Hızlı ve Öfkeli Filmi Tüm Serileri 4

Hızlı ve öfkeli belki de bu güne dek izlediğim en güzel filmlerden birisi bu. Kaç defa seyrettiğimi bende bilmiyorum ama şunu fark ettim ilk izlediğimde fark etmediklerimi diğer seferlerinde fark edebildim J Tabi bunun nedeni biraz arabaları araştırmam, parçaları araştırmamdan dolayıydı.

Ama her izlediğimde keyif aldım. Hiç sıkılmadan izleyebileceğim bir film aslında. Ama 1 ve 2 serisi daha çok hoşuma gidiyor. Bu arada tüm serilerde bir çok araba sergiliyorlar aralarında hastası olduğum araba: Toyota Supra J

Suprayıda ayrıca bir konu olarak değerlendirmeyi çok istiyorum gerçekten muhteşem bir araba ama maalesef Türkiye’de bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az ve Toyota JZA80 serilerini artık çıkartmıyor halbuki o kadar çok sevilmişti.

Neyse gelelim konumuza şimdi tüm filmleri listeleyip, kimler oynadı vs. elimden geldiği kadar doğru ve açıklayıcı bilgiler eklemeye çalışıcam.

Turbo-Charged Prelude

Hızlı ve Öfkeli filmi yayınlanmadan önce 6 dakikalık Prelude filmini çektiler. Öncelikle bu filmi izleyelim.

1) Hızlı ve Öfkeli – 2001

Orjinal: Fast & Furious

https://1.bp.blogspot.com/-X1wsBuyhqhY/U9lBIR8KUEI/AAAAAAAAaD0/XhdigRmUgmo/s1600/Fast-Furious-1-2001.jpg

Dominic Toretto, Los Angeles sokaklarına karanlık çöktükten sonra sınır tanımadan otomobil yarışları yapan bir grubun lideridir. Polis, sokaklarda dehşet saçan Toretto’nun aynı zamanda hırsızlık yaptığından; yüksek değerdeki elektronik aletleri çaldığından da şüphe etmektedir. Polise göre Toretto’yu yakalamanın en iyi yol; aşırı hız düşkünü çetenin içine bir dedektif yerleştirmek ve onları suç üstü yakalamaktır. Bunun için genç dedektif Brian O’Conner görevlendirilir. Brian Earl Spilner adıyla çeteye girer. Başta her şey umulduğu gibi gitmektedir. Ancak genç ve yakışıklı dedektif O’Conner, Dominic’in güzel ve çekici kızkardeşi Mia’ya aşık olunca işler değişir.

Bu filmle birlikte hem hız hemde modifiye tutkunu olduk. 🙂

Oyuncu Kadrosu

2) Daha Hızlı ve Daha Öfkeli – 2003

Orjinal: 2 Fast 2 Furious

https://4.bp.blogspot.com/-LHYM1CHepKI/U9lBIdIx17I/AAAAAAAAaD0/F3TLVGepLJc/s1600/2-Fast-2-Furious-2.jpg

Polislikten ihraç edilen Brain O’Conner, bir yarışta yakalanarak eski şefleri tarafından 2 seçeneğe maruz kalır. Eski şefleri, Brain’a verecekleri görevi yapması durumunda sicilinin temizlenmesi sözünü verir. Bu görev Miami kökenli ithalat-ihracatçı Carter Verone’in dolaşıma sokmaya çalıştığı kara parayla suç üstü yakalanmasıdır. Brian kendisine görevde eşlik etmesi için verilen ortağı kabul etmeyip, çocukluk arkadaşlarından olan Roman Pearce’le görüşmeye gider ve onunda sicilinin temizlenmesi karşılığında görevde eşlik etmesi için Pearce ile işbirliği yapar. Verone’i kıstırarak amacına ulaşmaya çalışan O’Conner, gizli ajan Monica Fuentes ile de işbirliğine girer.

