AdwCleaner Malware Virüs Temizleme Programı İndir 0

AdwCleaner programı Antivirüs yazılımlarının aksine bilgisayarınızdaki web tarayıcılarınıza bulaşan kötü niyetli eklentileri temizler. Bilgisayarınıza bulaşan bu kötücül yazılımlar antivirüsler tarafından çoğu zaman farkedilmeyebilir.

Antivirüslerin farketmediği bu virüsleri AdwCleaner rahatlıkla tespit ederek hemen bilgisayarınızdan kaldırır. Masaüstü veya Laptop bilgisayarınıza indirdiğiniz AdwCleaner programı Firefox, Chrome, Opera, İnternet explorer gibi web tarayıcılarınızdaki virüsleri temizleyerek internete daha hızlı girmenizi sağlar. Genellikle web tarayıcıların ana sayfasını kaldırarak reklam dolu bir ana sayfa ekleyerek hem virüslere davetiye çıkartır hemde internetinizi yavaşlatır. AdwCleaner prpgramı aynı zamanda kayıt defterindeki ve PC’nizdeki kurulu programlara bulaşan virüsleride temizler. Her hangi bir kurulum gerektirmeyen AdwCleaner portable (taşınabilir) bir programdır. AdwCleaner programı veritabanı eski ise zaten program açılışında uyarı verek güncel versiyonunu indirmeniz için uyaracaktır. Güncel AdwCleaner sürümünü indirdikten sonra bilgisayarınızda kurulum olmadan çalıştığı için kullanımıda oldukça kolaydır.

AdwCleaner Kurulumu ve Kullanımı

AdwCleaner icon’una tıklayarak sözlemeyi kabul ediyorum diyerek programa giriş yapıyoruz.

AdwCleaner arayüzü oldukça basit ve anlaşılır. AdwCleaner arayüzünde Tara butonuna basarak bilgisayarınızı taratın. Çıkan zaralı reklamları ve yazılımları Temizleniyor butonuna tıklayarak temizleyin. AdwCleaner malware temizleme programı hemen temizleyerek bilgisayarınızı yeniden başlataır ve silme işlemini tamamlar. AdwCleaner arayüzündeki Kaldır butonu ise AdwCleaner setup dosyasını siler. AdwCleaner ile işiniz bittiyse bu işlemi yapabilirsiniz. Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra bilgisayarınızı CCleaner gibi temizlik programıylada gereksiz dosyalarınızı silerek dahada hızlandırabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : VPN Nedir ? Ne işe Yarar ?

Android Telefonlar için USB Windows Sürücüleri İndir 0

Merhaba arkadaşlar sizlere bugün tüm akıllı telefonlar için USB windows sürücülerini paylaşacağız. Android telefonunuzla usb hata ayıklama ve modifikasyon yapmak istiyorsanız windows sürücülerinizi yüklemeniz gerekmektedir.

Telefonunuzu windows bilgisayarınıza bağladığnızda windows update otomatik olarak indirip kuruyor ancak indirme ve kurulum bitene kadar biraz zaman geçiyor. USB sürücüleri kendiniz indirip, yüklemek ve sürücüleri internette aramak istemeyip tek tıkla indirmek isteyenler için indirme bağlantılarını altta paylaşıyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: iPhone ve iPad’e Android Cihazlardan Dosya Aktarma Uygulaması

Resmi USB Driver İndirme Bağlantıları

Resmi bağlantılarda belli aşamaları geçtikten sonra indirme yapabiliyorsunuz. Bazılarını direkt olarakta indirebilirsiniz.

Direkt İndirme Bağlantıları

Direkt indirme bağlantıları ise bağlantı linkine tıkladığınızda USB sürücüyü indirebilirsiniz.

IOPS Nedir? Ne İşe Yarar? 0

Bir diskin saniyede maksimum okuma ve yazma sayısına IOPS denir. Özellikle SSD’lerin yaygınlaşması ile ortaya çıkan bu IOPS değeri diskin gerçek okuma ve yazma hızlarını belirler.

IOPS Ne işe Yarar?

IOPS değerinin yüksek olması okuma ve yazma işlemlerinin daha hızlı olmasını sağlar. IOPS’un yüksek olması bilgisayarınızın açılışında, programların yükleme ve açılış hızları, oyunları yüklenmesinde, açılış hızlarında ve bölüm aralarının daha hızlı geçmesini sağlar.

Not: Eğer bir SSD almayı düşünüyorsanız ve sadece 550mb okuma ve 450 gibi yazma değerlerine bakmayın alacağınız SSD’nin üretici firmasının sitesine girerek IOPS değerlerine bakarak almanızı tavsiye ediyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bilgisayarınızı Hızlandırmak için Hangi SSD Alınmalı

Most Popular Topics

Editor Picks