.

grey

Not: Sitelere ulaşmak için başlıklara tıklamanız yeterlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

WhatsApp Hesap Bilgi Paylaşımı Nasıl Kapatılır? 0

Whatsapp’a yeni gelen bilgi paylaşımı özelliği şimdiden rahatsızlık vermeye başladı. Whatsapp’ın bu bilgi paylaşmı nasıl kapatılır yazımızda öğrenebilirsiniz.

Whatsapp bilindiği üzere Facebook tarafından satın alınmıştı. Whatsapp’ı tamamen satın alan Facebook whatsapp’ın kullanıcı bilgileri sayesinde kullanıcılarına daha iyi hizmet vereceğini söylüyor ancak ne kadar doğru bilemeyiz. Bu özellik sayesinde Whatsapp bilgilerinizle size benzer reklamlar veya farklı türde bir bilgi kullanımı yapabilir. Eğer bu bilgi paylaşımından rahatsızsanız bu özelliği kolaylıkla kaldırabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Whatsapp Uygulamasına Nasıl Şifre Konulur?

WhatsApp Hesap Bilgi Paylaşımı Nasıl Kapatılır?

Whatsapp hesap bilgi paylaşımını Android ve İOS telefonlarınızda kapatmak oldukça kolaydır. Android kullanıcıları görselde olduğu gibi ilk önce Whatsapp’a giriyoruz. Daha sonra Ayarlar – Hesap kısmına gelerek Hesap bilgimi paylaş ikonuna tıklayarak karşımıza çıkan pencerede Paylaşma seçeneğine tıkladıktan sonra işlemimizi tamamlıyoruz.

grey

iOS yani iPhone telefonlarınızda ise AyarlarHesap kısmından Hesap bilgimi paylaş seçeneğine tıklayarak işlemimizi tamamlıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: WhatsApp’ta Telefon Numarası Değiştirme Nasıl Yapılır?

grey

TBT Nedir? Ne Demektir? 0

Sosyal paylaşım platformu Instagram’da yapılan #tbt hashtag‘i dikkatleri çekmeye başladı. Bir çok kullanıcınında kullandığı hashtag tbt nedir?, ne demektir?, ne işe yarar? ve neden kullanılır yakından bakalım.

Instagram kullanıcıları #tbt hashtagini yükledikleri fotoğrafları daha çok kişinin görmesi ve ön plana çıkması için kullanıyor. tbt’nin kelime anlamı ise #throwbakthursday geçmişten bugüne fotoğraf yüklemek anlamına gelen bir etikettir. Bir deyim olan tbt hashtag’ini dünyada milyonlarca insan hala kullanmaktadır.

#throwbakthursday

Most Popular Topics

Editor Picks