Windows 10 Arkaplanda Çalışan Uygulamalar Nasıl Kapatılır? 1

Windows 10 işletim sistemli bir bilgisayarınız veya akıllı cihazınızın arkaplanda çalışan kullanmadığınız uygulamaları kolaylıkla kapatabilirsiniz. Windows 10 Arkaplanda Çalışan Uygulamalar Nasıl Kapatılır?

Windows 10 veya daha önceki işletim sistemlerinde hep başlangıçtaki çalışan uygulamları kapatarak bilgisayarımızı hızlandırmaya çalışıyoruz. Ancak windows 10 ile birlikte sadece başlangıçtaki programları değil artık arkaplan çalışan uygulamları kapatarak bilgisayarınızı hızlandırabilirsiniz. Windows 10’un arkaplanda çalışma mantığı uygulamaların daha hızlı açılmasını sağlıyor. Ancak, zaten çoğu uygulamayı kullanmıyoruz. Microsof edge, fotoğraflar, groove müzik, telefon gibi daha bir çok uygulamayı kapatabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Windows 10 SrtTrail.txt Hatası Çözümü

Windows 10 Arkaplanda Çalışan Uygulamalar Nasıl Kapatılır? diye soracak olursanız bizde cevabını çok basit olarak veriyoruz. Arkaplandaki uygulamaları kapatmak için aşağıdaki yönergeleri izleyin.

  • Başlat menüsü açın.
  • Ayarlar öğesine tıklayın.
  • Gizlilik ayarlarına tıklayın.
  • Açılan pencerenin en altında Arkaplan uygulamarına tıklayın.
  • Arkaplan uygulamlarından kullanmadıklarınızı kapalı konumuna getirin.

Windows 10 Arkaplanda Çalışan Uygulamalar Nasıl Kapatılır?

1- Eğer bu yönetemi yapmakta zorlanıyorsanız sizlere Resimli olarak anlatacağım. İlk önce başlat menüsüne tıklayalım ve Ayarlar öğesini seçelim. Görselde olduğu gibi.

Windows 10 Arkaplanda Çalışan Uygulamalar Nasıl Kapatılır?

2- Karşımıza Ayarlar penceresi gelecektir. Burada Gizlilik ayarlarına tıklayalım.

Windows 10 Arkaplanda Çalışan Uygulamalar Nasıl Kapatılır?

3- Windows 10 Arkaplanda Çalışan Uygulamalar Nasıl Kapatılır? yazımızın son aşamasında Gizlilik ayarlarında istediğimizi kapalı konumuna getirerek arkaplanda çalışan uygulamaları kapatabilirsiniz. İşlemimiz bu kadardır. Her hangi bir sorunuz veya görüşünüz varada bizlere yapacağınız yorumlarla ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : NAS Cihazınızdaki Silinen Dosyaları Kolayca Kurtarın

Windows 10 Arkaplanda Çalışan Uygulamalar Nasıl Kapatılır?

1 Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Firefox OneTab Eklentisi ile Tüm Sekmeleri Birleştirin 0

Firefox OneTab eklentisi ile açık tüm sekmelerinizi birleştirebilirsiniz. Çok sekme karmaşasından kurtulmak ve daha kolay bir kullanım imkanı yakalamak istiyorsanız bu eklentiyi kesinlikle kullanmalısınız.

Firefox OneTab eklentisi ile açtığınız 30-40-50 ne kadar açık sekmeniz olursa olsun hepsini tek bir sekme altında kapatmadan topluyor. Bir liste halinde karşınıza çıkan sekmelerinizi yönetmek çok daha kolay oluyor. Ayrıca bu eklentinin bir diğer güzel özelliği ise %95 oranında ram kullanımını düşürmesidir. Çok sekme açtığınızda ram kullanımınızda artacaktır. Ancak bu eklenti sayesinde bellek kullanımını da düşürebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Chrome OneTab Eklentisi ile Tüm Sekmeleri Birleştirin

Tamamen ücretsiz olan bu eklentiyi aşağıdaki bağlantıya tıklayarak indirebilirsiniz.

Firefox OneTab İndir

Chrome OneTab Eklentisi ile Tüm Sekmeleri Birleştirin 0

Chrome web tarayıcı ile çok sekme açıyorsanız ve bu sekmeler ile baş edemiyorsanız OneTab eklentisini kullanabilirsiniz. OneTab Chrome eklentisi ile açık tüm sekmelerinizi tek bir sekme ile bir araya getirebilirsiniz.

Chrome OneTab eklentisi tarayıcınız üzerinden açtığınız tüm sekmeleri tek bir liste altında toplayarak sekmelerinizi daha kolay kullanmanızı sağlar. İstediğiniz sekmeleri OneTab listesine gönderebilirsiniz. OneTab listesine gönderilen açık sekmeleriniz kesinlikle kapanmaz. Tekrar açmak istediğinizde açık sekmeniz en son kaldığınız yerde tekrar açılır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Instagram Windows 10 PC Ücretsiz İndir

%95 Tasarruf Sağlayın

Bu eklenti ile bellek kullanımınızda %95 oranında düşecektir. Çok büyük oranda bellek tasarrufu sağlayan bu eklenti sayesinde hem sekme karmaşasından kurtulabilir hemde hızlı bir internet kullanımı sağlayabilirsiniz.

Chrome OneTab İndir

Most Popular Topics

Editor Picks