İphone 6S ve İphone 6S Plus Tanıtıldı

1

Apple’ın yeni akıllı telefonları İphone 6S ve İphone 6S Plus San Francisco’daki düzenlenen etkinlikte tanıtıldı.

İphone 6S ve İphone 6S Plus modeli ile yenilenen A9 işlemcisi bir önceki A8 işlemcisine göre yüzde 70 daha fazla performans gösteriyor. A8 işlemcisine göre A9 işlemci GPU tarafında yüzde 90 daha performanslı olacak.

3D Touch Özelliği

Apple’ın İphone 6’ya kadar kamera tarafında yükseltme yapmıyordu ancak İphone 6S ile birlikte 12 megapiksellik kamerası ve 4K video kayıt desteği ile geliyor. İphone 6S ile birlikte 3D touch özelliği ile gelecek. Telefonun ekranına bastığınızda size hızlı ayaraları çıkartıyor. Ayrıca Peek özelliği sayesinde uygulama simgelerine basılı tuttuğunuzda o uygulamanın özellikleri hakkında ayarlar çıkıyor.

Örnek verecek olursak kameraya dokunduğunuzda selfie çekim modunu açma, İnstagrama tıkladığınızda paylaşma veya Facebook uygulamasına tıkladığınızda durum güncellemelerini görebilirsiniz.

iPhone 6S Kamera Özellikleri

İphone 6S ile birlikte gelen yeni özellik ise Live Photos Canlı fotoğraf özelliğidir. Her çektiğiniz fotoğraf için kısa videolar oluşturmaya yarıyor. Bu özelliği kapatma imkanıda sunuyor.

İphone için En iyi Selfie Uygulamaları

İphone 6S ve İOS 9 ile birlikte canlı animasyon duvar kağıtlarıda beraberinde geliyor. Ayrıca Wi-fi özelliği iki katı hıza çıkarken LTE özelliğide yeni bant teknolojilerinide barındırıyor.