WordPress Admin Panel Güncelleştirme Uyarısını Kaldırma 0

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere WordPress Yönetim paneli üzerindeki güncelleştirme uyarısını tamamen kaldırmaya yarayan fonksiyon kodunu vereceğim.

Bu sayede yönetim panelinde sarı çizgili “Güncelleme” yazısı çıkmayacak. Bunu niçin kullanırsınız? Müşterinize WordPress kurmuşsunuzdur ancak güncelleştirme çıktığında müşterinin bunu görüp güncellememesini isteyebilirsiniz vs. vs.

https://2.bp.blogspot.com/-P1W2ZY022hM/UbY4yKabNyI/AAAAAAAARkk/Ua2VXLf2RqQ/s1600/wp-admin-update.png

WordPress Admin Update

Alttaki kodu temanızın functions.php dosyasına php tagları arasına ekleyin ve kaydedin tamamdır.

if ( !current_user_can( 'edit_users' ) ) {
  add_action( 'init', create_function( '$a', "remove_action( 'init', 'wp_version_check' );" ), 2 );
  add_filter( 'pre_option_update_core', create_function( '$a', "return null;" ) );
}

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: WordPress “More” Etiketinden Sonra Reklam Eklemek

Google Chrome 45 Güncellemesiyle Ram Kullanımını Yüzde 25 Azalttı 0

Google yeni Chrome 45 güncellemesi ile web tarayıcısında kullanılan ram kullanımını büyük ölçüde azalttı.

Google’ın Chrome web tarayıcısı uzun süredir fazla ram kullanımı ile şikayet ediliyordu. Google 43 güncellemesinden sonra 45 güncellemesinde büyük bir değişiklikle Ram kullanımını oldukça azalltı. Google Chrome 45 tarayıcısında ortak kullanımda yüzde 10 azalma görülürken Gmail gibi web uygulamalarında yüzde 25 daha az Ram kullanımı sağlıyor.

Yeni Chrome 45 güncellemesi ile birlikte artık Chrome web tarayıcısı kulanılan kaynakları takip edecek. Böylelikle boşta kalan ve kullanılmayan görevleri sonlandırarak daha az Ram kullanımı sağlayarak bilgisayarınızında ram kullanımını azaltacak.

Chrome Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Google Chrome güncellemesini yapamak için Sağ üst tarafta bulunan Özelleştirme butonuna tıklayalım. Açılan küçük pencerede alt tarafta bulunan Yardım ve Hakkında sekmesine gelelim ve sağa doğru açılan pencereden Google Chrome Hakkında sekmesine tıklayalım ve güncelleme penceresine gidelim. Açılan pencerede Güncellemeler otomatik yapılmadıysa Güncellemeleri kontrol et diyelim ve güncelleyelim.

Chrome 45 sürümüne güncellenmişse sorun yok her hangi birşey yapmanıza gerek yok.

Android Telefon Üreticileri Artık Her Ay Güncelleme Yayınlayacak 0

Android telefonlarda yaşanan güvenlik açıkları Telefon üreticilerini artık her ay güncellmeye  yöneltiyor.

Android telefonlardaki en büyük sıkıntı güncelleme sıkıntısıdır. Akıllı telefonu bir kere alırsın ve güncelleme bir daha çok zor gelir. Özellikle Samsung cihazlarda bu sıkıntı çok yaşanıyor. Artık Android telefon üreticileri çıkan açıklar nedeni ile her ay güncelleme yayınlayabilecek. İphone telefonlarda olduğu gibi her zaman güncelleme veren Apple yolu izleyen Android telefon üreticileri yavaş yavaş akıllanıyor. Android telefona üreticilerinin en büyük hatası olan güncellemeleri artık tüm telefonlarda her zaman verilecek.

Bu güncelleme akınına Google ve Samsung’dan sonra Motorola ve LG’de akıllı telefonlarıda devam edecek gibi görünüyor. Sony ve HTC’de kısa sürede her ay güncelleme yapabilir.

Most Popular Topics

Editor Picks