WordPress 2.8.6 güvenlik sürümü yayınlandı! 0

Merhabalar bugun saat 00:17 itibariyla WordPress 2.8.6 sürümünden haberdar oldum. Eski sürümlerde 2 önemli güvenlik açığı bulunduğundan dolayı bu yeni sürümü çıkartıp şiddetle yeni sürüme geçmenizi öneriyor. Tabi önerse bile türkçe’si çıkmadan sürüm yükseltmiyoruz 🙂

WordPress 2.8.6 Türkçe indir

WordPress 2.8.6 sürümünü alttaki iki adrestente indirebilirsiniz. Hemen güncelleyin güvenliğinizi arttırın 🙂

WordPress-TR adresinden: Türkçe destek sitesinden indir.

TR.Wordpress adresinden: WordPress sitesinden türkçeyi indir.

WordPress 2.8.6 Türkçe açıklaması

Mevcut sürümde tespit edilen iki önemli açıktan ötürü 2.8.6 sürümü yayınlandı. Özellikle birden fazla yönetici tarafından siteniz yönetiliyorsa, ve diğer yöneticilere güvenmiyorsanız, WordPress 2.8.6 sürümüne sitenizi yükseltmeniz şiddetle öneriliyor.

Kaynak: WordPress 2.8.6

WordPress.org’un açıklamasını ingilizce olarak yayınlıyorum.

WordPress 2.8.6 Security Release

2.8.6 fixes two security problems that can be exploited by registered, logged in users who have posting privileges.  If you have untrusted authors on your blog, upgrading to 2.8.6 is recommended.

The first problem is an XSS vulnerability in Press This discovered by Benjamin Flesch.  The second problem, discovered by Dawid Golunski, is an issue with sanitizing uploaded file names that can be exploited in certain Apache configurations. Thanks to Benjamin and Dawid for finding and reporting these.

Get WordPress 2.8.6.

Kaynak: WordPress 2.8.6 Security Release

2.8.6 için Tavsiyeler:

  1. WordPress kurulum ve sürüm yükseltme
  2. WordPress sql yedeği alma ve geri yükleme
  3. cPanel yedek alma ve geri yükleme
  4. Sql ve Tam yedek alma ve geri yükleme

Windows 8.1’den Windows 10’a Yükseltme Sürümleri 0

Microsoft‘un yenilenen Windows 10 işletim sistemine geçmek isteyen Windows 8 kullanıcıları için uyumlu sürümleri hangileri olduğuna bakalım.

Windows 8 ve 8.1’den Windows 10’a ücretsiz olarak yükseltmek isteyenler için uyumlu sürümler hangileri yakından bakalım. Windows 8.1’den Windows 10 ücretsiz yükseltmek için uyumlu sürümeler nelermiş yakından bakalım. Microsoft tarafından yayınlanan verilerde uyumlu sürümleri bulmak oldukça kolaydır.

Windows 8’den Windows 10’a yükseltmek için Windows Phone 8.1 kullanıcıları Windows 10 Mobile sürümüne, Windows 8.1 kullanıcıları Windows 10 Home sürümüne, Windows 8.1 Pro ve Pro for Students kullanıcıları Windows 10 Pro sürümüne ücretsiz olarak yükseltme yapabilirler.

Google Chrome 45 Güncellemesiyle Ram Kullanımını Yüzde 25 Azalttı 0

Google yeni Chrome 45 güncellemesi ile web tarayıcısında kullanılan ram kullanımını büyük ölçüde azalttı.

Google’ın Chrome web tarayıcısı uzun süredir fazla ram kullanımı ile şikayet ediliyordu. Google 43 güncellemesinden sonra 45 güncellemesinde büyük bir değişiklikle Ram kullanımını oldukça azalltı. Google Chrome 45 tarayıcısında ortak kullanımda yüzde 10 azalma görülürken Gmail gibi web uygulamalarında yüzde 25 daha az Ram kullanımı sağlıyor.

Yeni Chrome 45 güncellemesi ile birlikte artık Chrome web tarayıcısı kulanılan kaynakları takip edecek. Böylelikle boşta kalan ve kullanılmayan görevleri sonlandırarak daha az Ram kullanımı sağlayarak bilgisayarınızında ram kullanımını azaltacak.

Chrome Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Google Chrome güncellemesini yapamak için Sağ üst tarafta bulunan Özelleştirme butonuna tıklayalım. Açılan küçük pencerede alt tarafta bulunan Yardım ve Hakkında sekmesine gelelim ve sağa doğru açılan pencereden Google Chrome Hakkında sekmesine tıklayalım ve güncelleme penceresine gidelim. Açılan pencerede Güncellemeler otomatik yapılmadıysa Güncellemeleri kontrol et diyelim ve güncelleyelim.

Chrome 45 sürümüne güncellenmişse sorun yok her hangi birşey yapmanıza gerek yok.

Most Popular Topics

Editor Picks