Sayfalar için site haritası hazırlayın 0

Bu eklenti sadece sayfalarınıza site haritası oluşturuyor. Pek fazla kullanışlı gibi görünmesede çok sayfa kullananlar için aslında kullanışlı.

Eklentiyi indir: HTML Page Sitemap

Eklenti kurulum

Kurulumdan sonra kod eklenicek yazının tamamını inceleyiniz.

HTML Page Sitemap

html-sitemap screenshot 1

Yeni bir sayfa oluşturun adını Site Haritası yapın. İçeriğe alttaki kodu koyun ön izleme yaparak nasıl göründüğüne bakın. Sayfaların tümü sıralı bir şekilde karşınıza çıkıcaktır.

[html-sitemap]

Eğer daha gelişmiş olarak yanlarındada tarih eklenmesini istiyorsanız şu kodu ekleyin içeriğe

[html-sitemap show_date=modified sort_column=menu_order]

Basit bir eklenti işinize yarayabilir. Eklenti sahibinin sitesine bakarak içerikte nasıl uyguladığınıda görebilirsiniz.

Eklenti sahibi: HTML Page Sitemap

Zenmate ile Yasaklı Sitelere Kolayca Girin 1

Türkiyede yaşanan her olaydan sonra artık Twitter, Youtube ve Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerine erişim engelleniyor. Her ne kadar engelleme olsada Türkiyedeki internet kullanıcıları artık yasaklı sitelere girmekte artık tecrübe kazanmıştır.

DNS değişikliği yapanlar bu erşim engellini hissetmesede DNS değişikliğini bilmeyenler ve yinede DNS değiştirildiği halde giremeyenler için Firefox, Chrome, Opera eklentisi olan Zenmate devreye giriyor. Zenmate eklentisini kurmak saniyelerinizi almayacağı gibi kurulumu ve kullanımı otomatik yaptığı için herhangi bir ayar yapmanıza gerek kalmıyor. Sadece bağlanmak istediğiniz ülkeyi seçerek yasaklı web sitelerine kolayca girebilirsiniz. Ücretsiz VPN‘lerin belli bir kullanım süresi olsada Zenmate tarayıcı eklentisi ile sınırsız bağlanabilirsiniz.

Zenmate İndir

Zenmate İOS ve Android Uyglaması

Zenmate sadece web tarayıcıları için değil mobil kullanımın çok olduğu günümüzde akıllı telefonlardada ihtiyaç oluyor. Bilgisayarda DNS ayar değişikliği ile bu sorun aşılsada rootsuz akıllı telefonlarda DNS değiştirilemediği için erişim tamamen uygulamalar tarafondan sağlanıyor. Zenmate Android ve İOS uygulamasını indirerek hemen yasaklı sitelere erişebişebilirsiniz.

Zenmate Android İndir

Zenmate İOS İndir

Most Popular Topics

Editor Picks