En iyi 18 WordPress eklentisi

0

Merhaba arkadaşlar şimdi sizlere en iyi 20 WordPress eklentilerini sunucam. Bu yazı Arslan‘a ait ben onu türkçeleştiriyorum.

Eklentiler en populer eklentiler ayrıca WordPress web sitenizde kullanmanız gereken başlıca eklentilerden bazıları…

http://i1126.photobucket.com/albums/l618/rooteto/wordpress.jpg?t=1311371178

Google XML Sitemaps

Arama motorları için site haritası oluşturmanızı sağlar. Sitenizin anlık olarakda site haritasını çıkarıyor. Buda arama motorlarında daha hızlı indexlenebilmenizi sağlayabiliyor.

All in One SEO Pack

Web siteniz için arama motoru optimizasyonu yapmak istiyorsanız vazgeçilmez bir eklentidir bu… SEO biliyorsunuz türkçe anlamı arama motoru optimizasyonu demek bu eklenti arama motorlarında üst sıralara çıkmanızı sağlar.

Eklenti detayları istiyorsanız benim açıklamamı inceleyebilirsiniz. All in One SEO Pack eklentisi

WP FollowMe

WordPress blogları için yeni bir heyecan aslında çoğu kişi kullanıyor bu eklentiyi. Twitter hesabınız için Beni takip et butonu 🙂

Contact Form 7

WordPress için yapılmış en iyi iletişim eklentilerinden 1 tanesi 7 bence. Ben çoğu sitemde bu eklentiyi kullanıyorum çokta memnunum. Farklı iletişim sayfaları oluşturup bir çok mail ekleme şansı vs. gayet özellikli bir eklenti…

GD Star Rating

Bu eklenti yazılarınızda ve yorumlarınızda değerlendirme sistemi olarak görülüyor. Aslında güzel bir eklenti güncel bir blogunuz varsa bir çok kişi takip ediyorsa konularınızdaki bu yıldızları es geçmeyeceklerdir. Bu sistemi biliyorsunuz youtube’de kullanıyor tabi bu eklenti değil 🙂 Sistem! oylama sistemi gibi diyebiliriz. Popularite eklentisi diyelim…

Easy Peasy Adsense

AdSense reklamlarınızı istediğiniz yere güzelce yerleştirmenizi sağlıyor. Kodlarla uğraşmadan otomatik yani seri bir şekilde kodları eklemenizi sağlıyor.

Broken Link Checker

Bu eklenti web sitenizde verdiğiniz bağlantıların yani linklerin kırık olup olmadığını kontrol eder. Eğer kırıksa size bildirir. Biliyorsunuz kırık linkler arama motorlarında göze batan kısımlardandır. 🙂

WP Super Cache

Statik HTML sayfaları üretiyor. WordPress’inizi inanılmaz hızlandırıyor yanlız tecrübelerime dayanarak söyliyim büyük bir siteniz varsa bu sistemi kurmayın. Aşılamiycak zorluklar çıkarabilir…

Eklenti detayları istiyorsanız makalesini okuyabilirsiniz. WordPress Wp super cache eklentisi

SexyBookmarks

Yazılarınızı insanlar yani sitenize giren misafirlerin hızlı ve seri bir şekilde sosyal sitelere eklemesini sağlayabilirsiniz günümüzün en populer eklentilerinden biridir bu. Sürekli güncelliğinide koruyor.

Eklenti detayları istiyorsanız benim açıklamamı inceleyebilirsiniz. SexyBookmarks eklentisi

Akismet

Akismet eklentisi spamları engellemede 1numara eklentidir.

Eklenti detayları istiyorsanız benim açıklamamı inceleyebilirsiniz. Akismet Nedir?

WP-PageNavi

WordPress blog’unuz için en iyi eklentide budur işte. Tüm sayfalarınızı bu eklentiyle sitenizin istediğiniz yerinde gösterebilirsiniz.

SEO Smart Links

Web siteniz için özel anahtar kelimeler listeleri oluşturur. SEO için fayda sağladığı düşünülüyor ben hiç kullanmadım bilginize 🙂 Ama çok kullanan olduğunu biliyorum…

WP-Polls

Web sitenizde anket yapabilirsiniz. Bu bir anket eklenti sistemidir. Biliyorsunuzki anket’lere insanlar yoğunluk gösterebiliyor.

Yet Another Related Posts Plugin

WordPress için yapılmış benzer konular eklentisi.

WordPress Related Posts

Görüp görebiliceğiniz bence en iyi benzer konular eklentisi. Açtığınız konunun benzerlerini’de kenara listeliyor buda arama motorlarında üst sıralarada çıkmanızı sağlıyor ayrıca diğer konularınızında arada hızlıca indexlenmesini sağlıyor.

Eklenti detayları istiyorsanız benim açıklamamı inceleyebilirsiniz. WordPress Benzer konular eklentisi

WP-PostViews

Yazılarınızın kaç kere görüntülendiğini kayıt altına alır. Örneğin Bin kere girilmiş vs. böyle bir kayıt durumu söz konusu yanlız bu eklenti sitenizin CPU kullanımını arttırabilir ama sunucunuz yüksek kapasiteliyse sorun çıkarmaz.

CommentLuv

Bu eklenti gelişmiş bir yorum eklentisidir. Yorum yazanın web sitesini veya sitelerini görebilirsiniz. Ayrıca yazdığınız yazının hemen altında son RSS’lerinizi altta sıralar seçtiğinizi yoruma ekliyor.

qTranslate

Bir yazıyı istediğiniz kadar çok dilde yazabilirsiniz ayrıca site açmanıza veya Google Translate kullanmanıza gerek kalmıyor. Kendiniz yazıyorsunuz yazı olarak dillere göre ayrı yazı yazıyorsunuz. Sonra yazı içeriğine ülke bayraklarını koyarak insanlara tercih şansı türkçesi varsa türkçeye tıklayıp yazıyı inceleyebiliyorsunuz.

Kaynak: 20 Best WordPress Plugins