Vektörel Çalışmalar için Ücretsiz Programlar

0

Bu yazımızda sizlere vektörel çalışmalar yapabileceğiniz ücretsiz grafik editörlerini yani programlarını paylaşacağım.

Vektörel çalışma; çözünürlükten bağımsız bir şekilde çalışan ve bir nesne’nin matematiksel ifadelerle oluşturulan, detayları kaçırmadan en her boyuta yeniden ölçeklendirme yapabilen çalışmaya vektörel çalışma denir.

Vektörel çalışma yapabilmek için bir çok program bulunmaktadır. Illustrator ve corel draw gibi programlar vektörel çalışma yapmak için en iyi programlardır. Ancak ücretsiz değildir. Bu pahalı programlar satın alamıyorsanız hiç üzülmeyin sizlere vektörel çalışmalar yapabileceğiniz ücretsiz programları paylaşıyorum. Sizler için araştırıp programları istediğiniz yerde istediğiniz bilgisayarda ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Sözü fazla uzatmadan sizlere vektörel çalışmalar yapabileceğiniz programları paylaşıyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 150 Dolarlık Google Nik Collection Artık Ücretsiz

Inkscape

Inkscape ile logo, çizim ve afişler afişler yapabilir ve fotoğraflara efekt verebilirsiniz. Profesyonel fotoğrafçılar tarafından da kullanılan program bir çok formatıda desteklemektedir. Açık kaynak kodlu Inkscape yazılımı windows, mac ve linux tabanlı işletim sistemlerinide desteklemektedir.

Inkscape indir

RollApp

Inkscape programını yüklemek istemiyorsanız internet üzerinden de bu programı çalıştırabilirsiniz. Bulut tabanlı bir sistem olan RollApp üzerinden istediğiniz programıda çalıştırabilirsiniz. Alttaki bağlantıdan Inkspace vektör programını çalıştırabilirsiniz.

RollApp

Vectr

Temel  vektörel işlemleri yapabileceğiniz ücretsiz bir program Vectr karşınızda. İyi bir Vektör programı olan Vectr hayatınızı kolaylaştıracak. Inkscape kadar başarılı olmasa da sunduğu özellikler sayesinde adından söz ettiriyor.

Vectr indir

Libre Office Draw

Libre Office draw programı masaüstü bilgisayarlar için iyi bir vektör programıdır. Sıfırdan vektörler oluşturmak için kullanabileceğiniz yazılım ile şemalar, diyagram ve teknik çizimler yapabilirsiniz.

Libreoffice Draw indir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 150 Dolarlık Google Nik Collection Artık Ücretsiz

Fatpaint

Logolar ve küçük vektörel grafikler oluşturabileceğiniz en güzel programlardan biri Fatpaint. yapacağınız çalışmalara metin ekleyebilir, 3D logo yazısı yazabilir, nesneler oluşturabilirsiniz.

Fatpaint indir

Arkadaşlar benden bu kadar eğer sizinde bildiğiniz vektörel programlar varsa bizlerle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyoruz.