Windows 10 Varsayılan Edge Tarayıcısı Nasıl Değiştirilir? 1

Microsoft’un yeni Windows 10 işletim sistemi ile gelen Edge tarayıcısı varsayılan tarayıcı olarak karşımıza çıkıyor. Microsoft‘un varsayılan tarayıcısı her ne kadar hızlı olsada diğer çoğu insan Microsoft’un tarayıcısı değilde Firefox, Opera ve Chrome gibi daha popüler web tarayıcılarını kullanıyorlar. Microsoft yeni Edge tarayıcıyı varsayılan olmasını istemiyor ve değiştirmek istiyorsanız. Çok kolay bir şekilde varsayılan edge tarayıcısını değiştirebilirsiniz. Varsayılan Edge tarayıcısını çabuk bir şekilde değiştirmek için üstteki videoyu yada alttaki gösterdiğimiz yolu izleyerek değiştirebilirsiniz.

Varsayılan tarayıcısı değiştirmek için: Başlat – Ayarlar – Sistem – Varsayılan Uygulamalar – Web Tarayıcısı yolunu izleyerek Varsayılan tarayıcınızı değiştirebilirsiniz.

İLGİNZİ ÇEKEBİLİR: Orjinal Windows 10 Pro ve Home ISO Dosyalarını İndirin

Yada masaüstüne Sağ tıklayıp Kişiselleştir dedikten sonra karşımıza çıkan pencerenin en üstündeki Ayarlar iconuna tıklayalım. Ayarlarda Sistem‘e tıklayalım. Karşımıza çıkan pencerenin altındaki Varsayılan uygulamalar’a tıklayalım. Alta doğru geldiğinizde Web tarayıcısına gelerek varsayılan tarayıcımızı değiştirelim.

Silindiği Halde Görünen Eski Yazıcılar Nasıl Silinir? 0

Yazıcınızda herhangi bir sorun çıktığında silip tekrar yüklediğinizde düzelir. Ancak herhangi bir çıktı almaya kalktığınızda önceki sildiğiniz yazıcı aygıtlarınız da görünebilir. Yazıcıyı kaldırsanız dahi yazıcı kuyruğundan silinmez. Bu durum sizin için sinir bozucu olabilir. Kaldıramıyorsanız endişelenmenize gerek yok kaldırmak çok kolay. Silinen yazıcılarınız Office programlarında hala görünüyorsa aşağıdaki adımları uygulayınız.

Silindiği Halde Görünen Yazıcılar Nasıl Silinir? Resimli Anlatım

  • Başlat menüsüne sağ tıklayın ve çalıştır sekmesine tıklayın.
  • Açılan arama kısmına regedit yazın.
  • Regedit yani kayıt defteri düzenleyicisi açılacaktır.
  • Açılan kayıt defterine girdiğinizde alttaki yolu izleyin.
  • HKEY_LOCAL_MACHINE > SYSTEM > CurrentControlSet > Control > Print > Printers
  • Printers’a tıkladığınızda altta eski yazıcıların kayıt defterinden silinmediğiniz göreceksiniz.
  • Eski yazıcılarınızın üzerine sağ tıklayıp SİL diyerek silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Son olarak bilgisayarınızı yeniden başlat’ın. Sorun çözülmüştür.
  • Geri Dönüşüm Kutusu Otomatik Nasıl Temizlenir?

Android Telefonlar için USB Windows Sürücüleri İndir 0

Merhaba arkadaşlar sizlere bugün tüm akıllı telefonlar için USB windows sürücülerini paylaşacağız. Android telefonunuzla usb hata ayıklama ve modifikasyon yapmak istiyorsanız windows sürücülerinizi yüklemeniz gerekmektedir.

Telefonunuzu windows bilgisayarınıza bağladığnızda windows update otomatik olarak indirip kuruyor ancak indirme ve kurulum bitene kadar biraz zaman geçiyor. USB sürücüleri kendiniz indirip, yüklemek ve sürücüleri internette aramak istemeyip tek tıkla indirmek isteyenler için indirme bağlantılarını altta paylaşıyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: iPhone ve iPad’e Android Cihazlardan Dosya Aktarma Uygulaması

Resmi USB Driver İndirme Bağlantıları

Resmi bağlantılarda belli aşamaları geçtikten sonra indirme yapabiliyorsunuz. Bazılarını direkt olarakta indirebilirsiniz.

Direkt İndirme Bağlantıları

Direkt indirme bağlantıları ise bağlantı linkine tıkladığınızda USB sürücüyü indirebilirsiniz.

Most Popular Topics

Editor Picks