Grand Theft Auto Serisi Tarzında En iyi Oyunlar

0

Grand Theft Auto serisi tarzında en iyi oynayabileceğiniz oyunları sıralıyoruz. GTA 5 gibi açık dünya oyunu benzerine en güzel oynayabileceğiniz oyunlara yakından bakabilirsiniz.

GTA serisi oyuncular arasında en iyi açık dünya oyunu olarak gösterilsede GTA tarzı güzel oyunlarda bulunuyor. Pek fazla insanın bilmediği ve oynanabilecek güzel oaçık dünya oyunlarını faklı karakterlerde, farklı hikayelerde oynayabileceğiniz oyunlar en az GTA serisi kadar da başarılı oyunlardır. Oynayış tarzları, haritaları, arabaları, dövüş stilleri ve görevleri yeni oyunlara yakından bakarak bu oyunlarıda deneyebilirsiniz. GTA tarzı açık dünya oyunlarının oynayış videolarını izleyerek hangisinin daha yakın olduğuna bakabilirsiniz.

Mafia 2

İlk olarak sizlerle paylaşacağım oyun Mafia 2 oyunu en az GTA kadar grafikleri iyi olan oyundur. Oynayış tarzı, hikayesi ve klasik arabaları ile heyecanla oynayabileceğiniz Mafia 2 popüler oyunlardan biri.

Saints Row

Saints Row oyunu GTA’ya en yakın oyunlardan biri olmasına rağmen karakterleri da fazla kişiselleştirebilir bir oyun yapısına sahip. Fazlaca abartılmış bir oyun olsada en iyi açık dünya oyunlarından biri olmayı hakediyor. GTA’nın biraz daha abartılmış yapıya sahip.

https://www.youtube.com/watch?v=1d4l3llkQH4

Sleeping Dogs

Sleeping  dogs oyunu pek fazla tanınmasada gerçekçi grafiklere sahip en iyi oyunlardan biri. Çıkışının ardından oyuncular tarafından tutulan bir oyun olan Sleeping Dogs oyun hikayesi çin’de geçiyor. Özellikle grafikleri ile adından söz ettiren oyunlardan biri oldu.

Just Cause 2

Just Cause oyunu 2.oyununda yakaladığı başarıyı şimdilerde 3.sü ile gelecek oyunu ile devam ettirmek isteyen oyun oyuncular arasında popüler olmayı başardı. Beklenenin aksine iyi başarı elde eden oyunda her an aksiyon yaşabileceğiniz oyunlardan biri. Geniş haritası olan oyun Just Cause 2’de grafikleride boyutuna göre iyi olan bir oyun.

Far Cry Serisi

Far Cry serisi en popüler oyunlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle hikayesi doğada geçen bir oyun olan Far Cry grafikleriylede adından söz ettiriyor. Açık dünya oyunu olmasına rağmen FPS tarzı oynayışı ile harika bir oyun.

Skyrim

Skyrim özellikle grafikleri ile dikkat çekerken hikaye modu da bir o kadar başarılı oyunlardan biri. Skyrim açık dünyada RPG tarzı oynayışı, müzikleri ve hikayesi ile dikkatinizi çeken bir oyun olarak karşımıza çıkıyor.

Watch Dogs

Watch Dogs gta’ya rakip olarak çıksada bekleneni veremedi. Her ne kadar başarılı grafiğe sahip olasada oynayış tarzı biraz zorluyor. Özellikle her PC’de oynanabilecek bir oyun olmadığı için iyi bir donanıma sahip bir donanımınız olması gerekiyor.

Batman Serisi

Açık dünya tarzına pek uymayan Batman serisi yinede listemizde grafikleri ve dövüş stilleri ile batman karakterimizle harika bir oynayış tarzı ile oynayabiliriz. Her serisinde üstüne katarak yenilenen oyunda özellikle bulmacalarla zekamızı yoracak bir oyundur.

İLGİNZİ ÇEKEBİLİR : Wolfenstein The Old Blood Sistem Gereksinimleri

Dying Light

Dying Light oyunu zombi sevenler için birebir bir açık dünya oyunudur. Hayatta kalma mücadelesi vereceğiniz oyunda tüm yeteneklerimizi ortaya koymamız gerekiyor.

L.A. Noire

L.A. Noire özellikle suçluları bulma tarzı ile oynanabilen oyunda bir nevi dedektif oluyoruz.

Assassin’s Creed

Assassin’s creed oyunu pek açık dünya tarzı olmasada Far cry oyununa biraz da olsa benzeyen bir oyundur. Grafikleri ve oynayış tarzı ve hikayesi oyuncuları her zaman kendine beğendirmiştir.