WordPress 3.3 indir (Özellikleri, ekran görüntüleri ve demosu)

0

WordPress 3.3 beta 1 yayınlanmıştı şimdi beta 2’si yayınlandı geç olmadan sizlere bende paylaşmak istiyorum.

WordPress yaptığı açıklamada bu beta sürümü yayında olan web sitenizde kullanmamızı öneriyor eğer bir hata, problem veya açık bulursanız bize bildirin diyor. Tam olarak bittikten sonra yeni sürüm yayınlanıcak.

http://www.bloggingpro.com/wp-content/uploads/2009/12/wordpress_logo.png

WordPress 3.3 indir

Beta olarak yayınlanan WordPress 3.3’ün 2 sürümü bulunuyor.

WordPress 3.3 : Açılır menüler

Yeni sistemde daha iyi düşünülmüş bir açılır menü sistemi yapılmış. Üzerine gelindiğinde değilde tıklama ile açılan menü yapılması daha iyi seçim olmuş. Menüleri daha çok geliştirmek için farklı eklentilerde kullanabilirsiniz ancak artık buna gerek kalmayacağını söyleyebilirim.

Flyout Menus

WordPress 3.3 : Yönetici Bar kısmı

Biliyorsunuz WordPress 3 ile başlayan “Dashboard” yani gösterge paneli yayınlanmıştı. Sitenin en üst kısmında bir yönetici barı oluşturulmuştu şimdi ise bu yönetici barı dahada geliştirilmiş bir şekilde hem açıklayıcı hemde seri bir şekilde ulaşmak istediğiniz yere hemen geçebiliyorsunuz.

Admin Bar

WordPress 3.3 : Daha verimli Medya Uploader

WordPress 3.3 ile gelicek sürümde Upload biraz daha şekil almış ve sürükle bırak sistemi kullanılmış. Çok şık olmuş ve çok profesyonelce düşünülmüş birşey. Daha hızlı ve daha kolay upload edebilme şansına sahipsiniz.

Uploader

WordPress 3.3 : Araç ipuçları

WordPress 3.3’ün yeni bir özellii ise Araç ipuçları bu nedir? WordPress’e eklenen yeni bir özellik olduğu zaman 3.3 araç ipuçlarına ek olarak, kullanıcılar haberdar edilecektir. Bu sistemi son zamanlarda güncellenen WordPress SEO Eklentisi ile Yoast yapmış durumda. Sanırım yeni eklentilerdede bu özellikler artıcaktır. Demedi demeyin araç ipuçları kullanımda sürekli bir artış olucaktır.

Admin Tooltips

WordPress 3.3 : Kalıcı bağlantılar

WordPress SEO Ayarları istediğiniz şekilde yapabiliyorsunuz herkezin kendi fikirleri olabiliyor bunun için özel yapı uyguluyorlar. Yani herkez kalıcı bağlantıları özel yapı şeklinde kullanıyor buda WordPress sitenizin aşırı CPU Kullanmasını sağlıyor. Zamanla Hosting’inizle problem yaşayabiliyor veya Hosting değiştirmeniz gerekiyor.

Bunun içinde bir önlem alınmış bence çok önemli bir özellik WordPress 3.3 kullanmaya başlayan herkez için önericeğim yeni kalıcı bağlantılardaki “Post name” kullanmaları olucaktır.

New Permalink Rule in 3.3

WordPress 3.3 : Yeni sürüm demosu

Bu yeni sürümün demo Halini görmek istersiniz diye düşünüyorum. Ancak kendi sunucunuza ekstradan kurup inceleme şansınada sahipsiniz takdir sizin demoyuda inceleyebilirsiniz kendi sunucunuzada kurabilirsiniz.

Live WordPress 3.3 Demo

Kaynak: Trending: Features coming in WordPress 3.3 (Screenshot & Live Demo)