Google Analytics’teki Not Provided ve Kısmi Çözümü 0

Sitesini önemseyen, bu şekilde para kazanan ya da kazanmaya çalışan insanlar için ziyaretçilerinin hangi arama sorgusuyla sitesini ziyaret ettikleri ve sitede ne kadar kaldıkları, bu sürede neler yaptıkları kesinlikle önemlidir. Bu bilgileri çoğumuz Google Analytics kullanarak elde ediyoruz. Ancak eksik bir şey var: “Not Provided“.

https://3.bp.blogspot.com/-5LANfWclVRg/UWbpcUhXW6I/AAAAAAAARAI/kBHKbwjEZ0k/s1600/google-analytics.jpg

 

Google‘da oturum açarak arama yapanların verileri Google’ın gizlilik politikası gereğince Analytics‘te site yöneticileriyle paylaşılmaz ve bu veriler Not Provided şeklinde sunulur. Ancak bunun da bir çözümü var elbette.

Öncelikle Analytics’e giriş yapmadıysanız giriş yapın. Daha sonra sol sütundan Trafik Kaynakları’nı, daha sonra Genel Bakış’ı seçin. Karşınıza gelen ekranda kabak gibi görünen ve muhtemelen listenin en başında olan ‘not provided’a tıklayın.

Karşılaştığınız aşağıdakine benzer ekranda İkincil Boyut’u “açılış sayfası” olarak seçin. İngilizce kullanıyorsanız Second Dimention‘ı Landing Page olarak seçin.

AYRICA BAKINIZ: Google Analytics sitenizi gerçek zamanlı analiz edin.

https://1.bp.blogspot.com/-XetPsWEUY-Q/UWbpcUjeOYI/AAAAAAAARAM/KSIvG3J6bkE/s1600/google-analytics-not-provided.jpg

Bu şekilde Google’da oturum açmış ziyaretçilerinizin sitenize hangi arama sorgusuyla girdiğini öğrenemezsiniz ancak arama sonucunda hangi sayfanıza girdiğini öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

150 Dolarlık Google Nik Collection Artık Ücretsiz 0

Photoshop, Lightroom ve Aperture fotoğraf düzenleme programlarına bir eklenti gibi entegre oluyor. Bu paket 7 tane güçlü eklenti ile geliyor. 150 dolar fiyatında olan bu eklenti paketi artık ücretsiz olarak kullanılabilir hale geldi.

Google Nik Collection fotoğraf çekip bu fotoğrafları düzenleyenler için harika bir fotoğraf düzenleme eklentisidir. Bu eklenti paketi içinde yetenekli 7 eklenti ile geliyor. Bu güçlü eklentiler ise kısaca şöyle:

Google Nik Collection

 • Analog Efex Pro: Klasik fotoğraf makinelerinin, filmlerin ve lenslerin görünümünü ve havasını değiştirebileceğiniz eklentidir.
 • Color Efex Pro: Renk düzeltme ve ilham alabileceğiniz güçlü bir eklentidir.
 • Silver Efex Pro: Fotoğraflarınızı siyah ve beyaz yapabileceğiniz eklentidir.
 • Viveza: Fotoğraflarınızın renk tonunu ayarlayabileceğniz eklentidir.
 • HDR Efex Pro: HDR fotoğrafçılığın sanatsal tüm potansiyelini oluşturan bir eklentidir.
 • Sharpener Pro: Profesyonellerin tercih ettiği görüntü kesinleştirme seçeneklerini ve gizli ayarlarını ortaya çıkartan eklentidir.
 • Dfine: Kameranız için uyarlanmış gürültü azaltma özelliği bulunan bir eklentidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En iyi Fotoğraf Görüntüleme ve Düzenleme Programları

Google Nik Collection

Google Nik Collection Mac ve Windows uyumlu olarak çalışabilmektedir. Bu güçlü eklenti paketi Nvidia ve AMD eklenti paketleri ile tam uyumlu olarak çalışabiliyor. Eğer sizde Google Nik Collection eklenti paketini ücretsiz olarak kullanmak istiyorsanız alttaki bağlantıdan hemen indirebilirsiniz.

Google Nik Collection İndir

Google Keep Bulut Tabanlı En iyi Not Tutma Uygulaması 0

Google Keep piyasadaki bulut tabanlı en iyi not tutma uygulamasıdır.

Google sürekli olarak Keep uygulamasını geliştirmektedir. Sadece bir not tutma uygulaması değil, not üzerine fotoğraf koyabilme ve toplu kopyalanan metni yapıştırma gibi özellikleri bulunuyor. Ayrıca aldığınız notları hatırlat ayarı ile belirlediğiniz bir güne hatırlatma yapması için ayarlayabilirsiniz. Aldığınız notlara istediğiniz rengi belirleyebilir ve notları arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Google Keep Kısaca Özellikleri:

 • Not Alma
 • Hatırlatıcı
 • Sesli not kaydetme
 • Fotoğraf ekleme
 • Akıllı cihazlar ile senkronizasyon
 • Arkadaşlarla not paylaşımı
 • Notların rengini belirleme
 • Alış veriş listesi yapma
 • Etiketli not ekleme

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Dünyanın En Hızlı Akıllı Telefonları

Google Keep

Google Keep uygulamasına Windows, İOS, Android cihazları üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. en son yapacağınız değişiklik her zaman geçerli olacaktır.

Google Keep İOS İndir

Google Keep Android İndir

Google Keep Web

Google Keep Chrome Eklentisi

Most Popular Topics

Editor Picks