Pili En uzun Dayanan 5 Akıllı Telefon

2

Akıllı telefon seçimi yaparken genelde kamera, ekran büyüklüğü gibi özellikler akla gelsede artık uzun kullanım süresi sunan telefonlar ön plana çıkıyor.

Akıllı telefonlar her ne kadar son teknoloji kullansada şarjları bir gün bile dayanmıyor. Çoğu akıllı telefon günde en az 1-2 kere şarj etmek için uğraşıyoruz. En azından günün sonunu tamamlayan akıllı telefonların tercih edilmesi daha doğru olacaktır. En çok ihtiyacımız olduğunda akıllı telefonumuzun şarjı bitmesi çok can sıkıcı hale gelebiliyor.

Akıllı telefonunuzun şarjının daha uzun gitmesini istiyorsanız sizler için önereceğimiz 5 akıllı telefona göz gezdirmenizi tavsiye ediyoruz.

Motorola Droid Turbo

https://www.youtube.com/watch?v=aP_01d4Vcmw

Motorola Droid Turbo akıllı telefon hem büyük bataryası hemde uzun pil kullanımı ile ilk sıramızda. 5.2 inç ekran boyutu ile karşımıza çıkan Motorola droid Snapdragon 805 işlemsici, 3GB ram, 16 GB dahili depolama ve 21 megapiksellik güçlü donanım özelliklerinde sahip. Bu denli güçlü donanımın harcayacağı güçte fazla olacağı için 3900 mAh‘lik batarya kullanılmış. Hızlı şarj 2.0 ve kablosuz şarj teknolojilerini kullanan Motorola Droid Turbo günün sonunu rahatlıklar tamamlayabilirsiniz.

Samsung Galaxy Note 5

Samsung‘un hem telefon hemde phablet sınıfındaki en üst amiral telefonu Galaxy Note 5 sunduğu en son teknolojisi ve batarya kullanımıyla dikkati çekiyor. Samsung Exynos 7420 işlemcisini kullanırken 4 GB ram, 32 GB dahili depolama, 5.7 inç ekran ve 16 megapiksel kamerası bulunuyor. Samsung son teknoloji donanımlarına karşın 3000 mAh‘lik batarya kullanıyor.

Yüksek pil kapasitesi ve Samsung pil tasarrufu yazılımları ile günün sonunu getirebilecek kadar güçlü bir telefon.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Güçlü Özellikleri ile LG V10 Karşınızda

İphone 6S

Dünyanın en popüler akıllı telefonu ve en çok satan akıllı telefonlarından biri olacak olan İphone 6S güçlü donanımlar kullanıyor. İphone 6S 1715 mAh pil kapasitesine rağmen bu güçlü donanımı nasıl taşıyacak diyebilirsiniz. Ancak Apple İOS işletim sistemi bildiğiniz gibi dünyanın en hızlı ve pil konusunda telefona yardımcı olan en iyi akıllı telefondur. İOS işletim sistemi sayesinde hem akıcı bir kullanım deneyimi hemde uzun kullanım sürelerine ulaşabilirsiniz.

Acer Liquid X2

Her ne kadar Türkiyede bulunmasada 4000 mAh batarya ya sahip Acer Liquid X2 akıllı telefonu yüksek pil kapasitesi ile uzun kullanım süresi sunuyor. 8 çekirdekli işlemcisi kullanan acer pili çok kullansada yüksek kapasiteli bataryası ile uzun süre kullanabilirsiniz. Tabiki telefonu türkiyeye getirmek zahmetli olacaktır.

Sony Xperia Z5

Sony‘nin yeni amiral telefonu Xperia Z5 tüm bu akıllı telefonlar arasında en yüksek kapasiteye sahip akıllı telefondur. Sony Xperia Z5 akıllı telefonu 4500 mAh’lik batarya kullanılmış. Büyük pil kapasitesi ve kaliteli işçiliği ile dikkatleri çeken Sony Snapdragon 810 işlemcisi ve 4GB ram‘i ile geliyor.