Bilgisayarınızda Tanrı Modu (GodMode)’nu Etkinleştirin 0

Godmode yani türkçe karşılığı Tanrı Modu anlamına gelen bu mod ilk olarak vista işletim sisteminde karşımıza çıkmıştır. Tanrı modu tam olarak bilgisayarınızdaki Denetim masasında bulunan tüm ayarları tek bir pencerede görüntülemenizi sağlar.

Tanrı modu ile bilgisayarınızda tüm ayarlara erişerek daha kolay ve rahat değişiklikler yapabilirsiniz. Tek bir windows penceresinde toplanan bu ayarlar Denetim masası ayarlarının aksine daha detaylı ayarları karşınıza çıkartarak ayarlarınızı kolayca değiştirebilrisiniz. Tanrı modunu Windows 7 / 8 / 8.1 ve windows 10 gibi işletim sistemlerinde kolayca aktifleştirebilirsiniz. Godmode yani Tanrı modunu kısaca resimli olarak anlatalım.

Tanrı Modu (God Mode) Etkinleştirme

İlk önce masaüstümüzde boş bir yerde sağ tıklıyoruz ve Yeni Klasör oluşturuyoruz.

Oluşturduğumuz Yeni Klasör’ün adını boşluk bırakmadan buradaki : GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C} parametresini yapıştırıyoruz. ve boç bir yere tıklayarak Tanrı modu’nu açabiliriz.

Daha sonr aboş bir yere tıklayarak tanrı modu simgesi gelecek.

Artık tanrı moduna tıklayarak tüm ayarlara erişebilirsiniz.

Windows 10 Creators Update ISO İndir 0

Microsoft windows 10’a yeni özellikler getiren Creators Update indirilmeye sunuldu.

Yeni yayınlanan güncelleme ile birlikte hata düzeltmeleri, güvenlik güncellemeleri ve sanal gerçeklik özellikleri gibi bir çok özelliği getiriyor. 11 nisan’da tam sürümü yayınlanacak Windows 10 creators update‘in şuan için geliştirici sürümü yayınlandı. Yayınlanan ISO’lar microsoft’un sitesinde ücretsiz olarak indirilmeye sunuldu.

Ücretsiz olarak indirebileceğiniz yeni güncelleme ISO’ları aşağıdadır. Ayrıca güncelleme ile alakalı yayınlanan vidoyu’da aşağıda izleyebilirsiniz.

Windows 10 yapı 15063 (RTM) 64-bit ISO (3.9 GB;) İndir

Windows 10 yapı 15063 (RTM) 32-bit ISO (2.9 GB) İndir

Windows 10 Creators Update ISO Video

Disable HTML5 Autoplay Eklentisi ile Web Sitelerinin Sesini Kesin 0

Chrome, oprea ve firefox web tarayıcınızda birden fazla sekme açtığınızda arka planda sesler gelebilir. Bunlar yeni açılan sekmede bir videonun sesi olabilir yada facebook’ta dolaştığınızda videolarınız otomatik çalışyor ve ses çıkıyorsa bu sesleri Disable HTML5 Autoplay chrome ve opera eklentisi ile durdurabilirsiniz.

Bazı siteleri yeni sekmede açtığınızda sesler ve videolar otomatik olarak açılabilir. Bu durum sizi rahatsız ediyorsa altta verdiğimiz Disable HTML5 Autoplay chrome ve opera eklentilerini indirerek bu sorunu giderebilirsiniz. Yakında firefox içinde eklenti yayınlanacak.

Disable HTML5 Autoplay Eklenti İndir

Chrome

Opera

Most Popular Topics

Editor Picks