Arşivlik En iyi 5 Mafya Filmi

1

Geçmişten günümüze arşivinizde olması gereken izlenebilecek en iyi mafya filmleri bu yazımızdan bakabilirsiniz. Baba , Yaralı yüz, Suç çetesi, Carlito’nun yolü, Bir zamanlar amerikada filmleri en iyi mafya filmleri arasında yer almaktadır.

1:Baba (The Godfather)

Baba (The Godfather) filmi mafya‘dan öte aile yapısını anlatan özel bir film olarak karşımıza çıkmıştır. Geçmişte kendinden çokca bahsettiren Baba filmi hala unutulmuş sayılmaz. Film senaryosu ile dünya çapında büyük ilgi toplamış ve izleyiciye istediği duyguyu vermiştir. Amerikan yapımı Baba filmi 19 Ekim 1973‘de sinema severler’in karşısına çıkmıştır. Serinin ilk filmi ve izleyicinin beğeniyle yıllardır izlediği bir yapım olmuştur.Yönetmenliğini Francis Ford Coppola‘nın yaptığı oyuncu kadrosunda ünlü isimler Al Pacino , Marlon Brando , Robert Duvall , Diane Keaton , James Caan yer almıştır.

2:Yaralı Yüz (Scarface)

Yaralı yüz (Scarface) bolca ölümü içinde barındıran film sinema severler tarafından beğeni ile takip ediliyor. Mafya filmleri arasında biz Yaralı yüzün 2. sırada görünmesine karar verdik. Gerçekten kendi sınıfında özel bir yapım olarak izleyicinin karşısına çıkmıştır. Amerikan yapımı film’de dram, gerilim, korku türüne rastlıyoruz. 02 Aralık 1985‘de izleyicinin beğenisine sunulmuştur. Yönetmen koltuğunda Brian De Palma oyuncu kadrosunda ise sevilen isimler Al Pacino , Michelle Pfeiffer , Steven Bauer , F. Murray Abraham , Brett Ratner yer alıyor.

3:Suç Çetesi (The Gangster Squad)

İzlenilebilecek filmler arasında gerçekten önemli bir yapım olmuştur. Dünyaca ünlü isimlerin Suç çetesinde olması sinema severler’in hayran kaldığı yapım olmasını sağlamıştır. İzleyicinin karşısına 01 Mart 2013‘de çıkışını yapmıştır. Yönetmen koltuğunda Ruben Fleischer oyuncu kadrosunda ise usta isimler Ryan Gosling , Emma Stone , Sean Penn , Giovanni Ribisi , Nick Nolte rastlıyoruz. İzleyicinin beğeniyle izlediği Suç Çetesi (The Gangster Squad) Amerika yapımı ve tür olarak aksiyon , dram , polisiye , suç unsurları ile karşımıza çıkmıştır.

https://www.youtube.com/watch?v=qilrVR0miPU

4:Carlito’nun Yolu (Carlito’s Way)

Severek izlediğimiz mafya filmleri ve senaryoya hayat veren büyük bir ekip. Sinema severler mükemmel yapımları yıllardır bıkmadan, sıkılmadan izliyorlar. Carlito’nun Yolu (Carlito’s Way) yine bir baş yapıt karşımıza çıkıyor. Tarih 10 Kasım 1993 güzel bir film daha izleyici karşısında. Ünlü yönetmen Brian De Palma oyuncu kadrosu ise sinema severler tarafından çokça sevilen Al Pacino , Viggo Mortensen , Sean Penn , John Leguizamo , Luis Guzmán mükemmel performansları ile Carlito’nun Yolunda karşımıza çıkıyorlar.

5:Bir Zamanlar Amerika’da (Once Upon A Time In America)

Bir Zamanlar Amerika’da mafya, silah, bolca kurşun ekip çalışması. 01 Haziran 1984′de çıktığında kendisinden çok söz ettirmiş olan filmde ünlü isimleri görüyoruz. Amerika ve İtalya yapımı olan film dram, suç türüyle karşımıza çıkıyor. Yönetmenliğini Sergio Leone oyuncu kadrosunda ise sinema severler’in vazgeçemediği Robert De Niro , James Woods , Elizabeth McGovern , Danny Aiello , Jennifer Connelly yer alıyor. Bir Zamanlar Amerika’da (Once Upon A Time In America) izleyiciyi kendine bağlamış olan bir film olarak yıllarca akıllara kazınacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=KedXkj_8Vcw