WordPress Sürüm Yükseltme 5 Saniyede! 0

Evet yanlış duymadınız WordPress’te 5 saniyede sürüm atlamanız için video çektim. 🙂 Bunu çekip göstermemin nedeni WordPress’te biliyorsunuz otomatik sürüm yükseltme sisteminde çıkan sorunlar bizi başka yöntemlere götürüyor. Aslında çok kullanılan diğer sistem manuel ben gene manuel sistem yaptım ama daha hızlısını yaptım. Belki bunu yapan vardır ama yapamayan veya bilmeyenler için gösteriyorum…

5 Saniyede sürüm yükseltme anlatımlı

Aslında yaptığım işlem çok basit biraz düşününce herkez bunu yapabilir. Öncelikle ben kendim FireFTP eklentisini kullandım sizde kendinize bir FTP programı ayarlayın CuteFTP gibi programlar olabilir.

  1. Web sitenizin FTP’sine 2 sekmeden girin. Kullandığınız FTP programları bunu yapmıyorsa FireFTP kullanabilirsiniz.
  2. Daha sonra bir klasör oluşturup son sürümü oraya yükleyin. Birde boş bir klasör oluşturun. Son sürümü attığınız klasörün adı : root olsun boş klasörün adıda : zom olsun bu örnek siz başka isimler verebilirsiniz.
  3. İlk sekmede WordPress’in son sürümünü yüklediğiniz klasör gidin ve oradaki tüm klasörleri CTRL-A ile seçin veya normal yollarda seçin 🙂 o orda beklesin.
  4. Daha sonra ikinci sekmeye geçip silinecek dosyaları seçip silinmeyecek dosyaları bırakıyoruz.
  5. İşlem çok basit önce silinecek dosyaları tutup “zom” klasörüne yapıştırın. Daha sonra hemen “root” klasörüne girip (tümü seçiliydi) Kesip ana sayfanıza veya Blog’unuzun kurulu olduğu yere yapıştırın. Bunu 5 saniye içerisinde yapabilirsiniz en kötü 10 saniyede yaparsınız.
  6. Son olarakta Panele girerken Database güncellemesi yapıyorsunuz ki paneldeki ayarları yapmadanda site açık durumda çalışır halde duruyor. Yani klasörleri atmanız 5 saniye sürsün paneldeki işiniz 10 dakka bile sürse önemli değil. Önemli olan sitenin kapanmaması ve açık durması. Panelde güncelle dediğinizde iş bitiyor. Anlatsamda yeterdi belki ama genede video çekmek istedim…

WordPress sürüm yükseltmeden önce silinmeyecek dosyalar

  1. wp-config.php (dosya)
  2. wp-content (klasör) “Burada özel bir durum var; eğer varsa bu klasör içinde bulunan cache dizinini (/wp-content/cache) silmeniz gerekiyor.”
  3. Kendi oluşturduğunuz dizin ve dosyalar.

WordPress kurulum ve Sürüm yükseltme için diğer makaleme buradan bakabilirsiniz.

WordPress kurulum ve sürüm yükseltme

Volvo S90 Çarpışma Testi ile Euro NCAP’den Tam Not Aldı 0

İsveçli otomobil üreticisi Volvo yeni sedan’nı S90 ile Euro NCAP testinden tam not aldı. Yapılan tüm testlerden başarıyla geçen Volvo S90 yine adından söz ettirmeyi başardı.

Euro NCAP artık çarpışma testleri  değil yaya ve yolcu güvenliğini de ön plana çıkartmaktadır. Çarpışma esnasında araçta bulunan yolcuların güvenliği ve kazayı en az hasarla atlatmaları yolcu güvenliği açısından çok önemlidir. Ayrıca araba kullanırken aniden karşınıza bir yaya’nın veya hayvanların çıkması karşısında arabanın ne kadar sürede durduğu da çok önemlidir. Volvo tüm bunları göz önüne alarak S90’ı geliştirdi ve Euro NCAP testine soktu. Testlerde sınıfındaki diğer markalardan daha iyi olan Volvo S90 fiyatı ise 290 bin TL’den başlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Hızlı ve Öfkeli 8 Fragmanı Yayınlandı

Güvenlik denilince akla gelen ilk araba olan Volvo S90’nın çarpışma testi video sunu izleyelim. Bu arada çarpışmalardan en yüksek skorları da aldığını unutmayalım.

Hızlı ve Öfkeli 8 Fragmanı Yayınlandı 0

Aksiyon ve araba tutkunları için merakla beklenen Hızlı öfkeli 8 fragmanı nihayetinde yayınlandı. Hemen Hızlı ve Öfkeli 8 fragmanı izle.

Yönetmenliğini F. Gary Gray’in üstlendiği filme Charlize Theron ve Helen Mirren ünlü oyuncuları da katılmış. Filmde Dom ve Letty balayı yaparken karşılarına güzel bir kadın çıkıyor ve Dom’u suça itiyor. Bu sırada emekli olmaya karar veren biran ve Mia’da kendilerini suçun ortasında buluyor.

Her film çıkmadan önce daha ne yapılabilir ki diye düşündüğümüz film yine harika olmuş. Son denizaltı sahnesi ise yine heyecan dolu bir olacağını gösteriyor. Gerçi Hızlı öfkeli deyince her dakikası aksiyon bir film demek. 14 Nisan 2017 tarihinde vizyona girecek olan filmin fragmanını izleyelim.

Hızlı ve Öfkeli 8 Fragmanı İzle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Youtube 2016’da En Çok İzlenen Videoları Paylaştı

Most Popular Topics

Editor Picks