Net Balancer ile Bilgisayarınızın Ağ Trafiğini Düzenleyin

0

Bilgisayarınızdan internete girdiğiniz her zaman yavaşlama oluyorsa bilgisayarınızın performansından kaynaklanmıyor olabilir. Herhangi bir programda internetinizi yavaşlatmaya neden olabilir. Bilgisayarınıza giren ve çıkan bağlantıları görmek ve sımırlandırmalar eklemek istiyorsanız Net Balancer programı tam size göre bir yazılımdır.

Net Balancer programı ile bilgisayarınızda yüklü yazılımların hangisinin internetten dosya alış verişi yaptığını görebilirsiniz. Bilgisayarınızdaki programlara sınırlamalar getirerek ne kadar download ve upload kullanmasını istiyorsanız kendinize göre hız ataması yaparak kontrol edebilirsiniz. Örneğin Firefox internet tarayıcınızın veya herhangi bir programın indirme ve yükleme hızlarını 100 veya 200 kb/s veya istediğiniz hızları atayarak ayarlayabilirsiniz. Net Balancer yazılımı windows görev çubuğuna küçük bir araç çubuğu ekleyerek bilgisayarınızın anlık trafiğini gösterebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Windows 8 Bilgisayar Hızını Arttırma taktikleri

Net Balancer Kullanımı

Programın Genel arayüzünde Dosya, Düzen, Trafik şeması, Dil, Pencere, Yardım, Aktivasyon menülerini ve ağ trafiğini görüntüleyebilirsiniz.

Herhangi bir programın üzerine sağ tıklayarak indirme seçeneğinde bulunan seçeneklerden programın net ile ilişkisinin nasıl olacağını atayabilirsiniz. Yükleme ise herhangi bir video yada facebook gibi sitelere resim, video ekliyorsanız bunada sınırlama getirebilirsiniz.

Her hangi bir programa sağ tıklayıp indirme seçeneklerinden Sınırla seçemeğini tıklayarak yada programın üzerine çift tıklayarak internet hız ayarını belirleyebilirsiniz. Download veya Upload seçeneklerinden birini belirleyerek hızınızı ayarlayın.

Net balancer yazılımı windows görev çubuğuna ufak bir araç çubuğu ekleyerek internet ağınızın indirme ve yükleme hızını görüntülüyor. İsterseniz bu özelliği windows araç çubuğuna sağ tıklayarak araç çubukları seçeneğinden işaretli olan Net balancer araç çubuğunu kaldırabilirsiniz.

Net balancer programını her ne kadar tüekçe dil seçeneğine alsanız dahi türkçe çevirisinin çokta iyi olmadığını göreceksiniz. Genel bölümler çeviri yapılmış ama başarısız bir çeviri ile karşılaştık.

Net Balancer programı’nı alttaki bağlatıdan indirebilirsiniz.