Windows 10 SrtTrail.txt Hatası Çözümü 0

SrtTrail.txt Hatası Windows 8 ve Windows 10 da baş gösteriyor. Bu sorun bilgisayarın açılmamasına sebep oluyor. Bu sorunun çözümü ise oldukça basit ve kolaydır. Bu sorun bilgisayarınızın format attıktan sonra sıklıkla baş göstererek bilgisayarınızı açmanızı engeller.

SrtTrail.txt Hatası Çözümü vb. hataların çıkmasının sebebi Windows kurulurken driverların (sürücü) güncellenmesi sırasında ortaya çıkmaktadır. Format atarken bile driverların güncellenmesi bilgisayarınızın açılmamasına sebep oluyor. Yada PC’nizdeki driverları Driver Pack Solution veya Driver booster gibi online driver güncelleme programları ile güncelleme yaptığınızda da bu sorun ortaya çıkabilir. Bu sorun driverlarınızın donanımlarınız ile uyuşmadığı zaman ortaya çıkar. Yada vb. benzeri hatalar gibi. SrtTrail.txt Hatası Çözümü ise oldukça basittir. Bilgisayarım açılmıyor, bilgisayarım kapanmıyor, bilgisayarım yeniden başlatmıyor gibi sorunları bu paylaştığımız çözüm ile hatalarınıza çözüm bulabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : System Thread Exception Not Handled Windows 10 Hatasının Çözümü

Windows 10 Gelişmiş başlangıç seçeneklerini

SrtTrail.txt Hatası Çözümü SrtTrail.txt Hatası Çözümü için bilgisayarınızı Gelişmiş başlangıç seçeneklerini açmanız gerekiyor. Bunun için bilgisayarınız açılırken devamlı olarak klavyede F8 tuşuna basmanız gerekiyor. Bu tuş bilgisayarınızın modeline göre değişiklik gösterebilir.

Yada bilgisayarınız açılıyorsa Yeniden başlatma ve Kapanmama gibi sorunlar baş gösteriyorsa windows’da Gelişmiş başlangıç seçeneklerini açmak için şu yönergeleri izleyin.

  1. Başlangıç düğmesine tıklayın ardından Ayarları tıklayın.
  2. Açılan pencereden Güncelleme ve güvenlik ayarlarına tıklayın.
  3. Daha sonra karşımıza çıkan pencerede Kurtarma sekmesine tıklayın.
  4. Kurtarma sekmesinde Gelişmiş başlatma altındaki Şimdi Yeniden başlat butonuna tıklayın.
  5. Sonrasında karşımıza üç tane farklı seçenek çıkacaktır.
  • Devam (Çık ve Windows 10 ile devam et)
  • Sorun gider (bunu seçelim)
  • Kişisel Bilgisayarınızı kapatın.

1- Alttaki görselde olduğu gibi Sorun Gider diyerek devam ediyoruz.

SrtTrafil.txt Hatası Çözümü

2- Sorun gider dedikten sonra karşımıza 2 farklı seçenek çıkıyor. Burada Gelişmiş seçenekler diyerek devam ediyoruz.

SrtTrafil.txt Hatası Çözümü

3- Daha sonra karşımıza çıkan pencerede Başlangıç ayarları butonuna tıklayalım. Yavaş yavaş SrtTrail.txt Hatası Çözümü için gidiyoruz. Sıkılmak yok 🙂

SrtTrafil.txt Hatası Çözümü

4- Açılan pencerede bize bilgisayarımızın yeniden başlatılacağını ve yeniden başlattıktan sonra hangi ayarları değiştirebileceğimizi göreceğiz. Yeniden başlat diyoruz görselimizde olduğu gibi devam ediyoruz.

SrtTrafil.txt Hatası Çözümü

5- Son olarak burada bilgisayarımızda oluşan SrtTrail.txt Hatası Çözümü için yapacağımız son vuruş kaldı. Oda 7 nolu Sürücü imzası zorlamasını devredışı bırak seçeneğini uygulama kalıyor. Klavyede 7 tuşuna basarak işlemimizi tamamlıyoruz. Gerisini Windows’umuzun kendisi halledecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : GWX Stopper ile Windows 10’a Yükselt Uyarısını Kapatın

SrtTrafil.txt Hatası Çözümü

Sorun çözülmüştür. Herhangi bir yerde takıldıysanız veya herhangi bir soru soracaksanız yorumlarınızı bekliyoruz. Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

IOPS Nedir? Ne İşe Yarar? 0

Bir diskin saniyede maksimum okuma ve yazma sayısına IOPS denir. Özellikle SSD’lerin yaygınlaşması ile ortaya çıkan bu IOPS değeri diskin gerçek okuma ve yazma hızlarını belirler.

IOPS Ne işe Yarar?

IOPS değerinin yüksek olması okuma ve yazma işlemlerinin daha hızlı olmasını sağlar. IOPS’un yüksek olması bilgisayarınızın açılışında, programların yükleme ve açılış hızları, oyunları yüklenmesinde, açılış hızlarında ve bölüm aralarının daha hızlı geçmesini sağlar.

Not: Eğer bir SSD almayı düşünüyorsanız ve sadece 550mb okuma ve 450 gibi yazma değerlerine bakmayın alacağınız SSD’nin üretici firmasının sitesine girerek IOPS değerlerine bakarak almanızı tavsiye ediyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bilgisayarınızı Hızlandırmak için Hangi SSD Alınmalı

Firefox OneTab Eklentisi ile Tüm Sekmeleri Birleştirin 0

Firefox OneTab eklentisi ile açık tüm sekmelerinizi birleştirebilirsiniz. Çok sekme karmaşasından kurtulmak ve daha kolay bir kullanım imkanı yakalamak istiyorsanız bu eklentiyi kesinlikle kullanmalısınız.

Firefox OneTab eklentisi ile açtığınız 30-40-50 ne kadar açık sekmeniz olursa olsun hepsini tek bir sekme altında kapatmadan topluyor. Bir liste halinde karşınıza çıkan sekmelerinizi yönetmek çok daha kolay oluyor. Ayrıca bu eklentinin bir diğer güzel özelliği ise %95 oranında ram kullanımını düşürmesidir. Çok sekme açtığınızda ram kullanımınızda artacaktır. Ancak bu eklenti sayesinde bellek kullanımını da düşürebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Chrome OneTab Eklentisi ile Tüm Sekmeleri Birleştirin

Tamamen ücretsiz olan bu eklentiyi aşağıdaki bağlantıya tıklayarak indirebilirsiniz.

Firefox OneTab İndir

Most Popular Topics

Editor Picks