Bu filmi aslında 1’in devamı olarak geliceğini düşündük ama malesef burada Toretto’yu göremedik. Bu filmde yer almasalar bile film genede çok iyiydi ve daha çok sevdirdi kendini. Başrol olarak biz O’Conner’i artık biliyorduk. Yazıma bilerek böyle devam ediyorum çünkü 3.Film’de istemediğimiz gibi olcak herşey 🙂

Oyuncu Kadrosu

3) Hızlı ve Öfkeli: Tokyo Yarışı – 2006

Orjinal: The Fast and the Furious: Tokyo Drift

https://1.bp.blogspot.com/-20etMndVbfk/U9lBIbHSvaI/AAAAAAAAaD0/tGLAxYCqy8A/s1600/The-Fast-and-the-Furious-Tokyo-Drift-3.jpg

17 yaşındaki Sean Boswell yasa dışı olan sokak yarışlarına meraklı bir gençtir. Katıldığı yarışlar hep kazalarla sonuçlanınca başı polis ile derde girer annesi hapse girmesinden korktuğu için onu Tokyo’da yaşayan asker babasının yanına gönderir. Kendisini tamamen farklı bir kültürün içinde bulan Sean’ın Tokyo’daki sıkıcı hayatı, Twinkie ile tanışınca değişmeye başlar. Twinkie sayesinde kendini birden Tokyo’nun drift yarışları dünyasında bulur. Daha önce alışık olduğu sokak yarışlarından çok daha farklıdır.Ekleme: 3.film ilginç olarak seriden çok ayrı bir filmdir ve zaman olarak da çok ileridir.

İkinci filmde Toretto’yu ve diğer elemanları oynatmadı tabi bunun nedenini biz bilemeyiz belki parada anlaşamadılar belki oyuncular farklı şeyler istedi vs. Ama neredeyse köklü değişim yapıp 3.film’de tokyo yarışında başka birini oynatması açıkcası iyi olmadı. Burada filmin puanını biraz kırdım ama genede güzel ve eğlenceliydi. En çok sevdiğim yeri ise film’in sonunda Toretto’nun görünmesiydi bir sonraki filmi 4 gözle bekledim açıkcası onu gördükten sonra. Filmin en akılda kalanı müziğiydi.

Oyuncu Kadrosu

 • Lucas Black – Sean Boswell
 • Bow Wow – Twinkie: Sean’ın Tokyo’daki ilk tanıştığı arkadaşı
 • Sung Kang – Han Lue: Dirift Kralı Takashi’nin iş ortağı ve arkadaşı Sean’a drifti öğreten ve ona araba hediye eden kişi.
 • Brian Tee – Takashi (DK: Drift Kralı):Sean’ın Düşmanı
 • Sonny Chiba – Kamata: Takashi’nin amcası
 • Leonardo Nam – Morimoto
 • Nathalie Kelley – Neela
 • Zachery Ty Bryan – Clay
 • Jason Tobin – Earl
 • Keiko Kitagawa – Reiko
 • Nikki Griffin – Cindy
 • Lynda Boyd – Bayan Boswell; Sean’ın annesi
 • Vin Diesel – Dominic Toretto

4) Hızlı ve Öfkeli 4 – 2009

Orjinal: Fast & Furious

https://3.bp.blogspot.com/-34EjTbmtDWc/U9lBID7KvOI/AAAAAAAAaD0/k2hfwpyRz3E/s1600/Fast-Furious-2009-4.jpg

Film Dominic Toretto’nun yeni ekibi ile Dominik Cumhuriyetinde yakıt tankerlerini kaçırmasıyla başlar. Ekibi Letty, Riko, Tego ve Han Lue’dur. Bu soygundan sonra, polise yerini belli ettiği için Dominic Cumhuriyetinden ayrılır. Bir süre sonra Panama City’de , Toretto kız kardeşi Mia’dan bir telefon alır. Mia Letty’nin öldürüldüğü söyler. Dom Los Angeles’a geri döner. Letty’nin öldüğü yerde nitromethane izleri bulur. Dom sonra nitromethane’nın Los Angeles’ta sadece bir yerde bulunduğu eski garajına gider ve David Park ismini öğrenir.

