Windows 10 Varsayılan Edge Tarayıcısı Nasıl Değiştirilir?

1

Microsoft’un yeni Windows 10 işletim sistemi ile gelen Edge tarayıcısı varsayılan tarayıcı olarak karşımıza çıkıyor. Microsoft‘un varsayılan tarayıcısı her ne kadar hızlı olsada diğer çoğu insan Microsoft’un tarayıcısı değilde Firefox, Opera ve Chrome gibi daha popüler web tarayıcılarını kullanıyorlar. Microsoft yeni Edge tarayıcıyı varsayılan olmasını istemiyor ve değiştirmek istiyorsanız. Çok kolay bir şekilde varsayılan edge tarayıcısını değiştirebilirsiniz. Varsayılan Edge tarayıcısını çabuk bir şekilde değiştirmek için üstteki videoyu yada alttaki gösterdiğimiz yolu izleyerek değiştirebilirsiniz.

Varsayılan tarayıcısı değiştirmek için: Başlat – Ayarlar – Sistem – Varsayılan Uygulamalar – Web Tarayıcısı yolunu izleyerek Varsayılan tarayıcınızı değiştirebilirsiniz.

İLGİNZİ ÇEKEBİLİR: Orjinal Windows 10 Pro ve Home ISO Dosyalarını İndirin

Yada masaüstüne Sağ tıklayıp Kişiselleştir dedikten sonra karşımıza çıkan pencerenin en üstündeki Ayarlar iconuna tıklayalım. Ayarlarda Sistem‘e tıklayalım. Karşımıza çıkan pencerenin altındaki Varsayılan uygulamalar’a tıklayalım. Alta doğru geldiğinizde Web tarayıcısına gelerek varsayılan tarayıcımızı değiştirelim.