İşinizi Kolaylaştıracak 5 Chrome Kısayolu

0

Chrome web tarayıcınızı klavye kısayolları ile daha hızlı kullanabileceğiniz 5 klavye kısayolu.

Belkide daha önce görmediğiniz 5 Chrome kısayollarına bakacak olursak. Kayıtlı verileri temizleme, Adres çubuğuna fare ile tıklamadan arama yapam, Ayarlar kısayolu penceresine hızlı erişim, Chrome görev yöneticisi ve Chrome eklentilerine kısayolları ekleme gibi 5 farklı Chrome kısayolunu kullanabilirsiniz.

Chrome web tarayıcınız ile işinizi kolaylaştıracak 5 Chrome kısayolu sizler için geliyor. İşinizi hem kolaylaştıcak hem hızlandıracak herkesin bilmediği Chrome kısayollarını resimli olarak anlatarak göstereceğim.

 1) Tüm Kayıtlı Verileri Temizleme Kısayolu

Tüm kayıtlı verilerinizi temizlemek için Ctrl + Shift + Del klavye kısayoluna basarak Kayıtlı verileri temizleme penceresini açabilirsiniz.

2) Adres Çubuğuna Fare ile Tıklamadan Arama Yapma Kısayolu

Fareniz ile Crome web tarayıcınıza tıklamadan klavye ile hemen aramak istiyorsanız Ctrl + K klavye kısayoluna tıklayarak aramaya başlayın.

3) Ayarlar, Eklentiler, İndirilenler Kısayolu

Klavye kısayolu ile Chrome Hamburger butonuna tıklamadan hemen ulaşmak için Alt + E kısayol tuşlarına basarak ayarlara gidebilirsiniz.

4) Chrome Görev Yöneticisi Ram Kullanım Kısayolu

Chrome görev yöneticisine hızlı bir şekilde ulaşmak için Shift + Esc tuşlarına basarak ram kullanımını görebilirsiniz.

5) Chrome Eklentilerine Kısayol Ekleme

Chrome eklentilerinize kısayol koymak istiyorsanız Ayarlardan Uzantılar yani eklentilere girerek Klavye kısayollarına tıklayarak istediğiniz eklentiyi açmak istiyorsanız kısayolları ayarlayın.