Bu arada, FBI ajanı olan Brian O’Conner bir uyuşturucu satıcısı olan Arturo Braga’nın izini araştırmaktadır. Onun ararken David Park ismini bulur.Dom Park’ı bulup evine girer ve pencereden aşağıya bacağından sarkıtarak konuşturmaya çalışır. Brian da aynı zamanda Park’ın yerini bulur ve orda Dom’la karşırlar. Brian Dom’a adamı bırakmasını söler Dom bu Letty’nin katilini bulana kadar herkesi öldüreceğini söyleyip David’in ayağını bırakır. Brian David’i kurtarır ve David’e FBI yeni muhbir olur. Park Los Angeles da bir sokak yarışına Brian’ı da alır; kazanan bir takım sürücüyü Braga Amerika Birleşik Devletleri ile Meksika sınırı arasında eroin kara para taşıma işine alacaktır. Dom de yarışa girer. Sonunda, Dom ve Brian başa baş giderken Brian öne geçer ama Dom onun arka çamurluğuna çarpıp Brian’ın dengesini bozarak öne geçer ve birinci olur . Brian bir FBI ajanı bir sürücü, Dwight Mueller tutuklama olarak, kendi gücünü kullanır ve takımda yerini alır.

Sonraki gün takım Fenix,ve Braga’nın adamları karşılar. Dom Fenix’in kim olduğunu yani Letty’i öldürülen kişi olduğunu anlar. Onlar sınır ötesine görünmeden geçebilmek için yeraltı tünellerini kullanarak geçmek zorundadırlar. Teslimat yapıldıktan sonra Braga’nın sürücüleri öldürmesini emrettini (Letty’nin Dom’un özgürlüğü için bu işe girdiğini ama teslimat sonunda bir kovalamacanın ardından öldürüldüğünü öğrenirler) Teslimat yapıldıktan sonra Dom Fenix’e Letty’i tarif eder Fenix Dom’a Letty’i nasıl öldürdüğünü anlatır ama Dom hazırlıklıdır ve arabasının ıcındekı gazı acmıs konusmanın sonunda onu havaya ucurarak dıkkatlerı dagıttıktan sonra Fenix’i oldurmeye calısmıstır. Fenix’i öldüremesede Brian’ın yardımıyla ordan kaçarlar ve teslimattaki parayıda yanlarına almışlardır. FBI Brian’dan hem Dom’u hem de Braga’yı istemektedir ama Brian ve Dom tekrar iş birliği yapıp Braga’yı yok etmeye karar vermişlerdir. Ele geçirdikleri parayı da en güvenli yer olan FBI’yın otoparkına bırakırlar. Braga’ya eğer parasını geri istiyorlarsa gelip kendisinin alması gerektiğini söylerler ve bir buluşma ayarlanır. Dom ve Brian buluşmaya giderler FBI’da Braga’yı yakalamak için tetikte beklemektedir ancak Braga’nın kendilerini aldatmaya çalıştığını ve yanlış birini Braga diye tanıtmaya çalıştıklarını anladıklarında FBI’ın erken müdahalesi yüzünden asıl adamı kaçırırlar ellerinden ve Braga Meksika’ya giderek paçayı kurtarır. FBI’yın yetki alanının dışına çıktığı için artık Dom ve Brian yanlızlardır. Meksika sınırını geçip Braga’yı kilisede yakalarlar arabayla geri dönüp yetkililere teslim etmek niyetindelerken peşlerine Felix takılır.Tünellerde sıkı bir kovalamacanın ardından sınırı geçerler ve Felix Dom’un arabasının altında kalarak ölür. Dom yakalanıp yargılanmak üzere götürülür. Brian’ın tüm çabalarına rağmen Dom 25 yıl hapse mahkum olur. Film Mia ve Brian’ın ekibi toplayıp Dom’u kaçırmaya gitmesiyle biter.

