Samsung Galaxy S8 Özellikleri ve Çıkış Tarihi

0

Teknoloji devi Samsung yeni amiral telefonu Galaxy S8’in özellikleri ve çıkış tarihi internete sızdı. Sızan bu özellikler neler? yakından bakalım. Çıkış tarihi ise biraz daha beklememizi gösteriyor.

Note 7 fiyaskosundan sonra Samsung yeni Galaxy S8 akıllı telefonunu büyük titizlikle ve çok güçlü bir şekilde çıkartmayı planlıyor. Öyle ki sızan bazı özelliklerine baktığımızda cihazın rakibi olmadığını görüyoruz.

Galaxy S8 Özellikleri

Yeni Galaxy S8 özelliklerine baktığımızda ram yine yükselmiş 4 veya 6 GB olması bekleniyor. Malum Android ram tüketen bir işletim sistemi birde Samsung touch wiz arayüzü ile birleştiğinde tam bir ram canavarı oluyor. İşlemci tarafına baktığımızda ise 2 farklı versiyon ile gelecek. Biri Snapdragon 835 diğeri ise Exynos 8895 ile gelecek. 10 nm üretim teknolojisine sahip bu işlemciler hem enerji tasarrufu hemde pil tasarrufu sağlayacak.

En önemli gelişmelerden biri de ekranında olmuş 5.8 inç büyüklüğündeki ekran 1440×2160 QHD+ çözünürlüğe ve 568 ppi ekran yoğunluğuna sahip olacak. Böyle özelliklerde bu telefonun yanına yaklaşacak bir akıllı telefon göremiyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 6 Gb Ram’e Sahip Samsung Galaxy C9 Fiyatı ve Özellikleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: iPhone 7 Bataryası ile Şaşırttı

Galaxy S8 Çıkış Tarihi

Samsung Galaxy S8 için çıkış tarihi’ni 2017 Mayıs ayında yapabilir. Samsung farklı bir tarihe gitmez ise bu tarihte Galaxy S8’i görebiliriz.