Youtube’a 8K Video Desteği Geldi 0

Video izleme sitesi Youtube’da istediğimiz çözünürlükte Hatta 4K çözünürlüğe kadar video izleme desteği verdiğini biliyoruz. Ancak Youtube bununla yetinmeyip 8K video izleme desteği getirdi.

Google ile birlikte geliştirdiği VP9 formatı ile 8K çözünürlüğe kadar video izleme desteği versede herkesin monitörü ve donanımı buna yeterli olmayacak. Özellikle türkiyede. Yüksek çözünürlükteki videoyu izlyebilmeniz için yüksek internet bağlantı hızına ve güçlü bir PC donanımına sahip olmanız gerekiyor. Daha öncede 4K 60 FPS video desteği veren youtube bu sefer 8K 4320p çözünürlük ile sınırları zorluyor. Neyse sözü fazla uzatmadan 8K çözünürlükteki videoyu izleyebilirsiniz.

Volvo S90 Çarpışma Testi ile Euro NCAP’den Tam Not Aldı 0

İsveçli otomobil üreticisi Volvo yeni sedan’nı S90 ile Euro NCAP testinden tam not aldı. Yapılan tüm testlerden başarıyla geçen Volvo S90 yine adından söz ettirmeyi başardı.

Euro NCAP artık çarpışma testleri  değil yaya ve yolcu güvenliğini de ön plana çıkartmaktadır. Çarpışma esnasında araçta bulunan yolcuların güvenliği ve kazayı en az hasarla atlatmaları yolcu güvenliği açısından çok önemlidir. Ayrıca araba kullanırken aniden karşınıza bir yaya’nın veya hayvanların çıkması karşısında arabanın ne kadar sürede durduğu da çok önemlidir. Volvo tüm bunları göz önüne alarak S90’ı geliştirdi ve Euro NCAP testine soktu. Testlerde sınıfındaki diğer markalardan daha iyi olan Volvo S90 fiyatı ise 290 bin TL’den başlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Hızlı ve Öfkeli 8 Fragmanı Yayınlandı

Güvenlik denilince akla gelen ilk araba olan Volvo S90’nın çarpışma testi video sunu izleyelim. Bu arada çarpışmalardan en yüksek skorları da aldığını unutmayalım.

Yosemite Ulusal Parkı 4K Duvar Kağıtları 0

ABD’nin kaliforniya eyaletinin orta doğusunda yer alan park 3 bin km yüz ölçümüne sahiptir. Uneso dünya mirasları arasında yer alan Yosemite parkı için birbirinden güzel ve yüksek çözünürlükte 4K duvar kağıtları hazırladık.

Sierra nevada’da bulunan parkının kuruluş tarihi ise 1 ekim 1980 dir. Dünya mirasları arasında yer alan park mariposa şehrindeki tuolumne ilçesinde yer almaktadır. Dünyanın en güzel manzaralarından birine sahip Yosemite parkı adeta turistleri manzarası ile büyülüyor. Yılda 5-6 milyon turist bu parkı ziyaret ediyor. Popüler olan bu parkın Ultra HD 4K duvar kağıtlarını bir araya getirelim dedik. Tamamen ücretsiz olan duvar kağıtlarını hemen indirebilirsiniz. Alttaki bağlantıdan paylaştığımız diğer Yosemite manzara resimlerine ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Yosemite Ulusal Parkı Ultra HD 4K Manzara Resimleri

Most Popular Topics

Editor Picks