Oyuncu Kadrosu

5) Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu – 2011

Orjinal: Fast Five

https://1.bp.blogspot.com/-fQLYaw_vb7g/U9lBIW5AxMI/AAAAAAAAaD0/YABtHY5jm6M/s1600/Fast-Five-rio.jpg

Brian O’Conner (Paul Walker), Dominic Toretto (Vin Diesel) ve Mia Toretto’nun (Brewster) 100 milyon dolar çalmak için bir soygun planı yapmalarıyla başlıyor. Hemen ardından işadamı Hernan Reyes (Joaquim de Almeida) ve DEA ajanı Luke Hobbs (Johnson) onların tutuklanmaları için iş başına geçerler.

Bu film Dwayne Johnson’dan sonra bambaşka oldu 🙂

Oyuncu Kadrosu

6) Hızlı ve Öfkeli 6 – 2013

Orjinal: Fast & Furious 6

https://1.bp.blogspot.com/-h6QtFtT0rk8/U9lBIf426eI/AAAAAAAAaD0/iqPfNCl5Fp8/s1600/Fast-Furious-6-2013.jpg

Vin Diesel, Dominic Toretto rolünde, Paul Walker eski polis Brian O’Conner rolünde olacaktır. Michelle Rodriguez, Dominic Toretto’nun öldü sanılan sevgilisi Letty Ortiz’i, Jordana Brewster, Dominic Toretto’nun kız kardeşi Brian O’Conner’in sevgilisi olan Mia Toretto’yu, Dwayne Johnson, Toretto ile işbirliği yaparak bir suçluyu yakalamak isteyen Luke Hobbs’u canlandırmıştır.

7) Hızlı ve Öfkeli 7

Owen Shaw ve ekibinin yenilmesinden sonra, Dominic Toretto (Vin Diesel), Brian O’Conner (Paul Walker) ve geri kalan ekip artık sahip olmak istedikleri normal hayata ve Amerika’ya geri dönebileceklerdir, fakat Owen’ın büyük kardeşi Ian Shaw (Jason Statham), Dominic’i takip eder. Nedeni ise kardeşinin ölümünün intikamını almaktır. Bu yüzden ekip tekrar tehlikeye girecektir. Ekip Hans’ın ölümünü öğrendikten sonra, Ian onları ilk bulmadan önce kendilerinden birini öldüren adamı bulmak için yola koyulurlar.

Jason Statham’da bu filmde yer aldığına göre kesinlikle güzel olucaktır diye tahmin ediyorum, ediyoruz. 🙂

Walker’ın Karakterinin Tekrar Canlandırılması

6 Ocak 2014’te, yeni sahnelerin çekileceği bildirildi. Ancak, yazar Chris Morgan bu karakterin devam ettirilmesi için sunulan her fikirleri reddetmiştir. 21 Mart 2014’te, The Daily News, Stüdyo’nun CGI teknolojisi ile Paul’in yüzü ve sesini kullanarak onun vücuduna benzettiği dört farklı aktör kiraladığını açıkladı. 15 Nisan 2014’te, Walker’in yerine kardeşleri Caleb ve Cody’nin oynayacağı duyuruldu.

Oyuncu Kadrosu

Youtube 2016’da En Çok İzlenen Videoları Paylaştı 0

Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi Youtube 2016 yılında en çok izlenen videoları ve klipleri bizlerle paylaştı. Türkiye de ve dünyada en çok izlenen youtube videoları burada. Videoları izlemek için isimleri kopyalayıp direk aratarak çıkartabilirsiniz.

