WordPress ve PhpBB Forum entegrasyonu 0

SMF’den hemen sonra PhpBB entegrasyonu demekki forum entegrasyonlarına insanlar daha çok ilgi gösteriyorlar bu konuyla ilgili sıkıntınız vardı madem baştan niye söylemediniz 🙂 Her zaman diyorum bir problem varsa mutlaka yazın bir çözümü vardır.

http://i1126.photobucket.com/albums/l618/rooteto/wp-phpbb-bridge820copy20copy.jpg?t=1319639305

WordPress ve PhpBB Köprüsü

Tanıtacağım eklenti WordPress ile PhpBB arasında bir körpü bağlantısı görüyor. Ana sayfada WordPress’iniz kuruluyken PhpBB Forum scriptiniz’de forum klasöründe yüklü ve bu ikisi hazır haldeyken eklentimizi kurup bir köprü bağlantısı kuracağız. Hemde eklentinin WordPress widget’leri bulunmasıda kaçınılmayacak bir özellik.

PhpBB Forum’unuzda açtığınız son yazıları, yorumları herşeyi WordPress blog’unuzda widget olarak kullanabilir yani sidebar kısmında görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca yan menü’nüzde kullanıcı adı ve şifre girerek WordPress üzerinden forum’a giriş yapabilirsiniz.

WP phpBB Bridge

http://www.e-xtnd.it/wp-content/gallery/wp-phpbb-bridge/wp-phpbb-bridge-screenshot-001.jpg

Eklentiyi indir: WP phpBB Bridge
Eklenti ön izlemesi: Demo

Eklenti Kurulumu;

 1. Kuruluma başlamadan önce kesinlikle WordPress ve PhpBB kullanıcı adınız, şifreniz, e-posta tamamen aynı olmalıdır.
 2. wp_phpbb_bridge’yi indirin
 3. Klasöre çıkartıp: wp-content/plugins klasörüne yükleyin.
 4. Yönetici paneline girip eklentiler kısmından “WP phpBB Bridge” eklentisini aktifleştirin.
 5. Daha sonra config.php ve ucp.php dosyalarının yollarını girin.

http://s.wordpress.org/extend/plugins/wp-phpbb-bridge/screenshot-1.jpg?r=455928

 1. Download wp_phpbb_bridge
 2. Extract file in: wp-content/plugins
 3. Log in to wordpress backend (admin panel)
 4. Go to plugins
 5. Go in menu: “WP phpBB Bridge”
 6. Fill up the form and update options
 7. You can find 4 new widgets in : appearance/widgets !!!!widget (phpBB3 Users MUST be enabled BEFORE the bridge is «turned on»)!!!!
 8. Activate plugin «WordPress to phpBB 3.0.x Bridge»
 9. Your good to go…

Kurulum tamamen bittikten sonra Widgetl’leri özgürce kullanabilirsiniz 🙂

Eklenti kurulum videosu

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HyL6XLLYlys[/youtube]

Eklenti sahibi: WP phpBB Bridge

simplitec Power Suite FREE Nasıl Kaldırılır? 0

simplitec Power Suite FREE denen gıcık yazılım Kmplayer ile birlikte arkaplanda yükleniyor. Yükleniyor ancak arkaplandan hiçbir şekilde kaldırılamıyor. Sinir eden bu sorunun çözümü ise çok basit.

simplitec Power Suite FREE Nasıl Kaldırılır? diye fazla dertlenmeyim görev yöneticisinden veya sistem yapılandırmasından kaldırmak mümkün olmuyor. Başlangıçtan kaldırmak için KMPFaster programını tamamen kaldırmalısınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Advanced SystemCare Bilgisayar Hızlandırma Programı

simplitec Power Suite FREE Nasıl Kaldırılır?

KMPFaster Nedir?

simplitec Power Suite FREE programı bir reklam yazılımıdır. Reklam olarak yüklensede aynı zamanda sizi premium yani paralı sürümü satın almanız için önerilerde bulunur. Sistem bakımı ve optimizasyonu olan yazılımı devamlı görmek istemiyorsanız hemen kaldırabilirsiniz.

KMPlayer arkaplanda KMPFaster’ı yükleyerek hem başlangıçta çalışıyor hemde Ram’den yiyor. Ne başlangışçtan nede sistem yapılandırmasından kaldırılabilen bu program sizi sinir ediyor olabilir. KMPlayer yükleyenlerin başına gelen bu sorunu çözmek ise basittir. simplitec Power Suite FREE Nasıl Kaldırılır? diye soracak olursanız kaldırmak oldukça kolaydır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:İObit Uninstaller Gelişmiş Toplu Program Silme Aracı

simplitec Power Suite FREE Nasıl Kaldırılır?

simplitec Power Suite FREE Nasıl Kaldırılır?

simplitec Power Suite FREE programını kaldırmak için Denetim masasından Program ve Özellikler‘e girin ve KMPFaster programını bukun ve sağ tıklayın ve kaldırın. İşte bu kadar basittir. simplitec Power Suite FREE Nasıl Kaldırılır? diye fazla düşünmenize gerek kalmadı kaldırmak çok kolay.

Yada kısayoldan dosya konumuna ulaşıp kaldırma unnistal’a ulaşarak kaldırmak için “C:\Program Files (x86)\simplitec\KMPFaster” kısayolunu kopyalayıp windows gezgini adres satırına yapıştırarak dosya konunmuna erişerek programı kaldırabilirsiniz.

Not: Herşeyden önce KMPlayer kurulurken kurulum aşamasında olan KMPFaster seçeneğini kaldırarakta kurulmasını engelleyebilirsiniz.

 

Android için Apple Müzik Uygulamasına SD Kart Desteği Geldi 0

Android telefonlar için apple müzik uygulaması şimdi Google Play mağazasında gelişmiş özellikleri ile indirebilirsiniz. Android apple müzik uygulaması indir ebileceğiniz uygulama farklı özellikleri barındırıyor.

Apple müzik uygulaması 30 milyon’dan fazla müzik arşivine sahip apple nüzik uygulaması sevdiğiniz tüm müzikleri içinde barıyor. Favori listeler oluşturabileceğiniz android apple müzik uygulaması iPhone telefonlara göre SD kart desteği ile daha üstün duruyor. Android telefonların harici depolamaları sayesinde daha fazla depolama alanı ile İOS cihazlara karşı büyük avantajı bulunuyor.

Android apple müzik uygulaması indir

 

Most Popular Topics

Editor Picks