Android Telefonlarda Olmazsa Olmaz Uygulamalar

2

Android işletim sisteminde olmazsa olmaz en iyi uygulamaları sizler için sıraladık.

Sizler için seçtiğim uygulamalar en iyi ve en çok kullanılan uygulamalar arasında yer almaktadırlar. Tamamen ücretsiz olan Android uygulamalar listemiz en kaliteli uygulamalardır aynı zamanda. Tüm akıllı telefonlarda çalışabilecek uygulamalar telefonunuzda olmazsa olmaz uygulamalardır. Hesap makinesi, fotoğraf indirme, müzik bulma, video oynatma, haberler, uygulama kiltleme, sosyal ağlar, mesajlaşma uygulaması ve not alma uygulamaları gibi en iyi ücretsiz ve olmazsa olmaz uygulamalara yakında bakalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Android için En iyi 10 Dosya Yöneticisi

Realcalc Hesap Makinesi

Android telefonlarda yüklü olarak gelen hesap makineleri yetersiz kalıyorsa Realcalc android uygulaması işinizi görecektir. Matematiksel tüm hesaplara sahip hesap makinesi diğer hesap makinlerine göre daha iyidir. Cosinus, Sinus gibi tüm matematiksel işlerin altından kolaylıkla kalkıyor.

Realcalc İndir

Zedge Fotoğraf, Tema, Zilsesi İndirme Uygulaması

Zedge akıllı telefonunuz için arkaplan resimi, tema, zil sesi, hareketli resimler, oyular, iconları, ücretsiz olarak indirebileceğiniz bir uyuglamadır. İsterseniz duvar kağıtlarını otomatik olarak indirebilmektedir. Kaliteli içeriklere sahip zedge uygulaması tamamen ücretsizdir.

Zedge İndir

MX Player Video Oynatıcı

MX Player aklınıza gelecebilecek tüm videoları açabilmektedir. Standart medya oynatıcılarının aksine altyazı dosyaları açabilme, çocuk kilidi, parmak hareketleri ile ileri geri sarma ve sesi açıp kapama, donanımsal kod çözme ve çok çekirdekli kod çözme gibi üstün özellikleri bulunuyor.

MX Player İndir

Flipboard Haber Uygulaması

Hemen hemen tüm android telefonlar ile  yüklü gelen Flipboard uygulaması istediğiniz içerikleri karşınıza çıkartıyor. Dünyadaki tüm olaylardan haberdar olacağınız Flipboard uygulaması tamamen ücretsizdir. Beğendiğiniz haberleri sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

Flipboard İndir

Kur’an-ı Kerim

Diyanet işleri başkanlığı tarafından yayınlanan Kur-an’ı Kerim uygulaması ile her an cebinizden Kuran okuyabilirsiniz. Elif-BA’yı hemen öğreten uygulama ile kuran okumaya başlayabilirsiniz. Sureleri, Ayetleri ve Cüzleri sesli olarak okuyabilen uygulamada meal ve tefsirini bulabilirsiniz. Yatay ve dikey okuyabilme, gece okuma modu, yazı büyüklüğünü ayarlama gibi özelliklerin bulunduğu uygulama tamamen ücretsizdir.

Kur’an’ı Kerim İndir

Smart AppLock Uygulama Kilitleme

Smart AppLock uygulaması ile akıllı telefonunuzda istediğiniz uygulamasya veya içeriğe şifre koyabilirsiniz. Wi-fi, mobil veri, bluetooth, gelen aramalara şifre koyabilirsiniz. İsteğiniz dışında kimse uygulamalara erişemez. İsterseniz her uygulamaya farklı şifrelerde atayabilirsiniz. Smart AppLock uygulaması aynı zamanda yanlış şifre girildiğinde hem fotoğraf, hem video hemde ses kaydı alarak şifreyi yanlış gireni tespit edebilirsiniz.

