Windows 10 Ekran Çözünürlük Sorunu Çözümü 1

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10 tüm dünyada kullanıma sunuldu.

Microsoft Windows 10 güncellemesi yapan kullanıcılar çökme, donma ve düşük çözünürlük gibi sorunlarla karşılaşıyorlar. Genelde bu sorunu Nvidia ekran kartı kullanıcıları yaşıyor. Özellikle eski ekran kartı kullanıcıları ve çift monitör kullanan Nvidia kullanıcılarında sorun çıkıyor. Tüm Nvidia kullanıcılarında bu sorun oluşmasada bazı Nvidia kartlarda bu sorun oluşabiliyor. Bu sorunun nedeni ise Nvidia GeForce Experience sürücü ile Windows Güncelleme aracı arasındaki bir çakışmanın neden olduğu söyleniyor.

Düşük çözünürlük sorununun asıl çözümü ekran kartının güncel versiyonunu ve Windows 10 güncellemelerini yüklemektir. Tüm windows 10 güncellemeleri yüklü ise Nvidia ve AMD ekran kartı güncellemelerini alttaki resmi sayfalarından kontrol ederek yükleyemelisiniz.

Not: Eğer güncellemeler gelmediyse alttaki yazımıza bakarak sorunu geçici olarak çözebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Nvidia Ekran Kartları için Güncel Driver Nasıl İndirilir?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: AMD Ekran Kartları için Güncel Driver Nasıl İndirilir?

Windows 10 Ekran Çözünürlük Sorunu Çözümü

Geçici olarak bu sorunu çözebilirsiniz için ilk önce Windows 10 Görev çubuğundaki Başlat menüsüne tıklayalım. açılan başlat menüsündeki Ayarlar sekmesine tıklayalım.

Karşımıza çıkan Ayarlar penceresinden Sistem Görüntü,bildirimler, uygulamalar ve güç ayarlarına tıklayalım.

Sistem ayarlarında en üstteki Ekran sekmesinde en alttaki Gelişmiş Görüntü Ayarları‘na tıklayalım.

Geşimiş görüntü ayarlarında bulunan Ekran çözünürlüğünü ayarlayabiliriz. Not:Eğer sorununuz çözülmediyse Nvidia’nın sürücü güncellemesini beklemeniz gerekiyor.

Android Telefonlar için USB Windows Sürücüleri İndir 0

Merhaba arkadaşlar sizlere bugün tüm akıllı telefonlar için USB windows sürücülerini paylaşacağız. Android telefonunuzla usb hata ayıklama ve modifikasyon yapmak istiyorsanız windows sürücülerinizi yüklemeniz gerekmektedir.

Telefonunuzu windows bilgisayarınıza bağladığnızda windows update otomatik olarak indirip kuruyor ancak indirme ve kurulum bitene kadar biraz zaman geçiyor. USB sürücüleri kendiniz indirip, yüklemek ve sürücüleri internette aramak istemeyip tek tıkla indirmek isteyenler için indirme bağlantılarını altta paylaşıyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: iPhone ve iPad’e Android Cihazlardan Dosya Aktarma Uygulaması

Resmi USB Driver İndirme Bağlantıları

Resmi bağlantılarda belli aşamaları geçtikten sonra indirme yapabiliyorsunuz. Bazılarını direkt olarakta indirebilirsiniz.

Direkt İndirme Bağlantıları

Direkt indirme bağlantıları ise bağlantı linkine tıkladığınızda USB sürücüyü indirebilirsiniz.

Firefox OneTab Eklentisi ile Tüm Sekmeleri Birleştirin 0

Firefox OneTab eklentisi ile açık tüm sekmelerinizi birleştirebilirsiniz. Çok sekme karmaşasından kurtulmak ve daha kolay bir kullanım imkanı yakalamak istiyorsanız bu eklentiyi kesinlikle kullanmalısınız.

Firefox OneTab eklentisi ile açtığınız 30-40-50 ne kadar açık sekmeniz olursa olsun hepsini tek bir sekme altında kapatmadan topluyor. Bir liste halinde karşınıza çıkan sekmelerinizi yönetmek çok daha kolay oluyor. Ayrıca bu eklentinin bir diğer güzel özelliği ise %95 oranında ram kullanımını düşürmesidir. Çok sekme açtığınızda ram kullanımınızda artacaktır. Ancak bu eklenti sayesinde bellek kullanımını da düşürebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Chrome OneTab Eklentisi ile Tüm Sekmeleri Birleştirin

Tamamen ücretsiz olan bu eklentiyi aşağıdaki bağlantıya tıklayarak indirebilirsiniz.

Firefox OneTab İndir

Most Popular Topics

Editor Picks