Orjinal Windows 10 Pro ve Home ISO Dosyalarını İndirin 8

Microsoft’un yeni Windows 10 işletim sistemini 29 temmuzda tüm dünyada ücretsiz olarak yayınladı.

Microsoft ücretsiz olarak sunduğu Windows 10 işletim sisteminin Orjinal İSO dosyalarınıda indirmeye sundu. Windows 10 Home Single Language, Windows 10 Home, Windows 10 Pro işletim sistemlerinin Orjinal İSO dosyalarını indirebilirsiniz. Windows 10 işletim sistemini 32 bit ve 64 bit olarak ayrı ayrı yada ikisi bir arada indirebilirsiniz.

Windows 10 Pro ve Home İSO Dosyaları Nasıl İndirilir?

Windows 10 Pro ve Home işletim sistemine ait İSO dosyalarını indirmek için ilk önce işletim sistemimize göre 32 ve 64 bit MediaCreationTool araçlarından birini indirelim. (MediaCreationToolx aracı Microsoft’un orjinal indirme aracı olduğu gibi İSO dosyasınıda Microsoft tarafından yayınlanmaktadır.) Not: Alttaki linkler Windows 10 indirme sayfasındaki indirme linkleri ile aynıdır)

1) MediaCreationToolx aracını indirdikten sonra çalıştıralım. Karşımıza çıkan pencereden İSO dosyasını indirmek için Başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur seçeneğine tıklayalım ve ileri diyelim.

grey

2) Daha sonra karşımıza çıkan pencerede Dil, Sürüm ve Mimari seçenekleri gelecek. Buradaki dil’i Türkçe yağtıktan sonra kullandığınız Windows 7 / Windows 8 sürümlerinize ve mimarisine göre indirin. Böylelikle bilgisayarınızın Orjinal Windows Key‘i ile Windows 10’nu aktif ederek ücretsiz kullanabilirsiniz. Alttaki eski windows sürümlerinin hangi Windows 10 sürümü ile aynı olduğuna bakarak indirebilirsiniz.

Windows 10 Home Sürümüne GeçeceklerWindows 8.1

Windows 7 Starter

Windows 7 Home Basic

Windows 7 Home Premium

Windows 10 Pro Sürümüne GeçeceklerWindows 8.1Pro

Windows 7 Professional

Windows 7 Ultimate

grey

3) İşletim sistemimiz seçtikten sonra karşımıza çıkan pencerede ISO dosyası seçeneğine tıklayarak ileri diyerek devam edelim. (Burada USB flas sürücü seçeneği var ancak ISO’yu kendinizde Rufus programı USB’nize yazdırabilirsiniz.)

grey

4) Daha sonra karşımıza çıkan pencerede indirilecek olan Windows 10 ISO dosyasının nereye kaydedileceğiniz soruyor. Herhangi bir yeri seçerek ISO dosyamızı indirmeye başlasın.

grey

5) Bundan sonra yapılacak olan tek şey Windows 10’nu indirmesini beklemek kalıyor.

grey

6) Windows 10’u indirdikten sonra Son diyerek çıkalım. Windows 10 ISO dosyamız indirilmiştir.

grey

Android Telefonlar için USB Windows Sürücüleri İndir 0

Android Telefonlar için USB Windows Sürücüleri İndir

Merhaba arkadaşlar sizlere bugün tüm akıllı telefonlar için USB windows sürücülerini paylaşacağız. Android telefonunuzla usb hata ayıklama ve modifikasyon yapmak istiyorsanız windows sürücülerinizi yüklemeniz gerekmektedir.

Telefonunuzu windows bilgisayarınıza bağladığnızda windows update otomatik olarak indirip kuruyor ancak indirme ve kurulum bitene kadar biraz zaman geçiyor. USB sürücüleri kendiniz indirip, yüklemek ve sürücüleri internette aramak istemeyip tek tıkla indirmek isteyenler için indirme bağlantılarını altta paylaşıyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: iPhone ve iPad’e Android Cihazlardan Dosya Aktarma Uygulaması

Resmi USB Driver İndirme Bağlantıları

Resmi bağlantılarda belli aşamaları geçtikten sonra indirme yapabiliyorsunuz. Bazılarını direkt olarakta indirebilirsiniz.

Direkt İndirme Bağlantıları

Direkt indirme bağlantıları ise bağlantı linkine tıkladığınızda USB sürücüyü indirebilirsiniz.

Pocket Nedir? Nasıl Kullanılır? 0

Bu yazımızda sizlere Pocket nedir?, Nasıl kullanılır? ve kimlerin işine daha çok yarayacağını yazacağım. Poket’in ingilizce kelime olarak Cep anlamına gelmektedir.

Pocket Nedir?

Pocket’in kısaca tanımını yapmak gerekirse internette beğendiğimiz makaleleri kaydetmemize ve daha sonra çevrim dışı bile okumamıza yardımcı oluyor. Pocket sistemi Android, İOS uygulamaları ve web tarayıcılarında eklentiler ile birlikte çalışıyor. İnternette gezinirken bir yazı beğendiniz ve kaydetmek istiyorsunuz. Beğendiğiniz yazıları Pocket hesabınıza göndererek daha sonra okumanıza yardımcı oluyor. Kaydettiğiniz makaleleri internetiniz olmasa bile çevrim dışı olarak okumanıza olanak sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: iPhone ve iPad’e Android Cihazlardan Dosya Aktarma Uygulaması

grey

Pocket Nasıl Kullanılır?

Pocket uygulamasını kullanmak için ilk önce altta verdiği bağlantılardan akıllı telefonunuza uygulamayı ve web tarayıcınıza Pocket eklentisini kurmanıza gerekmektedir. Bu işlemleri yaptıktan sonra isterseniz üye olup devam edebilir isterseniz de Google hesabınızla giriş yaparak devam edebilirsiniz. Web tarayıcınıza yükleyip giriş yaptıktan sonra tarayıcınızın sağ üst tarafına Pocket iconu gelecektir. Bundan sonraki işle daha kolay artık İnternette beğendiğiniz bir sayfaya girin ve sağ üstteki pocket ikonuna tıklayın. Artık o makale veya sayfayı istediğiniz yerde telefonunuzda dahi olmak üzere çevrim dışı olarak görüntüleyebilirsiniz. Android ve İOS telefonunuzla da beğendiğiniz makaleleri kaydederek Pocket hesabınızla istediğiniz yerde okuyabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Yeşil Dedektör Uygulaması ile “Dumansız Hava Sahası”nı İhlal Edenleri Şikayet Edin

Pocket İndir

Android

İOS-iPhone

Chrome

Opera

Most Popular Topics

Editor Picks