Uygulama ile tüm fotoğraflarınızı, videolarınızı kısacası galerinizi şifreleyerek özel verilerinizin başkaları tarafından görünmesini engelleyebilirsiniz. Tüm bu özelliklere ücertsiz olarak sahip olabilirsiniz. Ücretsiz sürümde sadece reklamlar bulunmaktadır. İsterseniz satın alabilirsini ancak reklamlardan rahatsız olmuyorsanız satın almanıza gerek yo.

Smart AppLock İndir

ACR Telefon Konuşmasını Kaydetme

Telefon konuşmalarınızı hemen kaydetmenize yarayan ACR uygulaması olmzasa olmaz uygulamalardandır. Telefon kayıtlarını isterseniz Google drive ve Dropbox entegrasyonu ile senkronize ederek bulut’a kaydedebilirsiniz. Ses kayıtlarını OGG, 3GP, WAV ve MP4 formatında kaydedebilirsiniz. İstediğiniz kişlerin ses kaydını alabileceğiniz uygulamaya şifrede koyabilirsiniz.

ACR İndir

Retrica Selfie Çekme Uygulaması

Retrica ile kolaylıkla selfie çekebilirsiniz. Retrica daha fotoğraf çekmeden filtre uygulayarak fotoğrafların filtreli halini önceden görebilirsiniz. Bir çok uygulamada olmayan bu özellik sayesinde fotoğraflarınızı dahada güzelleştirebilirsiniz. Retrica 100’den fazla filtre ve canlı filtreler ile PlayStore’un en iyi selfie uygulamasıdır. Tamamende ücretsidir.

Retrica İndir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Android için En iyi Kamera Uygulamaları

Google Keep Not Uygulaması

Google Keep en hızlı ve en küçük boyuttaki not alma uygulamasıdır. Google senkronizasyon ile birlikte aldığınız notlarıda senkronize ederek telefonunuza herhangi bir format atma durumu olursa sıkıntı yaşamazsınız. Çünkü google senkronizasyonu sayesinde hesabızı senronize eder.

Google Keep ile Notlarınıza yazı ve fotoğraf ekleyerek arkadaşlarınızla ve çevrenizle paylaşabilirisniz. İstediğiniz yerde istediğiniz zaman ulaşabileceğiniz notlarınız elinizin altındadır.

Google Keep İndir

Shazam Müzik Bulma Uygulaması

Shazam ile herhangi bir ortamda çalan müziği bulabilirsiniz. Bulduğunuz müzikleri Shazam listesine otomatik ekleyerek anında dinleyebilirsiniz. Shazam’da müzik bulabilmek için internetinizin açık olması gerekiyor. Bulduğunuz müzikleri aynı zamanda Spotfy ve Youtube listenize ekleyebilirsiniz.

Shazam İndir

Facebook

Facebook uygulamasını anlatmaya pekde gerek görmüyorum çünkü artık herkesin bildiği ve akıllı telefonlara bile gömülü olarak gelen uyuglama olmazsa olmaz uygulamalardandır. Facebook ile arkadaşlarınız fotoğraflarını görebilir, fotoğtaflarınızı paylaşabilir ve hiç tanımadığınız insanlarla tanışarak arkadaş olabilirsiniz.

Facebook İndir

Whatsapp Mesajlaşma uygulaması

Her akıllı telefonda olması gereken Whatsapp uygulaması en iyi ve en çok kullanılan mesajlaşma uygulamasıdır. Aynı zaman hayatımızı kolaylaştıran Whatsapp ile rehberimizdeki herkesle internet üzerinden ücretsiz olarak mesajlaşabilir ve internet araması yapabilirsiniz. Arkadaşlarınıza veya ailenize fotoğraf, video, ve bulunduğunuz konumu atabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan uygulama tüm akıllı telefonlarda olmazsa olmaz bir uygulamadır.

Not: Şimdilik sizler için paylaştığım olmazsa olmaz uygulamalar bu kadar. Sizinde bir önerdiğiniz uygulama varsa ekleyebiliriz.