Google, Yahoo ve Bing’e siteni hemen ekle

0

Merhaba arkadaşlar. Bu aslında basit bir konu ama basitde olsa yayınlamak lazım herkezin herşeyi iyice kavraması ve öğrenmesi lazım.

Yeni web site sahiplerinin mutlaka yapması gereken bir şeydir.

Yeni web sitesi açtınız tüm arama motorları hemen indexlemez hatta Google bile geç indexler yada indexlemez. Ama bu söyleyeceğim şekilde yaparsanız siteniz 3 önemli arama motoru tarafından algılanır ve indexlenmeye başlar. Örümceğin size değilde sizin ona gitmeniz olayı işte bu 🙂

Bence 3ü en iyisi mutlaka ekleyin.

URL’nizi Google’a Ekleyin

İnternet üzerindeki yerinizi bizimle paylaşın.

Web’i her taradığımızda dizinimize yeni siteler ekler ve mevcut siteleri güncelleriz. Ayrıca sizi URL’nizi buraya göndermeye davet ederiz. Gönderilen URL’lerin tümünü dizinimize eklemeyiz ve bu URL’lerin görünüp görünmeyeceği veya ne zaman görüneceği konusunda tahminde bulunmaz, herhangi bir güvence vermeyiz.


Lütfen http:// öneki dahil olmak üzere URL’nizin tamamını girin. Örneğin: http://www.google.com.tr/. Ayrıca, sayfanızın içeriğini anlatan açıklamalar veya anahtar kelimeler de ekleyebilirsiniz. Bu tür açıklamalar veya anahtar kelimeler yalnızca bilgi amaçlıdır ve sayfanızın Google tarafından nasıl dizine eklendiğini veya kullanıldığını etkilemez.

En iyi örnek : https://rooteto.com (www kullanmadığım için www yok)

http://www.gunluktube.com (www kullandığım için www koydum)

Lütfen dikkat: Bir barındırıcının en üst düzeydeki sayfası gerekir yalnızca; bütün sayfaları tek tek eklemeniz gerekmez. Tarayıcımız Googlebot geri kalan sayfaları bulabilir. Google, dizinini düzenli olarak güncellediğinden güncellenmiş veya geçerliliğini yitirmiş bağlantıların tekrar gönderilmesi gerekmez. Sonraki taramamızda dizinimizin tamamını güncellediğimizde ölü bağlantılar dizinimizden ‘silinir’.

Dikkat kısmında yazdığı şu; Sadece root dizininin yani örnek: rooteto.com yazmanız yeterli. Sub domain yani alt domain olursa onuda şu şekilde örnekliyim: url.rooteto.com o kadar.

URL’nizi Google’a Ekleyin

Sitenizi Yahoo’ya ekleyin

Herşeyi ayırmış Yahoo 🙂 Artık hangisi size uyuyorsa ona takılın…

Ücretsiz Sitenizi gönderin:

Sadece sitenizi Yahoo’ya eklettirmek için

Ücretsiz mobil sitenizin gönderin:

Mobil siteniz varsa buraya girin.

Ücretsiz Your Media İçerik Gönder:

Video siteniz varsa onuda buraya yazın.

Yahoo’ya ürün gönder:

Satış siteniz varsa buradan Yahoo’nun satış sayfasına ürününüzü gönderebilirsiniz.

Seyahat gönder:

Seyahat siteniz varsa yolcu taşımacılığı yapıyorsanız o sitenizide buraya yazınız.

Yahoo dizinlere ekle:

Sitenizi Yahoo dizinlere buradan ekleyebilirsiniz.

Yahooya siteni gönder

Bing URL Gönderme

Genel olarak, web gezginimiz MSNBot, Internet’teki çoğu sayfayı bulabilir. Bununla birlikte, siteniz Bing içinde görünmüyorsa, adresi (URL) bize gönderebilirsiniz.

Bing’in de dediği gibi eğer bing.com’da görünmüyorsanız buradan sitenizi gönderebilir ve daha sonra indexlendiğinde görebilirsiniz.

Bing URL Gönderme