Android Cihazlar için En iyi 5 Ekran Görüntüsü Alma Uygulaması

1

Android akıllı telefonlarda ekran görüntüsü almanın oldukça kolay olduğunu biliyoruz. Ancak sizler için daha iyi, gelişmiş özelliklere ve araçlara sahip ekran görüntüsü alma uygulamalarını sıralıyoruz.

Android telefonlarda güç tuşu, ses tuşu, ekran tuşlarına basarak veya elimizi ekranda kaydırarak ekran görüntüsü alabiliyoruz. Bazen aldığımız bu ekran görüntüleri yeterli olmayabiliyor. Aldığınız ekran görüntülerini sosyal medyada paylaşma, ekrana işaret koyma, karalamalar, oklar, buğulaştırma gibi özelliklerin bulunduğu 3.parti uygulamaları kullanarak daha iyi bir ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Android Telefonlarda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Bizde sizler için bu özelliklere sahip uygulamaları sıraladık. Android telefonlar için en iyi uygulamalar ise şöyle:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Android için En iyi 10 Duvar Kağıdı Uygulaması

1.Screenshot

İlk olarak benimde kullandığım ve güzel özelliklere sahip uygulama olan Screenshot uygulamasını sizler için paylaşıyorum.

Screenshot android ekran görüntüsü alma programı ile ekran görüntüsü aldığınız resimin nereye kaydedileceğiniz belirleyebilirsiniz. Ekran görüntüsünü önizleme yaparak kırpma, mozaik desen, yazı yazma ve paylaşma gibi özellikleri bulunuyor. Çok küçük boyutlara sahip olan Screenshot uygulaması tamamen ücretsizdir.

Screenshot İndir

2.Screenshot Snap Free

Ekran görüntüsü alma uygulamaları arasında en iyi olduğunu düşündüğüm Screenshot snap free uygulaması bir çok özelliği içinde barındırıyor.

Ashampoo tarafından googleplay store’da indirmeye sunulan android ekran görüntüsü alma uygulaması yakınlaştırma, ok çizme, kalıp oluşturme, kesme, dikdörtgen elips şekilleri çizme, işaretleme, yazı yazma, kırpma gibi üstün özellikleri bulunuyor. Tüm bu özellikler sayesinde facebook, twitter, ınstagram veya herhangi bir uygulama ile gezinirken anında ekran görüntüsü alabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Android için En iyi Hava Durumu Uygulamaları

Aldığınız ekran görüntülerine düşüncelerinizi yazabilir, iconlar ekleyebilir, kalıplar oluşturabilir ve sosyal medyda arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Screenshot snap free uygulamasının ücretsiz sürümü ile çoğu özelliği kullanabilirken bazı gelişmiş özellikleri kullanabilmek için 2 TL’ye satın almanız gerekiyor ancak ücretsiz sürümüde yeterli olacaktır.

Ashampoo Screenshot Snap Free İndir / Satın AL

3.Perfect Screen Shot Classic

Perfect Screen Shot Classic uygulaması bizlere diğer uygulamalara daha farklı bir özellik sunuyor.

Altta bulunan akıllı telefonların resimlerini indiriyor ve aldığınız ekran görüntülerini telefonun içine yerlerştiriyor. Böylelikle sanki telefonunuzun fotoğrafını çekmiş gibi görünüyor.

  • Galaxy S3, S4, S5, S6, S6 Kavisli
  • Galaxy Tab 8.4, 10.5, 12.2
  • HTC One – M7, M8, M9
  • LG G2, G3, G4
  • Xperia Z1, Z2, Z3
  • Motorola Droid Turbo

Hızlı ve kolay kullanımı ile GooglePlay’den ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ücretli sürmünüde 5.78 TL’ye satın alabilirsiniz.

Perfect Screen Shot Classic İndir / Satın Al

4.Screenshot Capture

Ekran görüntüsü alma ve düzenlemenin en kolay yollarından biri olan Screenshot Capture uygulaması kırpma, yazı yazma, fırçalama gibi özelliklerin yanında ekran görüntülerine filtrelerde uygulayabiliyor.

Screenshot Capture İndir

5. Geeks Screenshot

Geeks Screenshot uygulaması basit ve küçük bir uygulamadır. Hızlı bir ekran görüntüsü almak isteyenler için ideal bir uygulama ile ekranda belirli bir alanı kesebilme, yazı yazma, mozik ekleme ve paylaşma gibi özellikleri bulunuyor.

Geeks Screenshot İndir