Arşivlik En iyi 5 Mafya Filmi 1

Geçmişten günümüze arşivinizde olması gereken izlenebilecek en iyi mafya filmleri bu yazımızdan bakabilirsiniz. Baba , Yaralı yüz, Suç çetesi, Carlito’nun yolü, Bir zamanlar Amerika’da filmleri en iyi mafya filmleri arasında yer almaktadır.

1:Baba (The Godfather)

Baba (The Godfather) filmi mafya‘dan öte aile yapısını anlatan özel bir film olarak karşımıza çıkmıştır. Geçmişte kendinden çokca bahsettiren Baba filmi hala unutulmuş sayılmaz. Film senaryosu ile dünya çapında büyük ilgi toplamış ve izleyiciye istediği duyguyu vermiştir. Amerikan yapımı Baba filmi 19 Ekim 1973‘de sinema severler’in karşısına çıkmıştır. Serinin ilk filmi ve izleyicinin beğeniyle yıllardır izlediği bir yapım olmuştur.Yönetmenliğini Francis Ford Coppola‘nın yaptığı oyuncu kadrosunda ünlü isimler Al Pacino , Marlon Brando , Robert Duvall , Diane Keaton , James Caan yer almıştır.

2:Yaralı Yüz (Scarface)

Yaralı yüz (Scarface) bolca ölümü içinde barındıran film sinema severler tarafından beğeni ile takip ediliyor. Mafya filmleri arasında biz Yaralı yüzün 2. sırada görünmesine karar verdik. Gerçekten kendi sınıfında özel bir yapım olarak izleyicinin karşısına çıkmıştır. Amerikan yapımı film’de dram, gerilim, korku türüne rastlıyoruz. 02 Aralık 1985‘de izleyicinin beğenisine sunulmuştur. Yönetmen koltuğunda Brian De Palma oyuncu kadrosunda ise sevilen isimler Al Pacino , Michelle Pfeiffer , Steven Bauer , F. Murray Abraham , Brett Ratner yer alıyor.

3:Suç Çetesi (The Gangster Squad)

İzlenilebilecek filmler arasında gerçekten önemli bir yapım olmuştur. Dünyaca ünlü isimlerin Suç çetesinde olması sinema severler’in hayran kaldığı yapım olmasını sağlamıştır. İzleyicinin karşısına 01 Mart 2013‘de çıkışını yapmıştır. Yönetmen koltuğunda Ruben Fleischer oyuncu kadrosunda ise usta isimler Ryan Gosling , Emma Stone , Sean Penn , Giovanni Ribisi , Nick Nolte rastlıyoruz. İzleyicinin beğeniyle izlediği Suç Çetesi (The Gangster Squad) Amerika yapımı ve tür olarak aksiyon , dram , polisiye , suç unsurları ile karşımıza çıkmıştır.

4:Carlito’nun Yolu (Carlito’s Way)

Severek izlediğimiz mafya filmleri ve senaryoya hayat veren büyük bir ekip. Sinema severler mükemmel yapımları yıllardır bıkmadan, sıkılmadan izliyorlar. Carlito’nun Yolu (Carlito’s Way) yine bir baş yapıt karşımıza çıkıyor. Tarih 10 Kasım 1993 güzel bir film daha izleyici karşısında. Ünlü yönetmen Brian De Palma oyuncu kadrosu ise sinema severler tarafından çokça sevilen Al Pacino , Viggo Mortensen , Sean Penn , John Leguizamo , Luis Guzmán mükemmel performansları ile Carlito’nun Yolunda karşımıza çıkıyorlar.

5:Bir Zamanlar Amerika’da (Once Upon A Time In America)

Bir Zamanlar Amerika’da mafya, silah, bolca kurşun ekip çalışması. 01 Haziran 1984′de çıktığında kendisinden çok söz ettirmiş olan filmde ünlü isimleri görüyoruz. Amerika ve İtalya yapımı olan film dram, suç türüyle karşımıza çıkıyor. Yönetmenliğini Sergio Leone oyuncu kadrosunda ise sinema severler’in vazgeçemediği Robert De Niro , James Woods , Elizabeth McGovern , Danny Aiello , Jennifer Connelly yer alıyor. Bir Zamanlar Amerika’da (Once Upon A Time In America) izleyiciyi kendine bağlamış olan bir film olarak yıllarca akıllara kazınacaktır.

Volvo S90 Çarpışma Testi ile Euro NCAP’den Tam Not Aldı 0

İsveçli otomobil üreticisi Volvo yeni sedan’nı S90 ile Euro NCAP testinden tam not aldı. Yapılan tüm testlerden başarıyla geçen Volvo S90 yine adından söz ettirmeyi başardı.

Euro NCAP artık çarpışma testleri  değil yaya ve yolcu güvenliğini de ön plana çıkartmaktadır. Çarpışma esnasında araçta bulunan yolcuların güvenliği ve kazayı en az hasarla atlatmaları yolcu güvenliği açısından çok önemlidir. Ayrıca araba kullanırken aniden karşınıza bir yaya’nın veya hayvanların çıkması karşısında arabanın ne kadar sürede durduğu da çok önemlidir. Volvo tüm bunları göz önüne alarak S90’ı geliştirdi ve Euro NCAP testine soktu. Testlerde sınıfındaki diğer markalardan daha iyi olan Volvo S90 fiyatı ise 290 bin TL’den başlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Hızlı ve Öfkeli 8 Fragmanı Yayınlandı

Güvenlik denilince akla gelen ilk araba olan Volvo S90’nın çarpışma testi video sunu izleyelim. Bu arada çarpışmalardan en yüksek skorları da aldığını unutmayalım.

Hızlı ve Öfkeli 8 Fragmanı Yayınlandı 0

Aksiyon ve araba tutkunları için merakla beklenen Hızlı öfkeli 8 fragmanı nihayetinde yayınlandı. Hemen Hızlı ve Öfkeli 8 fragmanı izle.

Yönetmenliğini F. Gary Gray’in üstlendiği filme Charlize Theron ve Helen Mirren ünlü oyuncuları da katılmış. Filmde Dom ve Letty balayı yaparken karşılarına güzel bir kadın çıkıyor ve Dom’u suça itiyor. Bu sırada emekli olmaya karar veren biran ve Mia’da kendilerini suçun ortasında buluyor.

Her film çıkmadan önce daha ne yapılabilir ki diye düşündüğümüz film yine harika olmuş. Son denizaltı sahnesi ise yine heyecan dolu bir olacağını gösteriyor. Gerçi Hızlı öfkeli deyince her dakikası aksiyon bir film demek. 14 Nisan 2017 tarihinde vizyona girecek olan filmin fragmanını izleyelim.

Hızlı ve Öfkeli 8 Fragmanı İzle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Youtube 2016’da En Çok İzlenen Videoları Paylaştı

Most Popular Topics

Editor Picks