Lamborghini Spor Otomobili Urus ile Geliyor

0

İtalyan süper otomobil üreticisi olan Lamborghini artık spor otomobil üretecek.

Lamborghini daha önce spor ve sedan araç üretmeyeceğini söylesede bu söyleminden vazgeçti. Zira Lamborghini CEO’su stephan winkelmann 2015 yılı içerisinde prototip bir spor Lamborghini ortaya çıkaracaklarını söyledi. Prototip üretimine başladıklarını söyleyen Lamborghini CEO’su yeni otomobillerinde çift turbolu V8 motora sahip olacağını söyledi.

Avrupada ve Amerikadaki sıkılaşan emisyon yasalarına rağmen Lamborghini çıkaracakları bu yeni modelin en çok satan SUV araçlardan biri olacağını söylüyor. Çift turbolu V8 motoru düşük devirde yüksek tork elde edebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 600 Beygirlik 2016 Model BMW M6 ve HD Resimleri

Daha öncede Porsche‘ninde bu tarz otomobil üretmeyeceğini duymuştuk ancak artık süper otomobil üreticileri bile artık sedan ve spor tarzı otomobiller üretiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 2015 Lamborghini Aventador Roadster HD Resimleri

Lamborghini Urus iç tasarımında ise başka bir arabada göremeyeceğiniz bir tarz yapılmış. Daha öncede bu tarz bir iç dizaynı görmediğimi söyleyebilirim. Oldukça güzel ve spor tarzda bir iç tasarımı bulunuyor.

Lamborghini Urus spor otomobili 2018 yılında yollara çıkması beklenirken henüz fiyatı ile ilgili bir açıklama yapılmış değil. Herhangi bir bilgi geldiğinde yazı güncellenecektir.