Dünyada En Çok İzlenen Yabancı Videolar

 1. Adele Carpool Karaoke
 2. Pen – Pineapple – Apple – Pen – PIKO – TARO
 3. What’s inside a Rattlesnake Rattle?
 4. Nike Football Presents: The Switch ft. Cristiano Ronaldo, Harry Kane, Anthony Martial & More
 5. Grace VanderWaal: 12-Year – Old Ukulele Player Gets Golden Buzzer – America’s Got Talent 2016
 6. Water Bottle Flip Edition | Dude Perfect
 7. Channing Tatum & Beyonce’s “Run The World (Girls)” vs. Jenna Dewan-Tatum’s “Pony” | Lip Sync Battle
 8. Donald Trump: Last Week Tonight with John Oliver (HBO)
 9. THE $21,000 FIRST CLASS AIRPLANE SEAT
 10. Brothers Convince Little Sister of Zombie Apocalypse

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Metal Yay Nasıl Yapılır? İzleyin

Dünyada En Çok İzlenen Yabancı Müzik Videoları

 1. Fifth Harmony – Work from Home ft. Ty Dolla $ign)
 2. Calvin Harris – This Is What You Came For (Official Video) ft. Rihanna
 3. Hasta el Amanecer – Nicky Jam | Video Oficial
 4. Rihanna – Work (Explicit) ft. Drake
 5. The Chainsmokers – Closer (Lyric) ft. Halsey
 6. Mike Posner – I Took A Pill In Ibiza (Seeb Remix) (Explicit)
 7. Sia – Cheap Thrills (Lyric Video) ft. Sean Paul
 8. ZAYN – PILLOWTALK
 9. Coldplay – Hymn For The Weekend
 10. twenty one pilots: Heathens

Türkiye’de En Çok İzlenen Videolar

 1. Osman Pazarlama Fragman
 2. Kiralık Aşk 40. Bölüm – İnternete Özel Final Sahnesi
 3. HEROBRAIN – Anıl Piyancı&Burak Oyunda – A Minecraft Original Music Video – Türkçe Minecraft Şarkısı
 4. Niloya KOCAMAN Dev Sürpriz Yumurta Açma Pepee Minnie Oyuncakları Oyun Hamuru TV
 5. Hayat Şarkısı 1. Bölüm – Onu ilk ben gördüm!
 6. Berkcan Güven – Çok Yakışıklıyım
 7. Yağmur Bebek | Bebek Bakma Oyunu | EvcilikTV Evcilik Oyunları
 8. İçerde 1. Bölüm
 9. Orkun Işıtmak – Pokemon Benim
 10. Kolpaçino 3 – İşte beklenen fragman

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Domates Yetiştirmenin En Kolay Yöntemi

Türkiye’de En Çok İzlenen Müzik Videoları

 1. Emrah Karaduman – Cevapsız Çınlama ft. Aleyna Tilki
 2. Derya Uluğ – Okyanus
 3. Hande Yener – Mor
 4. Ece Seçkin – Adeyyo
 5. Soner Sarıkabadayı – Taş
 6. İrem Derici – Evlenmene Bak
 7. İlyas Yalçıntaş – İçimdeki Duman
 8. Murat Boz – Janti
 9. Sıla – Afitap
 10. Beyaz Show – Beyaz ve Ayla Çelik’in “Bağdat” Düeti

The Mummy: Mumya Efsanesi Tom Cruise ile Geri Dönüyor 0

Mumya seri filmlerini televizyonlarda ve internette bir çok kez izlemişsinizdir. Macera ve aksiyon dolu bu tarih öncesini anlatan filmin yenisi 2017’de geliyor.

The Mummy adı ile vizyona girecek olan filmin başrol oyuncusu Tom Cruise‘dur. Ayrıca filmde Russell Crowe, Courtney B. Vance, Annabelle Wallis, Jake Johnson gibi isimlerde yer alıyor. Filmin yönetmeni ise Alex Kurtzman’dır.

Film Orta asya ve İngiltere’de geçmektedir. Yüz yıllar önce güvenlikli bir mezara kapatılan kraliçenin mezarından kurtulması ile başlayan macera farklı yaratıklarla devam ediyor. İntikam peşinde koşan kraliçenin öfkesi her yeri sarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Vin Diesel, XXX Return of Xander Cage Film Fragmanı

The Mummy filmi 9 Haziran 2017 tarihinde sinemalar da vizyona girecek. The mummy’nin kapak fotoğrafı ise alttadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Hızlı Öfkeli 8 Filminden Yeni Kamera Arkası Video

Most Popular Topics

Editor Picks