OnCamera Uygulaması ile Asla Yalnız Değilsin 0

Gelişen Teknoloji artık güvenliğimizi cebimize kadar taşıyor. OnCamera uygulaması sizi zor durumlardan kurtaracak bir uygulamadır.

Gece vakti veya sessiz, sakin yerlerde birisi size zarar vermek isteyebilir. Bu gibi durumlarda 155 polisi arayabilirsiniz. Ancak fazla şansınız ve zamanınız yokken OnCamera uygulamasını açarak yardım isteyebilirsiniz. OnCamera uygulamasını açtığınızda o anki konumunuzu acil yardım servislerine bildiriyor. Uygulamayı açtığınızda sizinve size saldıran kişinin görüntüsünü OnCamera çalışanlarına aktarıyor. OnCamera çalışanları ise sizin yerinize polis’e, ambulans’a haber veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Android için En iyi Navigasyon Uygulaması

Güvenliğinizi arttıracak olan OnCamera uygulaması özellikle kadınların işini kolaylaştıracaktır. Zira konumunuzu ve suçlunun görüntüsünü OnCamera çalışanlarına aktararak suçluyu engelleyebilirsiniz. Ancak Türkiyede bu uygulama kullanılırmı, geçerli olurmu bilmem zira Türkiyede erkekler polisi bile dinlemiyor kamerayı açıp gösterseniz neye yarayacak bilmem. Neyse bu sorunlara fazla girmek istemiyorum biz uygulamadan haberdar olalım yeter kullanmak sizin bileceğiniz bir şeydir. Yinede deneyip faydalarını görebilirsiniz.

Uygulama şuan İOS cihazlarda çalışmaktadır. Android uygulamasıda vardı ancak şuan mağazada bulunmuyor.

OnCamera iPhone, İOS İndir

Yeni Mesajlaşma Uygulaması Google Allo İndir 0

Akıllı mesajlaşma uygulaması Allo kısa süre sonra Google tarafından App store ve Play store’da indirmeye sunulacak.

Whatsapp mesajlaşma uygulamasına rakip olarak çıkartılan uygulamada herşey var diyebiliriz. Zira bize sunduğu özellikler mesajlaşmayı bir adım öteye taşıyor. En büyük özelliği ise Google asistan ve akıllı yanıt özelliğidir. Birde uçtan uca şifreleme var.

Allo ile mesajlaştığınız kişiye çıkartmalar, emojiler, doodle’lar gibi kendinizi ifade eden görsel mesajlar gönderebilirsiniz. Ayrıca yazarak değilde konuşarak sesinizi kaydedin ve karşı tarafa gönderin. Yazmakla uğraşmanıza gerek yok.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: WhatsApp Hesap Bilgi Paylaşımı Nasıl Kapatılır?

Google Asistan ve Akıllı yanıt

Bu iki özellik sayesinde size gelen yazılı ve görsel mesajlar algılanarak en uygun yanıt hazırlanır. Böylelikle arkadaşlarınıza ve sevdiklerinize daha hızlı cevap vermiş olursunuz. Yani gelen mesajlara karşı otomatik olarak mesaj hazırlanıyor.

Whisper – Shout

Bu özellik ise yazdığınız mesajı büyük ve küçük olarak gönderebiliyorsunuz. Buda arkadaşınıza ve sevdiklerinize mesajın ne kadar önemli olduğunu anlatmaktadır. Mesajınızı yazdıktan sonra baloncuğa basılı tutarak aşağı veya yukarı kaydırarak mesajınızın boyutunu ayarlayıp gönderebilirsiniz.

Gizli Mod

Gizli mod sayesinde mesajlarınız uçtan uca şifreleme özelliği ile gönderilecektir. Ayrıca arkadaşlarınızdan özel bildirimler alabilir ve aldığınız mesajların görünme süresinide ayarlayabilirsiniz. Yani gönderdiğiniz mesajların belli bir okunma süresi olacaktır.

Uygulama için görüşlerimi belirmek gerekirse whatsapp ile hemen aynı olsada daha gelişmiş özelliklere sahip biraz da snapchat’ide andırıyor diyebiliriz. Google Allo İOS ve Android için henüz yayınlanmadı ancak ön kayıt yaptırarak uygulama çıktığında hemen bildirim alarak yükleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: iPhone 7 Parçaları Ne Kadara Mal Oluyor?

Google Allo İndir

Android

İOS

 

WhatsApp Hesap Bilgi Paylaşımı Nasıl Kapatılır? 0

Whatsapp’a yeni gelen bilgi paylaşımı özelliği şimdiden rahatsızlık vermeye başladı. Whatsapp’ın bu bilgi paylaşmı nasıl kapatılır yazımızda öğrenebilirsiniz.

Whatsapp bilindiği üzere Facebook tarafından satın alınmıştı. Whatsapp’ı tamamen satın alan Facebook whatsapp’ın kullanıcı bilgileri sayesinde kullanıcılarına daha iyi hizmet vereceğini söylüyor ancak ne kadar doğru bilemeyiz. Bu özellik sayesinde Whatsapp bilgilerinizle size benzer reklamlar veya farklı türde bir bilgi kullanımı yapabilir. Eğer bu bilgi paylaşımından rahatsızsanız bu özelliği kolaylıkla kaldırabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Whatsapp Uygulamasına Nasıl Şifre Konulur?

WhatsApp Hesap Bilgi Paylaşımı Nasıl Kapatılır?

Whatsapp hesap bilgi paylaşımını Android ve İOS telefonlarınızda kapatmak oldukça kolaydır. Android kullanıcıları görselde olduğu gibi ilk önce Whatsapp’a giriyoruz. Daha sonra Ayarlar – Hesap kısmına gelerek Hesap bilgimi paylaş ikonuna tıklayarak karşımıza çıkan pencerede Paylaşma seçeneğine tıkladıktan sonra işlemimizi tamamlıyoruz.

iOS yani iPhone telefonlarınızda ise AyarlarHesap kısmından Hesap bilgimi paylaş seçeneğine tıklayarak işlemimizi tamamlıyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: WhatsApp’ta Telefon Numarası Değiştirme Nasıl Yapılır?

Most Popular Topics

Editor Picks