GTA 5’i Bilgisayarınızda 4K Çözünürlükte Oynayın

0

Bu haberden sonra Gta 5 hayranlarını epey bir heyecanlandıracak. Oyuncuların en popüler oyunu olan GTA 5‘i yüksek çözünürlükte (4K)’da oynayabiliriz. Artık günümüzün teknolojisi olan 4K 3D‘den sonra artık herkes kullanbilecek seviyelere geliyor.

Playstation 4 ve xbox one gibi yeni nesil konsollar her ne kadar yeni olsada daha yeni full hd’ye geçiyorlar. Bilgisayarlarda herhangi bir sınır olmadığı için en yüksek çözünürlüklerde dahi oynayabiliyoruz. Tabiki bilgisayarınızın donanımları en iyisi olmak zorunda zira şuan günümüzde bir çok ekran kartı full hd oynatsada 4K için hazır değildir. Ama birden fazla ekran kartını birleştirerek GTA 5’i 4K’da oynayabiliriz. GTA 5 olunca normal şartlardada bir PC’yi zorlayacak oyun olduğu için 4K için şuan herkes hazır olmayacaktır. Yinede çok iyi bir bilgisayarınız ve 4K monitörünüz varsa GTA 5 bilgisayara çıktığında oynama imkanı bulabilirsiniz. Yeni içerikleri ile gelecek olan Gta5 senaryosu ve ek paketleri ile artık bir GTA 5 4K ile dahada harika olacaktır.

4K Nedir ?

4K görüntü, 1080p’in 4, 720p’in de 8 katı daha fazla piksele sahip. Bunu aldığımız telefonlar veya fotoğraf makinelerinin kamera pikselleri üzerinden örneklendirebiliriz. 4K’ nın açılımı aslında ekran çözünürlüğünden gelir. Yani 4.096 x 2.160 ekran çözünürlüğündeki ekranlara 4K diyoruz. Bir başka deyişle yatay piksel sayısı 4.096 olan ekranlara 4K ekran deniliyor. Ultra hd ekranlar ise 3.840 x 2.160′ den başlayan çözünürlüklere sahiptir ki bu ekranlar da 4K kategorisinde sayılırlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : En Güzel Ultra HD 4K Süper Araba Resimleri