Windows 8.1 Açılışta Otomatik Program Nasıl Çalıştırılır 0

Bilgisayarımızın açılışında genellikle pc’yi hızlandırmak için açılıştaki programları kapatıyoruz. Ancak bu sefer Çok kullandığınız ve en sevdiğiniz programların windows 8.1 açılışında nasıl çalıştırılır bunu öğreneceğiz.

İlk önce bilgisayarım sekmesine tıklıyoruz sonra sistemimize yüklü disk olan Yerel disk C ‘ ye giriyoruz. Burada kullanıcılar, perfs log, program dosyaları (x86), program files ve windows gibi görünen klasörler karşımıza çıkıyor. Ancak burada işimize yarayacak olan program data klasörü bu dosya gizli klasör olarak atandığı için görünmüyor. İlk önce gizli klasörleri açmamız için penceremizinen sağ üstünde soru işareti iconunun solundaki aşağı doğru olan ok’a tıklıyoruz.

Üst menü karşımıza çıkıyor. Üst menüden görünüm sekmesi’ne yıklayarak gizli öğeler kutucuğunu işaretleyerek gizli klasörleri açıyoruz. Ardından Program data gizli klasörü karşımıza çıkıyor. Program data klaörüne giriyoruz.

Program data klasörünü açtıktan sonra Microsoft Klasörü‘ne giriyoruz.

Microsoft klasörüne girdikten sonra Windows  klasörü‘ne giriyoruz.

Windows klasörüne girdikten sonra Başlat menüsü klasörü’ne tıklıyoruz.

Başlat menüsüne girdikten sonra burada tek bir klasör olan Programlar klasörü‘ne giriyoruz.

Programlar klasörü’ne girdikten sonra son aşama olan Başlangıç klasörü‘ne giriyoruz.

Başlangıç klasörü bizim açılıştaki otomatik açacağımız programların klasörüdür. Başlangıç klasörü’ne istediğimiz programların kısayollarını ekleyerek windows açılışı‘nda otomatik olarak çalışacaktır. Son olarak üst taraftaki izlediğimiz yolu göreceksiniz.

Başlangıç’a eklediğiniz kısayollar windows başlangıcında Bilgisayarınızın hızına göre açılması değişecektir.

 

Firefox OneTab Eklentisi ile Tüm Sekmeleri Birleştirin 0

Firefox OneTab eklentisi ile açık tüm sekmelerinizi birleştirebilirsiniz. Çok sekme karmaşasından kurtulmak ve daha kolay bir kullanım imkanı yakalamak istiyorsanız bu eklentiyi kesinlikle kullanmalısınız.

Firefox OneTab eklentisi ile açtığınız 30-40-50 ne kadar açık sekmeniz olursa olsun hepsini tek bir sekme altında kapatmadan topluyor. Bir liste halinde karşınıza çıkan sekmelerinizi yönetmek çok daha kolay oluyor. Ayrıca bu eklentinin bir diğer güzel özelliği ise %95 oranında ram kullanımını düşürmesidir. Çok sekme açtığınızda ram kullanımınızda artacaktır. Ancak bu eklenti sayesinde bellek kullanımını da düşürebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Chrome OneTab Eklentisi ile Tüm Sekmeleri Birleştirin

Tamamen ücretsiz olan bu eklentiyi aşağıdaki bağlantıya tıklayarak indirebilirsiniz.

Firefox OneTab İndir

Chrome OneTab Eklentisi ile Tüm Sekmeleri Birleştirin 0

Chrome web tarayıcı ile çok sekme açıyorsanız ve bu sekmeler ile baş edemiyorsanız OneTab eklentisini kullanabilirsiniz. OneTab Chrome eklentisi ile açık tüm sekmelerinizi tek bir sekme ile bir araya getirebilirsiniz.

Chrome OneTab eklentisi tarayıcınız üzerinden açtığınız tüm sekmeleri tek bir liste altında toplayarak sekmelerinizi daha kolay kullanmanızı sağlar. İstediğiniz sekmeleri OneTab listesine gönderebilirsiniz. OneTab listesine gönderilen açık sekmeleriniz kesinlikle kapanmaz. Tekrar açmak istediğinizde açık sekmeniz en son kaldığınız yerde tekrar açılır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Instagram Windows 10 PC Ücretsiz İndir

%95 Tasarruf Sağlayın

Bu eklenti ile bellek kullanımınızda %95 oranında düşecektir. Çok büyük oranda bellek tasarrufu sağlayan bu eklenti sayesinde hem sekme karmaşasından kurtulabilir hemde hızlı bir internet kullanımı sağlayabilirsiniz.

Chrome OneTab İndir

Most Popular Topics

Editor Picks