Panenka Penaltısı Golü İzle 0

Çekoslovakya ile Batı Almanya ile oynana maçta penaltı atışlarında Çekoslovak oyuncu Antonin Panenka kalenin ortasına doğru hafifçe havalandırarak penaltıyı atarak tarihe geçti.

Panenka Penaltısı Nedir?

EURO 1976 final maçında Çekoslovakya ile Batı Almanya ile karşılaşmıştı. Maç penaltılara kaldı.Penaltılarda son penaltı için topun başına çekoslovak orta saha oyuncusu Panenka geldi.Panenka’nın golü atması durumunda Çekoslovakya avrupa şampiyonu olacaktı kaçırırsa penaltı atışları devam edecekti. Panenka tarihi bir penaltıya imza attı. sola yatan kaleci Maier’in ulaşamayacağı şekilde kalenin ortasına doğru hafifçe havalandırarak penaltıyı attı. Böylece hem Panenka Çekoslovakya’yı Avrupa şampiyonu oldu hem de bu estetik vuruş tarihe “Panenka penaltısı” olarak geçmiş oldu.

Panenka Penaltısı Nasıl Atılır Video İzle

Bu videoda Antonin panenka penaltısı nasıl atılım izleyelim.

Panenka Penaltısı Atamayan Oyuncular

Panenka penaltısını atmaya çalışan ama beceremeyen oyuncular burada.

Udinese 1-1 Braga Udineseli Penaty 4-5 Maicosuel

Udinese ile Braga Şampiyonlar Ligi play off turu rövanş maçında normal süresi 1-1 biten maç penaltılara kaldı. Penaltılarda udinese’li oyuncu Udineseli Maicosuel Panenka penaltısı atmaya çalıştı ancak kaleci kurtardı.

Neymar Panenka Peneltısı

Neymarda Panenka penaltısı atamayan oyuncular arasında

Panenka penaltısı atamayan 5 oyuncu

Panenka penaltısı atamayan 5 oyuncunun penaltı atışı izle

Andrea pirlo Barcelona Penaltısı

Andrea pirlo da Barcelonaya karşı bu atışı yaptı ancak kaçırdı.

Diego Alves Penaltı Panenka

Antonio Calle Panenka

Panenka Penaltısı Atan Oyuncular

Buradan sonraki videolar Panenka penaltısını atabilen oyuncuları izle.

Andrea Pirlo İngiltereye Attığı Panenka Penaltısı İzle

Andrea Pirlo EURO 2012’de İngiltereye attığı Panenka Penaltısı

 

Volvo S90 Çarpışma Testi ile Euro NCAP’den Tam Not Aldı 0

İsveçli otomobil üreticisi Volvo yeni sedan’nı S90 ile Euro NCAP testinden tam not aldı. Yapılan tüm testlerden başarıyla geçen Volvo S90 yine adından söz ettirmeyi başardı.

Euro NCAP artık çarpışma testleri  değil yaya ve yolcu güvenliğini de ön plana çıkartmaktadır. Çarpışma esnasında araçta bulunan yolcuların güvenliği ve kazayı en az hasarla atlatmaları yolcu güvenliği açısından çok önemlidir. Ayrıca araba kullanırken aniden karşınıza bir yaya’nın veya hayvanların çıkması karşısında arabanın ne kadar sürede durduğu da çok önemlidir. Volvo tüm bunları göz önüne alarak S90’ı geliştirdi ve Euro NCAP testine soktu. Testlerde sınıfındaki diğer markalardan daha iyi olan Volvo S90 fiyatı ise 290 bin TL’den başlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Hızlı ve Öfkeli 8 Fragmanı Yayınlandı

Güvenlik denilince akla gelen ilk araba olan Volvo S90’nın çarpışma testi video sunu izleyelim. Bu arada çarpışmalardan en yüksek skorları da aldığını unutmayalım.

Hızlı ve Öfkeli 8 Fragmanı Yayınlandı 0

Aksiyon ve araba tutkunları için merakla beklenen Hızlı öfkeli 8 fragmanı nihayetinde yayınlandı. Hemen Hızlı ve Öfkeli 8 fragmanı izle.

Yönetmenliğini F. Gary Gray’in üstlendiği filme Charlize Theron ve Helen Mirren ünlü oyuncuları da katılmış. Filmde Dom ve Letty balayı yaparken karşılarına güzel bir kadın çıkıyor ve Dom’u suça itiyor. Bu sırada emekli olmaya karar veren biran ve Mia’da kendilerini suçun ortasında buluyor.

Her film çıkmadan önce daha ne yapılabilir ki diye düşündüğümüz film yine harika olmuş. Son denizaltı sahnesi ise yine heyecan dolu bir olacağını gösteriyor. Gerçi Hızlı öfkeli deyince her dakikası aksiyon bir film demek. 14 Nisan 2017 tarihinde vizyona girecek olan filmin fragmanını izleyelim.

Hızlı ve Öfkeli 8 Fragmanı İzle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Youtube 2016’da En Çok İzlenen Videoları Paylaştı

Most Popular Topics

Editor Picks