AdSense hesabınızdan mail adresini değiştirme

0

http://setwordpress.com/wp-content/uploads/2011/06/custom-google-adsense-logo.png

Google AdSense Hesabındaki ilk giriş e-posta adresini değiştirmek isteyenler için güzel bir açıklama. Eğer giriş e-posta adresiniz Gmail değilse değiştirebiliyorsunuz ancak Gmail hesabı ise şimdilik değiştiremiyorsunuz. Google’nin bu konudaki açıklamasınıda inceleyebilirsiniz.

E-posta adresimi/giriş bilgilerimi nasıl değiştiririm?

E-posta adresinizi güncellemek için lütfen şu adımları uygulayın:

  1. www.google.com/adsense adresinden AdSense hesabınıza giriş yapın.
  2. Hesabım sekmesini seçin
  3. Sayfanın üst tarafındaki Giriş Bilgileri bölümünü kontrol edin. Google Hesaplarında düzenle bağlantısı görebiliyor musunuz?
    Evet. Bu durumda bir Google Hesabı kullanıyorsunuz demektir. Bağlantıyı tıklayın ve girişinizi Google Hesapları sitesinden güncelleyin. Google Hesabınız bir Gmail adresiyse şimdilik bunu değiştiremeyeceğinizi unutmayın.
    Hayır. Google Hesabı kullanmıyorsunuz, bu nedenle AdSense hesabınızı bir Google Hesabına bağlayarak yeni bir giriş seçebilirsiniz. AdSense’e girdiğinizde girişinizi güncelleme konusundaki talimatlar için https://www.google.com/adsense/migrate-login-1 adresini ziyaret edin. İstediğiniz e-posta adresi başka bir AdSense hesabıyla ilişkiliyse, AdSense girişinizi güncellemek için aynı e-posta adresini kullanamazsınız. Buna daha önce onaylanmayan, kapatılan veya beklemeye alınan AdSense başvuruları da dahildir. Böyle durumlarda lütfen başka bir e-posta adresi kullanın.

Kaynak: E-posta adresimi/giriş bilgilerimi nasıl değiştiririm?