HTC One A9 Android 6 Marshmallow ile Tanıtıldı

0

HTC orta sınıf yeni akıllı telefonu One A9’u tanıttı.

HTC one A9 özellikle İphone 6’ya benzerliği ile dikkat çekiyor. HTC One M9’dan bekleneni alamayan HTC yeni orta sınıf One A9 akıllı telefonunu tanıttı.

HTC One A9 Özellikleri

HTC One A9 güçlü özellikleri ve yeni Android 6 Marshmallow işletim sistemi ile gelecek. Özelliklerine bakacak olursak Qualcomm’un 8 çekirdekli Snapdragon 617 işlemcisini kullanıyor. HTC one A9 Ram ve Depolama seçenekleri ile iki farklı modeli ile geliyor. 16 GB depolama modelinde 2 GB ram, 32 GB depolama modelinde ise 3 Gb ram ile geliyor. Depolama seçenekleri size yeterli gelmiyorsa One A9’u micro SD kart desteği ile 2 TB‘ta kadar hafızasını yükseltebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: HTC One M9 Fiyatı ve Özellikleri

HTC One A9 Kamera ve Ekran Özellikleri

5 inç ekran büyüklüğüne sahip HTC One A9 Gorilla Glass 4 ekran koruması, 1080p çözünürlüğe sahip Full HD ekranı ile geliyor. Kamera tarafında ise 13 megapiksel arka 4 megapiksel ön kamera ile geliyor. 1080p videolar çekebilen kamerası optik sabitleme, otofokus ve çift led flashlı özellikleride barındırıyor.

HTC One A9 Pil Tasarrufu ile Dikkat Çekiyor

2150 mAh bataryaya sahip olmasına rağmen Qualcomm’un Snapdragon 617 işlemcisi ile pil tasarrufu sağlıyor. Düşük güç tüketimi ile Pil kullanımını azaltan HTC One A9 aynı zamanda Bataryanın daha uzun ömürlü kullanılmasını sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Android 6 Marshmallow Güncellemesi Alacak Akıllı Telefonlar

HTC One A9 ve Android 6 Marshmallow

HTC akıllı telefonlarına güncellemeyi eksik etmeyen telefon üreticilerinden biri olduğunu biliyoruz. HTC One A9 ise Android 6 Marshmallow işletim sistemi yüklü olarak getiriyor. HTC One A9 Android 6 Marshmallow yüklü olarak gelecek ilk akıllı telefon olacak.

HTC One A9 Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Henüz HTC tarafından One 9’un Fiyatı açıklanmasada HTC One A9 Kasım ayında çıkması bekleniyor.