Fifa 2014 Görselleri ve Yenilikleri

0

Bu yılın en çok beklenen futbol oyunu fifa 2014’ün görselleri yayınlandı.

Fifa 2014 için sadece ekran görüntüleri yayınlanmış olabilir ama yakında bir video ile karşımıza çıkabilir.Fifa 2014 şut çekme gibi vuruşlara yenilik getirmiş topu istediğiniz yere istediğiniz açı ile göndermek için bir çok yeni hareketler eklenmiş.Oyunu istediğiniz gibi kontrol edebilme oyun hızını ayarlayabilme maçı temposunu istefiğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Fifa 2014’te oyuncuları transfer ederken gerçek resimlerini göreceğiz.Kariyer ve oyuncu profillerini yönetmek artık profesyonal bir şkilde yapılabilecek.Oyuncularınızın değerlerini kendiniz belirleyip transfer camiasında adınızdan söz ettireceksiniz.

Top sürme ve topla ilerlerken yapılacak son vuruşa kadar gerçeklik algısını yaratıyor.İkikli mücadelelerde omuz omuza birbirinizle topa sajip olmaya çalışacaksınız ve güçlü olan kazanacak.Gerçekçi fizik güç kullanımla oyuncular daha zorlu mücadelelere girecek.

Top kontrolü gibi rakip takımın defans ve orta saha oyuncuları baskı yaparken yeni hareketlerle defans oyuncularından kurtulmak kolay olacak.Tabiki atlatabilirseniz.

Oyundaki ekran görüntüleri harika olmuş fifa hersene üstüne koyarak devam ediyor.Topa vuruş şekli gerçekliği aratmıyor.Zaten fifa görsel açıdan en iyi futbol oyunu diyebiliriz.Sadece oyunu oynarken biraz sıkıntıları var bunun için çok çalışıyor.Pes’de tam tersine görselleri o kadar iyi değil ama oynanabilirlik 1 numara diyebiliriz.Buda genelde kullanıcılar oynanabilirlik hangisi daha rahat ve kolay ise o oyunu tercih ediyor.

Fifa 2014’te Sadece Galatasaray’ın kesin olacağını söyleyebiliriz.Birde Fenerbahçe olabilir şu anda Electronic arts ile görüşen fenerbahçe oyunun içinde yer alabilir.TFF’nin aldığı kararla artık oyun yapımcıları tff ile değil takımlar ile tek tek görüşülerek anlaşmasına ikna etmeli diye bir kararı var buda oyun yapımcıları için zor olduğu için sadece bir kaç kulüp ile anlaşılarak çözüm bulunabiliyor.Yani sorun TFF’de oyüzden türkiye ligi yer almıyor.

EA Fifa 2014 2013’ün sonlarına doğru eylül ayında çıkabileceğini söylüyor. Demo oyunu için biraz beklememiz gerekiyor.