Internet Explorer kilitlenen açılış sayfasını değiştirmek. 0

Bunu çoğu kişi yaşamıştır. İnternet explorer’da açılış sayfasını değiştirmeye kalkıyorsunuz aaa birde bakıyorsunuz değişmiyor. Bunu gidermenin 3 yolu var.

1. Yöntem
Hepsini sırayla yapın.
Başlat / Çalıştır / Regedit / HKEY_CURRENT_USER / Software / Microsoft / Internet Explorer / Main anahtarında bulunan adresi değiştirin.

2. Yöntem
Hepsini sırayla yapın.
HKEY_CURRENT_USER SOFTWARE Policies Microsoft Internet Explorer Control Panel
Dizinini takip ederek git. Yan Tarafta Bulunan Homepage’e sağ tıklayıp Değiştir i seç “1¨ olan değeri “0¨ olarak değiştir.

3. Yöntem
* Başlat / çalıştır
* gpedit.msc
* Kullanıcı Yapılandırması
* Windows Ayarları
* İnternet Explorer Bakımı
* URL’ler
* Önemli URL’ler
* 1. seçeneğe anasayfanız olmasını istediğiniz url’yi yazın.

Kaynaklar

  1. Programsız Kilitlenen Explorer Açılış Sayfasını Değiştirme
  2. Bötelinin Online Defteri
  3. Kilitli Internet Explorer Açılış (giriş) Sayfası Değiştirme.

Geek ve Nerd Nedir? Kimlere Denir? 0

Merhaba arkadaşlar sizlere bu yazımızda Geek ve Nerd nedir? ve kimlere bu sıfat verilir bunları açıklayacağım.

Öncelikle bu terimler Amerikan kültürüne sahip gençleri sınıflandırılmasında kullanılan Geek ve Nerd gibi iki terim bulunuyor. Bu terimler aslında Türkçe’de Asosyal ve İnek olarak şeklinde yorumlanabilir. Bu iki sıfatı taşıyan insanlar genellikle ergenlik sürecinde yaşıtlarının ilgisini çekmeyecek şeylerde çok fazla bilgisi olan insanlardır. Aslında bu sıfatlar hakaret olarak söylenir. Peki Geek ve Nerd tam olarak nedir? kimlere denir? ve kökenleri nereden gelmiştir? bunlara bakalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Etkili Hikaye Anlatmak İçin Animasyonlu Harita Yolu

Geek Nedir?

Bu tip insanlar Asosyal olarak bilinsede zeki olarak bilinir. Kendileri Teknoloji ile alakalı her türlü konuda bilgi sahibi olaması yani teknoloji danışmanı, işlerinde başarılı, acayip insanlara denir. Genellikle Mac pc kullanırlar. Geek’in kökenine bakacak olursak eskiden sirkte çalışan yetenekli insanlara küçük düşürücü söylenirdi. sirk hayvanı gibi farklı anlamlarda taşırdı bu terim.

Nerd Nedir ?

Bu tip insanlar ise Geek’lerin aksine Mac yerine PC kullanırlar. Daha çok içine kapanık, genellikle mühendis, yazılım ve fantastik işlerle uğraşmayı seven insanlardır. Nerd ise Dr.seuss tarafından 1954’te bir makalede yazılmıştır.

Bu araştırma mastersinit.org tarafından hazırlanmıştır.

Yeni Kablosuz Bağlantı Standardı W-Fi HaLow 0

Yeni kablosuz bağlantı standardı WiFi HaLow hayatımızı dahada kolaylaştıracak.

Modem üzerinden bağlandığımız kablosuz bağlantı Wi-Fi 802.11ac standardı ile kullanılıyor. Ancak Yeni Wi-Fi HaLow ile bu standard artık 802.11ah olarak karşımıza çıkıyor.

Wi-Fi 802.11ah standardı daha fazla geniş alanda çekebilecek. Ayrıca Wi-Fi bağlantısının duvardan geçişinide kolaylaştıracak. Wi-Fi 802.11ah standardı 2.4 GHz, 5 GHz ve 900Hz bandında çalışacak. Yani geriye dönük eski cihazlarıda destekleyecek. Ayrıca yeni standard enerji tasarrufuda yapabilecek. İnterneti kullanırken akıllı telefonlarımız, tabletlerimiz ve Laptop PC’lerimiz daha az enerji tüketecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Android’de ‘Kalkmayan’ uygulamaları Hemen Kaldırın

Bu yıl içerisinde çıkması beklenen 802.11ah standardına sahip olmak için cihazlarınızında bu standardı destekliyor olması gerekiyor.

Most Popular Topics

Editor Picks