Vektörel Çalışmalar için Ücretsiz Programlar 0

Bu yazımızda sizlere vektörel çalışmalar yapabileceğiniz ücretsiz grafik editörlerini yani programlarını paylaşacağım.

Vektörel çalışma; çözünürlükten bağımsız bir şekilde çalışan ve bir nesne’nin matematiksel ifadelerle oluşturulan, detayları kaçırmadan en her boyuta yeniden ölçeklendirme yapabilen çalışmaya vektörel çalışma denir.

Vektörel çalışma yapabilmek için bir çok program bulunmaktadır. Illustrator ve corel draw gibi programlar vektörel çalışma yapmak için en iyi programlardır. Ancak ücretsiz değildir. Bu pahalı programlar satın alamıyorsanız hiç üzülmeyin sizlere vektörel çalışmalar yapabileceğiniz ücretsiz programları paylaşıyorum. Sizler için araştırıp programları istediğiniz yerde istediğiniz bilgisayarda ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Sözü fazla uzatmadan sizlere vektörel çalışmalar yapabileceğiniz programları paylaşıyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 150 Dolarlık Google Nik Collection Artık Ücretsiz

Inkscape

Inkscape ile logo, çizim ve afişler afişler yapabilir ve fotoğraflara efekt verebilirsiniz. Profesyonel fotoğrafçılar tarafından da kullanılan program bir çok formatıda desteklemektedir. Açık kaynak kodlu Inkscape yazılımı windows, mac ve linux tabanlı işletim sistemlerinide desteklemektedir.

Inkscape indir

RollApp

Inkscape programını yüklemek istemiyorsanız internet üzerinden de bu programı çalıştırabilirsiniz. Bulut tabanlı bir sistem olan RollApp üzerinden istediğiniz programıda çalıştırabilirsiniz. Alttaki bağlantıdan Inkspace vektör programını çalıştırabilirsiniz.

RollApp

Vectr

Temel  vektörel işlemleri yapabileceğiniz ücretsiz bir program Vectr karşınızda. İyi bir Vektör programı olan Vectr hayatınızı kolaylaştıracak. Inkscape kadar başarılı olmasa da sunduğu özellikler sayesinde adından söz ettiriyor.

Vectr indir

Libre Office Draw

Libre Office draw programı masaüstü bilgisayarlar için iyi bir vektör programıdır. Sıfırdan vektörler oluşturmak için kullanabileceğiniz yazılım ile şemalar, diyagram ve teknik çizimler yapabilirsiniz.

Libreoffice Draw indir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 150 Dolarlık Google Nik Collection Artık Ücretsiz

Fatpaint

Logolar ve küçük vektörel grafikler oluşturabileceğiniz en güzel programlardan biri Fatpaint. yapacağınız çalışmalara metin ekleyebilir, 3D logo yazısı yazabilir, nesneler oluşturabilirsiniz.

Fatpaint indir

Arkadaşlar benden bu kadar eğer sizinde bildiğiniz vektörel programlar varsa bizlerle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyoruz.

Android Telefonlar için USB Windows Sürücüleri İndir 0

Merhaba arkadaşlar sizlere bugün tüm akıllı telefonlar için USB windows sürücülerini paylaşacağız. Android telefonunuzla usb hata ayıklama ve modifikasyon yapmak istiyorsanız windows sürücülerinizi yüklemeniz gerekmektedir.

Telefonunuzu windows bilgisayarınıza bağladığnızda windows update otomatik olarak indirip kuruyor ancak indirme ve kurulum bitene kadar biraz zaman geçiyor. USB sürücüleri kendiniz indirip, yüklemek ve sürücüleri internette aramak istemeyip tek tıkla indirmek isteyenler için indirme bağlantılarını altta paylaşıyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: iPhone ve iPad’e Android Cihazlardan Dosya Aktarma Uygulaması

Resmi USB Driver İndirme Bağlantıları

Resmi bağlantılarda belli aşamaları geçtikten sonra indirme yapabiliyorsunuz. Bazılarını direkt olarakta indirebilirsiniz.

Direkt İndirme Bağlantıları

Direkt indirme bağlantıları ise bağlantı linkine tıkladığınızda USB sürücüyü indirebilirsiniz.

Pocket Nedir? Nasıl Kullanılır? 0

Bu yazımızda sizlere Pocket nedir?, Nasıl kullanılır? ve kimlerin işine daha çok yarayacağını yazacağım. Poket’in ingilizce kelime olarak Cep anlamına gelmektedir.

Pocket Nedir?

Pocket’in kısaca tanımını yapmak gerekirse internette beğendiğimiz makaleleri kaydetmemize ve daha sonra çevrim dışı bile okumamıza yardımcı oluyor. Pocket sistemi Android, İOS uygulamaları ve web tarayıcılarında eklentiler ile birlikte çalışıyor. İnternette gezinirken bir yazı beğendiniz ve kaydetmek istiyorsunuz. Beğendiğiniz yazıları Pocket hesabınıza göndererek daha sonra okumanıza yardımcı oluyor. Kaydettiğiniz makaleleri internetiniz olmasa bile çevrim dışı olarak okumanıza olanak sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: iPhone ve iPad’e Android Cihazlardan Dosya Aktarma Uygulaması

Pocket Nasıl Kullanılır?

Pocket uygulamasını kullanmak için ilk önce altta verdiği bağlantılardan akıllı telefonunuza uygulamayı ve web tarayıcınıza Pocket eklentisini kurmanıza gerekmektedir. Bu işlemleri yaptıktan sonra isterseniz üye olup devam edebilir isterseniz de Google hesabınızla giriş yaparak devam edebilirsiniz. Web tarayıcınıza yükleyip giriş yaptıktan sonra tarayıcınızın sağ üst tarafına Pocket iconu gelecektir. Bundan sonraki işle daha kolay artık İnternette beğendiğiniz bir sayfaya girin ve sağ üstteki pocket ikonuna tıklayın. Artık o makale veya sayfayı istediğiniz yerde telefonunuzda dahi olmak üzere çevrim dışı olarak görüntüleyebilirsiniz. Android ve İOS telefonunuzla da beğendiğiniz makaleleri kaydederek Pocket hesabınızla istediğiniz yerde okuyabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Yeşil Dedektör Uygulaması ile “Dumansız Hava Sahası”nı İhlal Edenleri Şikayet Edin

Pocket İndir

Android

İOS-iPhone

Chrome

Opera

Most Popular Topics

Editor Picks